Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Umowa Powiatu z Akademią   -   25/6/2004
Prorektor ds. dydaktycznych Akademii Pedagogicznej w Krakowie (dawne WSP) oraz Starosta Michał Wojtkiewicz podpisali w środę umowę o współpracy. Dotyczy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, którą naukowcy z krakowskiej uczelni zgodzili się wskazać jako swoją szkołę ćwiczeń.

Ogloszenie
>

Duża w tym zasługa dyrektor ZSP w Ryglicach, która również była obecna w środę podczas podpisania w starostwie umowy o współpracy z uczelnią. Dzięki temu porozumieniu ułatwiony dostęp w mury krakowskiej AP będą mieli absolwenci z Ryglic, natomiast przedstawiciele uczelni z Krakowa będą prowadzić w Ryglicach praktyki szkolne.

- Jest to pierwsza tego typu umowa dotycząca prowadzonych przez nas szkół podpisana z uczelnią nietarnowską - tłumaczy Edmund Juśko z tarnowskiego Starostwa Powiatowego. - Ale trzeba pamiętać o tym, że absolwenci naszych szkół uczą się nie tylko w uczelniach tarnowskich. Coś trzeba poza tym robić, aby podnosić prestiż. Władze krakowskiej uczelni planują, że w szkole w Ryglicach praktyki studenckie odbywać będą zwłaszcza studenci AP pochodzący z terenu powiatu tarnowskiego.

Prorektor Eugeniusz Wachnicki nie wyklucza w przyszłości poszerzenia współpracy ze szkołą w Ryglicach. Dyrektor Teresa Połoska powiedziała nam natomiast, że ryglicka szkoła ma w planach przyjęcie nazwy im. profesora Czesława Majorka, jednego z krakowskich naukowców.

W Tarnowie Akademia Pedagogiczna z Krakowa ma obecnie zamiejscowy ośrodek dydaktyczny posiadający swoją siedzibę przy ul. Nowy Świat. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947