To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wykrywanie chorób tarczycy u kobiet ciężarnych    -   28/10/2009
Darmowe badania w „Łukaszu”
Z darmowych badań w kierunku wykrywania chorób tarczycy u kobiet ciężarnych można korzystać od 26 października do 13 listopada w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Rejestracja i przyjmowanie do badań odbywa się w Poradni Ginekologicznej w pokoju nr 55 na parterze głównego budynku szpitala(wejście od ul. Lwowskiej) w godzinach 7.30 – 10.30 od poniedziałku do piątku. Warto skorzystać, bo niedobór jodu skutkujący m.in. zwiększeniem częstości poronień, porodów przedwczesnych, urodzeń martwych płodów – może także prowadzić do zmniejszenia sprawności umysłowej. Według niektórych autorów niedoczynność tarczycy może skutkować obniżeniem IQ (ilorazu inteligencji) pierwszoklasistów nawet o 7 punktów.

Ogloszenie
>

Do dyspozycji pacjentek jest thyramobil czyli autobus wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny, który pozwala na wykonanie badań umożliwiających wczesne wykrywanie choroby. Badany będzie także poziom jodu, którego niedobór odpowiedzialny jest za choroby tarczycy u dzieci. Badania prowadzić będzie wyspecjalizowany personel składający się z pielęgniarek i lekarzy. –Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ wczesna diagnostyka zwiększa szanse na skuteczne i tanie leczenie – zachęca Anna Czech, dyrektor szpitala. Nie bez znaczenia jest też i to, że badanie jest bezpłatne. Wykonanie go we własnym zakresie to koszt wynoszący mniej więcej 250 zł.

Badania odbywają się w ramach Programu Eliminacji Niedoboru Jodu w Polsce w latach 2009 – 2011. Pierwiastek ten warunkuje prawidłowość czynności tarczycy, której hormony przenikają przez łożysko. Stanowią jedyną regulację gospodarki hormonalnej w tym zakresie w organizmie rozwijającego się płodu. Niedobór jodu skutkujący m.in. zwiększeniem częstości poronień, porodów przedwczesnych, urodzeń martwych płodów – może także prowadzić do zmniejszenia sprawności umysłowej. Według niektórych autorów niedoczynność tarczycy może skutkować obniżeniem IQ (ilorazu inteligencji) pierwszoklasistów nawet o 7 punktów.

Zainteresowane badaniem ciężarne kobiety mogą uzyskać więcej informacji w tej sprawie pod nr tel. 014 6315960 od g. 8.00 do 14.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 11:07:26
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html