To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Prawie milion dla Caritas z 1 proc. podatku    -   13/10/2009
Caritas dziękuje darczyńcom
Prawie 975 tys. zł otrzymała Caritas Diecezji Tarnowskiej z 1 proc. podatku przekazanego przez podatników. To o 140 tys. zł więcej niż przed rokiem. Pieniądze pomogą chorym, niepełnosprawnym dzieciom i bezdomnym. Dyrektor tarnowskiej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz podkreśla, że jest to rekordowa kwota. –Środki pomogą w remontach i doposażeniu placówek, m.in. Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu dla Bezdomnych w Tarnowie i Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych – wylicza ks. Podstołowicz.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej :

Ogloszenie

Pieniądze zostaną także przeznaczone na wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część funduszy trafi na zakup leków oraz pokrycie kosztów operacji czy rehabilitacji dla osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych. Dzięki środkom z 1 proc. dzieci z rodzin potrzebujących będą mogły wyjechać na wypoczynek, zarówno zimowy, jak i letni.

W tym roku, po zmianie zasad przekazywania 1 proc. podatku, pieniądze zaczęły wpływać na konto Caritas dopiero w sierpniu, a zasadnicza część została przekazana przez Urzędy Skarbowe we wrześniu. Nadal nie wiadomo, jakie sumy ofiarowali podatnicy. Do tej pory tylko kilka urzędów przesłało listę wpłat i nazwiska osób, które w zeznaniu zaznaczyły, że chcą, aby ich dane trafiły do organizacji, którą wsparli przekazując 1 proc. podatku.

Tarnowska Caritas dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1 proc. podatku dochodowego i deklaruje, że najefektywniej, jak tylko można wykorzysta środki na pomoc najbardziej potrzebujących.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Na zdjęciu: hospicjum. Foto: z archiwum Caritas
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 11:18:05
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html