To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pojawią się parkingowi   -   28/6/2004
W ciągu ostatnich kilku lat w tarnowskiej płatnej strefie parkingowej opłaty kontrolowała wyłącznie Straż Miejska. Od dziś w centrum miasta mają pojawić się także czterej parkingowi TZDM-u, którzy przyjdą sprawdzić, czy uiściliśmy opłatę za parkowanie.

Ogloszenie

Dyrektor Stanisław Pyzdek zapowiadał pojawienie się parkingowych w strefie postojowej już jakiś czas temu. Do końca nie było jednak wiadomo, czy rzeczywiście pojawią się na płatnych parkingach czy też nie.

Początkowo była to jedynie luźna propozycja, która z czasem nabrała jednak realnego kształtu. W piątek potwierdziliśmy natomiast u dyrektora TZDM-u, że parkingowi rzeczywiście będą zatrudnieni i rozpoczną pracę już w ten poniedziałek, czyli dziś.

Do zadań parkingowych będzie należała pomoc strażnikom miejskim w kontrolowaniu uiszczania przez kierowców opłat postojowych, ale nie tylko. Będą też posiadali przy sobie bilety parkingowe i każdy kierowca będzie mógł kupić sobie taki blankiet u parkingowego bez potrzeby biegania w tym celu do kiosku "Ruchu".

- Tarnowscy parkingowi będą oczywiście odpowiednio oznakowani, więc nie będzie problemu z ich rozpoznaniem - twierdzą przy tym drogowcy.
- Parkingowych będziemy mogli spotkać na różnych płatnych parkingach w centrum Tarnowa: na placu Kazimierza, ulicach Targowej, Bernardyńskiej, Krakowskiej i Lwowskiej - tłumaczy dyrektor Stanisław Pyzdek. - Będą się przemieszczać po całej strefie i zaglądać kierowcom za szyby, czy są tam uiszczone opłaty za płatny parking. Oczywiście nie oznacza to, że Straż Miejska nie będzie już miała pod tym względem co robić. Strażnicy miejscy też nadal będą kontrolowali uiszczanie opłat parkingowych.

Zatrudnienie parkingowych przez TZDM ma jeszcze jeden aspekt, związany z bezrobociem. Czterech z nich to bowiem właśnie tarnowscy bezrobotni, zatrudnieni w zarządzie dróg w ramach prac interwencyjnych.
Według dyrektora Stanisława Pyzdka, parkingowi zostaną na razie zatrudnieni w płatnej strefie jedynie na miesiące letnie, gdy do Tarnowa przyjeżdża trochę więcej turystów.
Niewykluczone natomiast, że jeśli się sprawdzą i podniesie się dzięki nim znacznie ściągalność opłat za płatne postoje zmotoryzowanych w centrum, to parkingowym zostaną przedłużone umowy o pracę. I mieliby zajęcie w płatnej strefie przez cały rok. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 04:24:29
IP     : 3.238.180.174
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html