To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wianki nad Wisłą   -   26/6/2004
W niedzielę 27 VI w Szczucinie odbędzie się V Piknik Sobótkowy "Wianki nad Wisłą". Wśród atrakcji przygotowano występy, wystawy, kiermasze i oczywiście puszczanie wianków. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na placu szkolno - strażackim przy ul. Kościuszki. W programie imprezy zaplanowano m. in. występy zespołów "Krakowiacy Ziemi Brzeskiej", "Koronki" z Bobowej, biesiadę śląską z zespołem Mirka Jędrowskiego, a Podkarpacka Drużyna Rycerska "Nieczuja" zaprezentuje widowisko nawiązujące do Nocy Świętojańskiej.

Ogloszenie
>

Około godz. 19.00 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszy wianek spobótkowy, a następnie w korowodzie uczestnicy zabawy przejdą nad Wisłę i tam puszczne będą wianki na wodę. Zakończeniem pikniku będzie zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

- W Szczucinie tradycje urządzania "wianków" sięgają 1924 roku, czyli impreza ma już 70 lat. W obecniej formie odbywa się od 1997 roku. Kiedyś była organizowana na nabrzeżu, teraz ze względów bezpieczństwa odbywa się na placu i dopiero na zakończenie przenosi się nad Wisłę. Główną atrakcją jest widowisko, które ma wprowadzić uczestników w klimat Nocy Śwętojańskiej oraz puszczanie wianków na wodę - mówi Maria Gadziała, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek.

Dla uczestników Pikniku Sobótkowego przygotowano także szereg imprez towarzyszących. Będzie wystawa wianków biorących udział w konkursie. Twórcy ludowi ze Szczucina i okolic zaprezentują swoje wyroby, będzie można kupić m. in. drewniane zabawki, hafty, gobeliny, wyroby wyklinowe i drewniane. Swoje stoiska otworzą firmy i gminy z Powiśla. Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych: zjeżdżalnie, samochodziki elektryczne, balony i zabawki dmuchane. Można będzie także nabyć sobótkowe wianki na głowę.

Organizatorami Pikniku Sobótkowego są wójt gminy Szczucin i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek oraz marszałek województwa małopolskiego, starosta dąbrowski i Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:09:36
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html