Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTY EKSTRA FILM w listopadzie    -   23/10/2009
„Kobieta w Berlinie” w kinie Marzenie
W czwartek, 19 listopada o 18:15 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do kina „Marzenie” na comiesięczne spotkanie z Czwartym Ekstra Filmem. Tym razem czeka nas jednorazowa projekcja kontrowersyjnego obrazu Maxa Färberböcka „Kobieta w Berlinie” z muzyką Zbigniewa Preisnera.

Ogloszenie
>

Cykl Czwarty Ekstra Film nie boi się poruszania kwestii trudnych i niewygodnych. W tym miesiącu, w wielokrotnie eksplorowanej scenerii końca II wojny światowej, pojawi się filmowy portret kobiet, o których sytuacji niewiele mówiło się podejmując kwestię ofiar wojny. Film Färberböcka odwraca powszechny schemat postrzegania Niemców jako oprawców, stawiając ich w roli ofiar. Obraz kapitulującego Berlina, przedstawiony jest z punktu widzenia kobiety, świadka gwałtów żołnierzy radzieckich na mieszkankach Berlina między kwietniem a czerwcem 1945 r. Wtedy to upojeni smakiem zwycięstwa żołnierze Armii Czerwonej po wkroczeniu do stolicy Niemiec penetrowali piwnice i schrony w poszukiwaniu kobiet nie oszczędzając żadnej z nich. Bohaterka filmu (w jej roli Nina Hoss) po tym, jak po raz pierwszy pada ofiarą gwałtu, postanawia szukać schronienia u wysokiego rangą dowódcy rosyjskiego, aby uwolnić się od strachu i ocalić życie.
Film Färberböcka, powstał na podstawie pamiętnika anonimowej autorki, przerażającego świadectwa wydarzeń tamtego okresu. Książka ta, wydana pod koniec lat 50. w Szwajcarii, spotkała się z ostrą reakcją i oskarżeniami pod adresem autorki o nieposzanowanie pamięci ofiar wojny. Pamiętnik wydano ponownie dopiero w 2003 roku, a autorkę zidentyfikowano jako Martę Hillers, niemiecką dziennikarkę. Wówczas przez kilkanaście tygodni utrzymywał się na niemieckiej liście bestsellerów..
Bilety w cenie 12 zł.

Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 19 listopada godz. 18:15

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na film. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło: Czwarty ekstra Film. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią do rąk dwóch osób, które losowane będą w dniu seansu około godziny 14:00 z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947