Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Azoty Tarnów dostawcą surowca poszukiwanego w budownictwie drogowym    -   29/10/2009
Wieści z „Azotów”
Azoty Tarnów planują wykonanie w ciągu 1,5 roku instalacji suchego odbioru popiołów, powstających w zakładowej elektrociepłowni, która umożliwi spółce zagospodarowanie i dostarczanie popiołu odbiorcom zewnętrznym i jest kolejną proekologiczną inwestycją tarnowskiej firmy. 21 października br. Walne Zgromadzenie Spółki wyraziło zgodę na realizację proekologicznej inwestycji, która ma zostać sfinansowana ze środków własnych oraz dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ogloszenie
>

-Obecnie popiół i żużel trafia na składowisko przy użyciu instalacji hydroodpopielania. Jedynie niewielka część popiołu jest zagospodarowana w stanie suchym. Nowa instalacja umożliwi zagospodarowanie całej ilości popiołu powstałego w zakładowej elektrociepłowni w stanie suchym. Dzięki temu, popiół ze wszystkich kotłów będzie mógł trafiać do firm wykorzystujących ten surowiec: cementowni, producentów materiałów budowlanych i branży budownictwa drogowego. Ze względu na dobre własności jakościowe tego surowca, zainteresowanie odbiorem dziś i w przyszłości deklaruje wiele firm, z którymi współpracujemy – wyjaśnia Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Azotów Tarnów.
21 października br. Walne Zgromadzenie Spółki wyraziło zgodę na realizację proekologicznej inwestycji, która ma zostać sfinansowana ze środków własnych oraz dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl