Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poseł J. Rojek o deficycie budżetowym    -   20/10/2009
Budżetowe sztuczki
Posłowie PiS protestują przeciwko rządowemu projektowi budżetu państwa. Kilka dni temu rozmawialiśmy na ten temat z Józefem Rojkiem – poseł wskazywał na „różne sztuczki” stosowane przez PO, mające ukryć rzeczywisty deficyt, który wynosi nie 53 miliardy, a prawdopodobnie około 100 miliardów złotych. M.in. w projekcie przesunięto poza budżet projekty współfinansowane z środków UE – tu deficyt wynosi około 15 mld; poza budżetem ma znaleźć się także Krajowy Fundusz Drogowy – z deficytem 20 miliardów; kolejne grube miliardy to potraktowany w takim sam sposób FUS...

Posłuchaj wypowiedzi posła PiS Józefa Rojka :

Ogloszenie
>

Poseł Józef Rojek uważa projektowany budżet za bardzo zły – tymczasem narasta także deficyt budżetu tegorocznego. -Remedium na deficyt mają być środki z prywatyzacji – a te środki powinny pójść na rozwój spółek - uważa poseł. I wyraża zaniepokojenie faktem, iż jednym z oferentów w prywatyzacji branży chemicznej jest firma katarska, przywołując przykład nieudanej prywatyzacji stoczni. W tym roku miało również dojść do sprzedaży firm energetycznych, ale np. koncern RWE, zainteresowany dotąd Eneą, „prawie się wycofuje”. Kolejną firmą jest Polska Grupa Energetyczna, której oferta ma być złożona w listopadzie. J. Rojek zastanawia się, czy środki z jej prywatyzacji rzeczywiście pójdą na poprawę infrastruktury, czy jednak na załatanie budżetowej dziury, wobec braków wynikłych z kolejnych nieudanych prywatyzacji. -Tymczasem nagle nadejście zimy pokazało, w jakim stanie znajduje się nasza infrastruktura elektroenergetyczna.
W projekcie przyszłorocznego budżetu Prawu i Sprawiedliwości nie podoba się nie tylko wypychanie kolejnych deficytów poza budżet, ale cięcie wydatków dla najbardziej potrzebujących. -Niewiele pozycji przypisano również Małopolsce - mówi J. Rojek, dodając, że nawet członkowie Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, o wielu kwestiach dowiadują się z... gazet.
Przy okazji budżetu poseł mówił również o kolejnych rządowych aferach i wojnie wytyczonej PiS przez PO.

