Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wianki nad Wisłą   -   26/6/2004
W niedzielę 27 VI w Szczucinie odbędzie się V Piknik Sobótkowy "Wianki nad Wisłą". Wśród atrakcji przygotowano występy, wystawy, kiermasze i oczywiście puszczanie wianków. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na placu szkolno - strażackim przy ul. Kościuszki. W programie imprezy zaplanowano m. in. występy zespołów "Krakowiacy Ziemi Brzeskiej", "Koronki" z Bobowej, biesiadę śląską z zespołem Mirka Jędrowskiego, a Podkarpacka Drużyna Rycerska "Nieczuja" zaprezentuje widowisko nawiązujące do Nocy Świętojańskiej.

Ogloszenie
>

Około godz. 19.00 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszy wianek spobótkowy, a następnie w korowodzie uczestnicy zabawy przejdą nad Wisłę i tam puszczne będą wianki na wodę. Zakończeniem pikniku będzie zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

- W Szczucinie tradycje urządzania "wianków" sięgają 1924 roku, czyli impreza ma już 70 lat. W obecniej formie odbywa się od 1997 roku. Kiedyś była organizowana na nabrzeżu, teraz ze względów bezpieczństwa odbywa się na placu i dopiero na zakończenie przenosi się nad Wisłę. Główną atrakcją jest widowisko, które ma wprowadzić uczestników w klimat Nocy Śwętojańskiej oraz puszczanie wianków na wodę - mówi Maria Gadziała, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek.

Dla uczestników Pikniku Sobótkowego przygotowano także szereg imprez towarzyszących. Będzie wystawa wianków biorących udział w konkursie. Twórcy ludowi ze Szczucina i okolic zaprezentują swoje wyroby, będzie można kupić m. in. drewniane zabawki, hafty, gobeliny, wyroby wyklinowe i drewniane. Swoje stoiska otworzą firmy i gminy z Powiśla. Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych: zjeżdżalnie, samochodziki elektryczne, balony i zabawki dmuchane. Można będzie także nabyć sobótkowe wianki na głowę.

Organizatorami Pikniku Sobótkowego są wójt gminy Szczucin i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek oraz marszałek województwa małopolskiego, starosta dąbrowski i Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(29-06-2004) szczucinski wal znany na calym swiecie :
czesc piotrek co robisz a wale na wale

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) ok :
była okazja do wypicia- dla w-ce wwwwwwwójta od samego początku ta wybitna postać samorządu szczucina nie była widoczna na czesci oficjalnej ale......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2004) nikt :
p.w-ce juz po wszytkim jak zawsze nie byłeś nerwowy przeczkałeś p am

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947