To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowy Odział Intensywnej Terapii w „starym” szpitalu    -   28/10/2009
Nowoczesny sprzęt ratujący życie w „Szczekliku”
Ponad 2 mln zł kosztowała gruntowna przebudowa i doposażenie w nowoczesny sprzęt Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. Oddział uroczyście został otwarty wczoraj, 27 października z udziałem m.in. prezydenta Ryszarda Ścigały i wicemarszałka Romana Ciepieli.

Mówią: dyrektor szpitala Marcin Kuta, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, wicemarszałek Roman Ciepiela (fragmenty konferencji) :

Ogloszenie

-Mogę powiedzieć, że mamy teraz najnowocześniejszy oddział tego typu w regionie – stwierdza dyrektor placówki Marcin Kuta. –Został on podniesiony do rangi II poziomu referencyjnego co oznacza, że w tym oddziale można będzie leczyć chorych w najcięższych stanach. Jest to najdroższy pod względem wyposażenia i kosztów oddział w szpitalu. Lecz tutaj dosłownie codziennie dzieją się rzeczy decydująca o życiu człowieka. Dzisiaj lekarze i pielęgniarki dostają nowy oręż do walki o zdrowie i życie pacjenta. Chcemy ją wygrywać jak najczęściej.
W nowym oddziale przebudowano i zmodernizowano powierzchnię 330 m kw.; wyburzono część ścian, zmieniono instalacje, zamontowano klimatyzację, uzupełniono lub wymieniono wyposażenie oddziału w tym przede wszystkim: stanowiska reanimacyjne wraz kolumnami, zakupiono nowe respiratory, przyłóżkowy aparat RTG, system monitorujący, aparat do hemofiltracji i bronchofiberoskop. Zmieniła się również estetyka pomieszczeń, przede wszystkim dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce ścian, o wiele cieplejszej niż „szpitalna biel” do której wszyscy się przyzwyczailiśmy.

Modernizacja wraz z wyposażeniem Oddziału została wykonana w ramach projektu pn. „Poprawa jakości oraz bezpieczeństwa leczenia w Specjalistycznym Szpitalu im.E.Szczeklika w Tarnowie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Znaczna część środków została przekazana przez Gminę Miasta Tarnowa; niemały był też wkład własny Szpitala. Łączne nakłady wyniosły ponad 2 mln zł.
MP

Foto: Grzegorz Golec. Zapraszamy do działu fotorelacje.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:04:27
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html