Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Koniec remontu Dworca PKP zgodnie z planem. Za rok także nowa "podkowa" w układzie komunikacyjnym    -   16/10/2009
Będzie dworzec na stulecie
Zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka -Narożański zapewnia, po rozmowach z nowym dyrektorem technicznym PKP, że remont tarnowskiego Dworca Kolejowego nie zostanie przerwany. Za rok, na stulecie uruchomienia zabytkowego obiektu, najważniejszy fragment największej obecnie w kraju inwestycji PKP, zostanie ukończony. Są na to środki - zapewnia wiceprezydent, uspokajając, że nie ma zagrożeń dla inwestycji i dodając, że wraz z obiektem odrestaurowanego Dworca oddany zostanie do użytku również przebudowany fragment układu komunikacyjnego miasta, stanowiący podkowę - od ulicy Krakowskiej, przez ulicę Dworcową, plac Dworcowy i dalej wzdłuż obiektów MKS Tarnovia, ulicą Bandrowskiego do skrzyżowania z ulicą Narutowicza. Już rysowane są także plany poprowadzenia tzw. przebicia w kierunku ulicy Wodnej i dalej do Ziaji.

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezydenta Słomki - Narożańskiego :

Ogloszenie

Obecnie trwają przetargi na wykonanie elewacji Dworca - zapewniono o tym prezydenta w Warszawie. Przy okazji ostatnich rozmów potwierdzono tez współpracę Miasta z dyrekcją PKP, polegającą na przekazaniu samorządowi gruntów z przeznaczeniem na przebicie od ulicy Dworcowej w kierunku wschodnim, do ulicy Bandrowskiego i dalej do ulicy Ziaji a w zamian - pomoc Miasta przy zagospodarowaniu Placu Dworcowego.
W tej chwili trwają prace projektowe dotyczące pierwszego etapu przedsięwzięcia, które zmieni układ komunikacyjny w tej części miasta. Równolegle z oddaniem do użytku odremontowanego Dworca oddana ma zostać bowiem, po istotnej przebudowie, "podkowa" - czyli odcinek od skrzyżowania ulicy Krakowskiej przy Dworcu PKS do skrzyżowania Ulicy Bandrowskiego i Narutowicza. Odcinek ten ma udrożnić komunikację w okolicy dworców. Projekt ma być gotowy do końca roku, a nowe rozwiązanie wykonane już w przyszłym roku.
Dalszy plan przewiduje poprowadzenie "przebicia" od ulicy Bandrowskiego do ulicy Tuchowskiej i Ziaji.

