Reprezentanci z Gminy Tarnów na Mistrzostwach Małopolski w Judo    -   19/10/2009
Kolejny sukces wolańskich judoków
Dużym sukcesem młodych judoków z UKS Wolania zakończyły się Mistrzostwa Małopolski w Judo Młodzików, które odbyły się w sobotę, 17 października w Wolbromiu. W zawodach tych startowało czterech zawodników UKS Wolania, którzy zdobyli trzy złote medale i jedno czwarte miejsce. W swoich kategoriach zwyciężyli: Patrycja Zięba, Iwona Dziurawiec oraz Patryk Mazur, zaś tuż za podium uplasował się Jakub Makowiec.

Warto dodać, że wszyscy złoci medaliści swoje walki wygrali przed czasem, zaś zdobywca czwartego miejsca – Jakub Makowiec był debiutantem na tak ważnej imprezie, co świadczy o wysokim poziomie wyszkolenia zawodników.
Patrycja Zięba, Iwona Dziurawiec i Patryk Mazur są uczniami gimnazjum w Woli Rzędzinskiej a Jakub Makowiec – gimnazjum w Koszycach Wielkich. Trenerem młodych judoków UKS Wolania jest Tomasz Wojdan.