To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podsumowanie październikowej „Wampiriady”    -   30/10/2009
Studenci PWSZ oddawali krew
29 października odbyła się pierwsza w tym roku akademickim „Wampiriada”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział terenowy w Tarnowie zajmujące się obsługą akcji, mając na uwadze duże zainteresowanie społeczności akademickiej tarnowskiej PWSZ, zdecydowało się uruchomić kolejne, trzecie, stanowisko poboru krwi. W trakcie trwania „Wampiriady” łącznie krew oddały 53 osoby, co oznacza prawie 24 litry krwi dla potrzeb szpitali! Następna „Wampiriada” odbędzie się już 19 listopada. Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tej ważnej akcji!

Ogloszenie
>

Anna Rogowska-Bąk – opiekunka Uczelnianego Koła Honorowych Dawców Krwi cieszyła się z powodzenia akcji: „Była to pierwsza edycja „Wampiriady” w tym roku akademickim ale mimo to uzyskaliśmy wspaniały efekt. Wcześniej zastanawialiśmy się razem z Centrum Krwiodawstwa czy nie byłoby zasadne uruchomić dodatkowego – trzeciego stanowiska poboru krwi i okazało się, że było ono niezwykle potrzebne. Chętnych było tak wielu, że przy tylko dwóch stanowiskach akcja przeciągnęłaby się o kilka godzin. Studenci bardzo poważnie traktują naszą akcję – niektórzy czekają pod salą jeszcze przed godziną uruchomienia punktu, po to by móc oddać krew i zdążyć na poranne zajęcia. Tym bardziej cieszy nas, że dzięki życzliwości Tarnowskiego teatru, Mościckiego Centrum Kultury i Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mamy możliwość wręczenia drobnych upominków w postaci biletów wstępu do teatru, kina lub na basen”.

Następna „Wampiriada” odbędzie się już 19 listopada. Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tej ważnej akcji!

Należy pamiętać jedynie o spełnieniu następujących warunków:
- niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport,
- dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK,
- każdy, kto zgłasza się do oddania krwi winien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogóle dobrym samopoczuciu,
- kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu 4 dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.
Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi: kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, zażywane leki.

Oddawanie krwi jest całkiem bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowane w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.
Pamiętajmy, oddana krew będzie wspaniałym darem serca dla osób, które tego najcenniejszego skarbu ratującego życie potrzebują.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:56:35
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html