Swoje dalsze plany inwestycyjne, korelowane z koncepcjami opracowywanymi w tarnowskim magistracie, mają także władze Kolei. Przebudowywana będzie linia kolejowa na wschód od Dworca, która zmieni przebieg torowiska na odcinku od ulicy Bandrowskiego do Alei Tarnowskich. W niedalekiej przyszłości zniknąć ma utrudniający ruch wiadukt w okolicy kościółka na Terlikówce, pojawi się natomiast pod torami, w okolicy Mlektaru, przy Alei Tarnowskich. Tamtędy ma zostać skierowany cały ruch na południe, obecnie odbywający się fragmentem ulicy Tuchowskiej wzdłuż Starego Cmentarza. (PD)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(16-10-2009) Boan :
Pan Słomka -Narożański jeśli jest odpowiedzialny za remont dworca z ramienia UM, powinien być przeciągnięty na siedzeniu po placu dworcowym!!! To co przedstawia ten plac obecnie to skandal, dziura jedna większa od drugiej, co ztego że jest remont ale należało te dziury załatać a nie narażać na niszczenie zawieszenia samoc budowlanymi hodów podjeżdżających pod dworzec. To jest całkowity brak wyobraźni organizatorów remontu. Tacy ludzie nie nadają się do kierowania robotami, budowlanymi. Podobnie było przy remoncie ul.Narutowicza. Zrobiono objazd, ale przy takim koszcie prac na Narutowicza dołożenie ułamka procenta kosztów na poprawienie jezdni na trasie objazdu nie było wyobraźni organizatorów. Kierowcy powinni zablokować teraz plac kolejowy i powstałym bałaganem obciążyć między innymi pana w-ce prezydenta Słomke-Nagórzańskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2009) abc :
Zauważyłem, że jest remontowany budynek \"zabytkowy\" w pośrodku .. Szkoda , że nie udało się zwalić tego \"zabytku\". Szukałem tablicy informacyjnej zleceniodawcy prac remontowych i jakoś nie moglem jej dostrzec...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) kaka :
Bo lokalni pseudo biznessmeni sa ponad prawem i podstawowe obowiazki przy prowadzeniu budowy ich nie obowiazuja. Abc masz racje ten budynek to tylko przeszkoda ,a chyba wlascicielem obecnym jest sprzedawca pralek, lodówek itp , który liczy na kolejne wzbogacenie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) Do abc :
A zauważyłeś że ten "zabytek" remontowany ma okna plastykowe i wieli innych detali które pozwalają wątpic w status zabytu ,albo przestrzeganie prawa przez PINB ,oraz UM Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) Boan :
Trzeba by panów Prezydenta i Konserwatora zabytków rozliczyć z działania w tej sprawie, ale kto ma to zrobić ? Rada Miasta na której czele stoi pan przewodniczący Ryszard Żądło, ma teraz ważną misję czytania nocą w Tatrzańskiej!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) do Boan :
oraz do spotkań żeglarskich na Rożnowie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) zdołowany tarnowianin :
To chyba tylko w Tarnowie jest możliwe, żeby przy modernizacji dworca kolejowego i placu przed nim dać zgodę, żeby pozostały tam dwie kamienice ustawione w poprzek, które nie dość że mocno ograniczają przepustowość ruchu, to jeszcze całkowicie zasłaniają zabytkową bryłę dworca. Trzeba być zaj***bistym konserwatorem zabytków, żeby kosztem dwóch starych kamienic - które ani ładne, ani funkcjonalne - dać zgodę na zasłanianie dworca z czasów C.K... ŻENADA PO TARNOWSKU. Oczywiście żaden dziennikarz się tym nie zainteresuje no bo po co, lepiej pisać jak wójtowie czy prezydent otwierają kawałek drogi, odnawiają szkołę, itd. zawsze to ciastka za darmo i herbatki się można też napić. Mieścina, nikt tu nie walczy o choćby trochę estetyki i pomyślunku. A największym zabytkiem w tym wszystkim są pan konserwator (może ktoś poda jego nazwisko?) i "panowie prezydentowie".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2009) zdołowany tarnowianin :
Aha i chciałbym się przyłączyć do wypowidzi kolegi \"Boan\" - dziury pod dworcem to super wizytówka naszego miasta, tu chyba chodzi o takie skojarzenie - \"Tarnów = niezła dziura\"... A tak poważnie to dziury są tam od rozpoczęcia remontu i chyba ledwie raz ktoś je zasypał żwirem, który dawno się już wykruszył. Tak jak by problemem było wylać trochę asfaltu... żenada na całego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2009) do zdołowanego :
lepeij chyba\" rozpopularyzować\" tą mentalność działa na antenie tv...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2009) ciekawski :
W Tarnowie brak parkingów-takim dogodnym miejscem był plac naprzeciwko dworca PKS,gdzie obecnie stoi stacja benzynowa-kto wydał zgodę na tak przemyślany(między budynkami mieszkalnymi) obiekt i za ile?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2009) woj :
Dziury nie tylko w poblizu dworca , zobaczcie ulice Szpitalna właśnie niedaleko szpitala, gdzie praktycznie codziennie karetki dowożą chorych. Dziura na dziurze, gdzie ten słynny Pertkiewicz , chyba w końcu skończył urządzanie swojego biura. Dziury na Szpitalnej są od dawna, nie jestem złośliwy ale gdyby Pertkiewicza przewiozła karetka na sygnale to może i dziury by zniknęły

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2009) kaka :
ciekawski poczytaj troche przepisów to może nie bedziesz zadawal glupich pytań odnośnie wydawania pozwoleń na jakąkolwiek budowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947