Komentarz
Nie podobają się mi „księgowe” sztuczki mające ukryć rzeczywisty deficyt, tak jak nie podoba mi się wysokość tego deficytu i sam fakt jego uchwalania przez kolejne rządy. Słuchając jednak krytyki ze strony PiS, które z jednej strony potępia cięcie wydatków, a z drugiej krytykuje przeznaczanie wpływów z prywatyzacji na deficytową dziurę, czyli na „konsumpcję”, chciałby się dowiedzieć jednej rzeczy – skoro wszystko jest złe – to jak według PiS powinien wyglądać przyszłoroczny budżet, jaki powinien być deficyt, innymi słowy – komu zabrać i skąd wziąć brakujące pieniądze?
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(20-10-2009) Poseł :
"chciałby się dowiedzieć jednej rzeczy – skoro wszystko jest złe – to jak według PiS powinien wyglądać przyszłoroczny budżet, jaki powinien być deficyt, innymi słowy – komu zabrać i skąd wziąć brakujące pieniądze?" to pytanie chyba nie do starszego referenta d.s kompletacji dostaw:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2009) ucieszony :
Który, przez cztery lata żadnej dostawy nie zrealizował!!! To jest fucha !!! Przez cztery lata kompletny brak zajęcia, a pensja leci. Ale ta nuda!!! O to trzeba miec nie lada zdrowie aby to wytrzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) kto go wybiera? :
Ten facet powinien mieć ksywę STYROPIAN - nie wiecie dlaczego? BO JEST NIEZATAPIALNY. A najleszą sztuczką była jego porażka w wyborach prezydenckich i przymusowa zamiana z posła na radnego - to dopiero sztukmistrz Józek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) fanka :
Poseł niczego od siebie nie powiedział. Powtórzył to co już inni posłowie powiedzieli i my wyborcy to wiemy. A może od siebie podał by jak powinien wyglądać ten budżet skoro uważa się za fachowca. Zbliżają się wybory i nareszcie odezwał się " kochany" nasz poseł, bo tak mało słyszy się ostatnio o pośle. Oj - nie udał mi się ten poseł. A tak na niego liczyłam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) Weredyk :
Fanko wskaz wypowiedzi innych posłów,ktory poruszali ten temat. Daty wypowiedzi czy publikacji. Zapewniam Cie ze mozesz w dalszym ciagu liczyc na pomoc posła. W celu przekonania sie - zapraszam do biura poselskiego. Dolaczysz do grona okolo 300 osob rocznie, ktorym pomagamy. Do kto go wybiera - prosze masz odpowiedz: osobom ktorym pomagamy, ktorym udzielamy pomocy jak rowniez tym osobom, ktore widza efekty pracy Józefa Rojka, chociażby jako Prezydenta Miasta Tarnowa. Rozumiem ze ciezko to sobie Wam wyobrazic - pracę u podstaw a nie fajerwerki medialne i pozowanie na zbawce. Zapewniam, ze praca organiczna przynosi efekty. Czas najwyzszy zakasac rekawy i pracowac, a nie dziwowac. Efekty przyjda same.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) bartek :
Raz potrzebna mi była prozaiczna rzecz, na której nota bene posłowi zależało i nie udało mi się dodzwonić przez dwa dni, po kilka prób dziennie do tego Waszego biura...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) Bartku, :
bo to jest ICH biuro,chociaż za Twoje pieniadze też

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2009) Weredyk :
Bartku - we czwartki biuro nie funkcjonuje. Na stronie internetowej sa podane informacje co do dni i godzin funkcjonowania biura (pozostałe dni tygodnia). Pech. Szkoda. PS Biuro jest dla mieszkanców miasta Tarnowa i regionu. Zreszta po to powstało Biuro Interwencji i Porad, zeby udzielac pomocy - wykorzystujac srodki przewidzianie w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2009) Wierszokleta czy Poeta? :
Tak drodzy Państwo, i za naszą kasę kolega Weredyk dostaje pensyjkę po to żeby komentować w internecie wszystkie możliwe tematy polityczne... To dopiero dobra fucha. Oby się nie okazało, że jest to zięć, albo jakiś siostrzeniec pana Józka bo dopiero byłoby żal ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2009) PIOTREK :
A ja mam pytanie jakie ma zdanie poseł Rojek w temacie przejęcia obiektów Unii przez Miasto?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2009) Weredyk :
Komentarze na Intarnecie, Forum, etc. zamieszczam w swoim czasie wolnym. Zresztą wypowiadanie się w internecie nie koliduje w żadnym stopniu z udzielaniem pomocy osobom potrzebującym. Nie stoi również na przeszkodzie z innymi wypełnianymi przeze mnie obowiązkami. Ocena działalności Biura Posła Józefa Rojka w niezależnych rankingach prowadzonych przez Gazety - potwierdza, iż działania i czynności, aktywność są oceniane wysoko. W rankingach posłów województwa małopolskiego zajmujemy 5 względnie 6 pozycji na 39 posłów, w okręgu 2 pozycję. II Piotrze - zapytam posła i umieszczę odpowiedź bądz to na stronie badz na forum. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2009) TO j0 :
Co ten pisior opowiada , przecież sam nie zna prawa , które Jego dotyczy. Startował na radnego i nie doczytał , że musi zrezygnować z posła toż to jaja do potęgi. Ej Józek, Józek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl