To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wkrótce rusza Międzynarodowy Festiwal Filmowy    -   31/10/2009
Dozwolone do 21
„Dozwolone do 21" to najstarszy Festiwal w Polsce, adresowany do młodych twórców a także jeden z najbardziej cenionych na świecie. Każdej edycji patronuje UNICA - Światowa Unia Filmu Niezależnego (działająca pod auspicjami UNESCO), Państwowa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. L. Schillera w Łodzi. Jest to wydarzenie promujące niezależne kino młodych, konkurs na najlepszy film, ale również święto młodych, niezależnych twórców filmowych. To właśnie w tym ruchu, kina offowego, swoje pierwsze kroki stawiali tak znakomici reżyserzy jak Maciej Dejczer czy Krzysztof Zanussi. Festiwal od kilku lat organizowany jest w Tarnowie, przez Pałac Młodzieży. Przed nami jego 27 edycja – w dniach 5-8 listopada zobaczymy produkcje filmowe nadesłane z Czech, Słowacji, Chorwacji, Rosji oraz z całej Polski. Do projekcji konkursowych zakwalifikowano 32 filmy. Warto także zauważyć liczne imprezy towarzyszące festiwalowi – np. „Folk-Rap Project” czy grę miejską „Tarnów 1946”. Poniżej prezentujemy program imprezy.

Ogloszenie

Festiwal w Tarnowie znalazł się nie przypadkowo. Tradycje filmowe Pałacu Młodzieży oraz uznanie dla organizacji kolejnych edycji Festiwalu (złoty medal UNICA, Światowej Unii Filmu Niezależnego, działającej pod auspicjami UNESCO) sprawiły, że impreza na stale wpisała się w pejzaż miasta.
Organizatorami kolejnych edycji MFF "Dozwolone do 21" są Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Warszawie. W tym roku, po raz kolejny przedsięwzięcie wspiera Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

JURY
Tomasz Drozdowicz
Reżyser filmowy i telewizyjny, absolwent Reżyserii Wydziału Filmu i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych, teledysków, seriali i programów telewizyjnych, widowisk teatru telewizji. Reżyser filmów reklamowych, w tym reklam społecznych. Od 1996, wraz z Beatą Hyczko kieruje Studiem Filmowym „Autograf”. Współpracuje z TVP jako producent i reżyser filmów i programów telewizyjnych. W 2006 zadebiutował w filmie fabularnym jako reżyser powstałego w koprodukcji polsko-niemieckiej „Futra”, które weszło do kin w kwietniu 2008.
Witold Kon
Animator kultury i działacz społeczny o ponad 30-letnim doświadczeniu. W niezależnym ruchu filmowym działa od 1982 roku. Inicjator i Dyrektor pierwszych dwunastu edycji Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich (obecna nazwa: MFF "Dozwolone do 21"), Był dyrektorem 53 i 65 Światowego Festiwalu Filmowego UNICA. Przez dwie kadencje wiceprzewodniczył FAKF, od 1993 roku przewodniczy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Nagrodzony Złotym Medalem UNICA. Dyrektor Young Cinema Art – Światowego Festiwalu Filmów Studenckich. Pomysłodawca przyznawania Grand Off - Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych.
Jacek Adamczewski
Członek Zarządu Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, uczestnik i laureat wielu festiwali filmowych, odtwórca jednej z głównych ról w cyklu filmów fantastycznych "Magiczne Drzewo". Cykl został nagrodzony EMMY Award i uznany za najlepszy serial dla młodej widowni na świecie. Siedem niesamowitych historii o przedmiotach z magicznego drzewa, obdarzonych zdumiewającymi właściwościami. Każdy film jest też opowieścią o dzieciach i ich rodzinach, pełną niezwykłych przygód, magii i humoru. Wśród znakomitych wykonawców są Danuta Stenka, Borys Szyc, Wiktor Zborowski, a także świetnie grające dzieci.

Program:

05 listopada, czwartek
godzina 18:00 - Pałac Młodzieży - Uroczyste otwarcie 27. MFF “Dozwolone do 21” - Projekcja filmu “Futro” - reż. T. Drozdowicz (wstęp wolny)

06 listopada, piątek
godzina 10:00 -10:45, 11:30 - 12:15, Pałac Młodzieży - „Świat według Bolka, Lolka i ... Reksia” - projekcje dla dzieci (wstęp wolny)
godzina 14:00 - 17:00, Pałac Młodzieży - Projekcje konkursowe
godzina 19:00, Bombay Music - Projekcja pozakonkursowa - “Miasto moje” - reż. Michał Krupa (PCH fam); “Bombay Music Projekt”, Folk-Rap Projekt, Gadabit/Grem, Dj Celownik (impreza zamknięta)

07 listopada, sobota
godzina 10:00 - 12:00, Pałac Młodzieży - “Jak zrobić dobry film ?” - warsztaty, prowadzenie T. Drozdowicz (zgłoszenia przyjmuje Sekretariat PM), Projekcje pozakonkursowe
godzina 12:30 - 16:30 Tarnów - Rynek i okolice - “Tarnów ‘46” - gra miejska
godzina 18:00 kawiarnia Alchemik „Wieczór z gwiazdą” – podsumowanie 27. MFF „Dozwolone do 21”, ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród.
Wystawa fotografii Kamila Zyznara “Festiwale, festiwale...”
Posiedzenie Zarządu Federacji Niezależnych Twórców Filmowych

FOLK-RAP PROJEKT
FOLK-RAP jest projektem pionierskim, łączącym awangardę z tradycją. Bardzo istotną częścią są teksty - często zapomniane, wydobyte z zakurzonych śpiewników. Jednym z nich jest napisana przez J.U. Niemcewicza "Pieśń o Janie Tarnowskim". Dzięki projektowi postać hetmana stanie się bliższa pokoleniu młodych tarnowian, którzy dziś niewiele o nim wiedzą, a jest to postać niezwykle barwna.

Gadabit – Grem
Krakowski kolektyw muzyczny powstały pod koniec 2007 roku. Skupia się na czarnych brzmieniach rapu, reggae, ragga, bluesa, jazzu i soulu, ale i country czy folk włączane są do repertuaru. Grupę tworzą wokaliści: Ind i Grem, pady i wszelkie instrumenty perkusyjne: K-oui oraz wolny styl: Kuban. Skład zagrał kilkadziesiąt koncertów w wielu miastach Polski. Kolektyw jest zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju Rap Reggae Liga, którego główną nagrodą był koncert dla wielotysięcznej publiczności. (http://www.myspace.com/gadabit, http://www.myspace.com/gremlin0).

DJ Celownik
Jest DJ-em od 1996 roku, przez ten czas zagrał niezliczoną ilość imprez, współtworząc przez dłuższy czas duet DJski z Żusto czego efektem jest pełen utworów złotej ery hip-hopu mixtape. Współpracował przy płytach Żustoprocent, Pasjonatów, Hemikrenii oraz Kropkinadi. Wspierał także podziemne projekty takich artystów jak: Djobeł, Wodzi, Decybel. Aktualnie poza graniem imprez, DJ Celownik zajmuje się produkcją bitów i wraz z bratem prowadzi studio nagraniowe w Tarnowie. DJ Celownik jest jednym z pasjonatów hip-hopu, ceniącym korzenie, ale nie pozostającym głuchym na nowe trendy w muzyce, dzięki temu na jego imprezach parkiety drżą, a jednocześnie nie jest oskarżany o granie pod publikę. Doświadczenie, spora kolekcja winyli i wyczucie sprawiają, że jest DJem wartym zaproszenia na każdą imprezę.

Futro
Opis filmu: Pierwsza Komunia Jakuba zapowiada się bardzo okazale – wymyślne potrawy, piękny dom i fura prezentów. Henryk, dziadek Kubusia, postarał się o to, by olśnić wszystkich zaproszonych gości. Starannie przygotowany plan przyjęcia zostanie jednak wystawiony na poważną próbę za sprawą poczynań pedantycznego szwagra, depresyjnej synowej i uzdolnionych pirotechnicznie dzieci. Wkrótce na jaw wyjdą ponure rodzinne sekrety, pokoje willi staną się polem bitwy, a wierne dotąd przedmioty zaczną odmawiać posłuszeństwa. Na domiar złego na przyjęciu pojawi się – zupełnie niespodziewanie – katechetka Jakuba... (źródło: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=17345).

“Świat według Bolka, Lolka i ... Reksia”
Prezentacje kultowych animacji bajkowych „Bolek i Lolek” oraz “Reksio” zrealizowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Bolek i Lolek, bezsprzecznie najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji pojawiają się na ekranach w 1963 roku. Filmy z ich udziałem (po 10 latach dołączy do sławnej pary bohaterów Tola, ale nigdy nie dorówna im popularnością) realizuje Studio przez 23 lata (1963-1986). Bolek i Lolek wystąpili w ponad 200 filmach (krótkich, pełnometrażowych i reklamowych). Również przez 23 lata realizowano w Bielsku-Białej filmy z innym ogromnie popularnym bohaterem - Reksiem (1967-1990). Filmów z Reksiem jest nieco mniej, bo "tylko" 65... (źródło: http://www.sfr.com.pl/historia.html).

“Tarnów 46” - gra miejska
Jesienią roku 1946 w Tarnowie miało miejsce wydarzenie, które wywołało niemałe poruszenie w okolicy - zamach na kapitana Lwa Sobolewa, doradcę NKWD przy Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa, osławionego "Polakożercę". Wyrok Sądu Polowego wykonano na Burku. Już na trzeci dzień po akcji cała grupa doradców sowieckich zaczęła opuszczać Tarnów... Dziś niewielu mieszkańców Tarnowa pamięta o tej śmiałej akcji. Dlatego też stała się ona osią, wokół której kręci się fabuła gry miejskiej "Tarnów 46". Uczestnicy gry przeniosą się na kilka godzin do roku 1946 stając się członkami konspiracji niepodległościowej. Zadania, które przyjdzie im wykonać nie tylko sprawdzą ich zdolności organizacyjne i "bojowe", ale również pozwolą poznać realia ruchu oporu. Zapraszamy na nietypową lekcję historii.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, April 18, 2024 14:17:32
IP          : 3.138.122.195
Browser     : claudebot
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html