To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podpalił dom w budowie powodując straty na 500 tys. zł    -   02/11/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, niestety również z udziałem pieszych, nie brakowało także kradzieży – bodaj najbardziej dziwaczną była kradzież kabiny sanitarnej o wartości 4.500 zł w rejonie remontowanego mostu na rzece Biała. Dochodziło również do zniszczeń mienia – w tym tak niespotykanych jak w przypadku 27-letniego pijanego tarnowianina, który na ul. Jana Pawła II kopiąc w drzwi samochodu Vw Pasat uszkodził karoserię i wybił szybę, której odłamki zraniły siedzącą w środku 32-letnią kobietę. Ponadto niemal na gorącym uczynku udało się złapać jednego ze sprawców rozboju – 29 października w rejonie bloku przy ul. 3 maja dwaj mężczyźni zażądali od 16-letniego chłopaka wydania telefonu komórkowego, a wobec odmowy użyli gazu pieprzowego. Jednak największą materialną stratę przyniosło podpalenie domu w budowie przy ul. Hanusek w Tarnowie – nieznany sprawca podpalił jego wnętrze używając substancji łatwopalnej. W rezultacie spaliła się więźba dachowa i wnętrze budynku, zaś straty oszacowano na 500 tys. złotych...

Ogloszenie

Kradzieże
W jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie zatrzymany został 15-letni chłopak, który oszukał kasjera przeklejając kody kreskowe na płycie DVD by zaniżyć cenę towaru o blisko 43 złote.
31-letni tarnowianin został zatrzymany w jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie po tym jak oszukał personel sklepu przekładając pędzel do golenia do opakowania po tańszym towarze. Kwota na jaką chciał oszukać sklep to 15 złotych.
W rejonie remontowanego mostu na rzece Biała nieznany sprawca ukradł kabinę sanitarną o wartości 4500 złotych na szkodę prywatnej firmy.
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 18-letniego mieszkańca Tarnowa, który z lokalu gastronomicznego przy ul. Słowackiego w Tarnowie ukradł 40-calowy telewizor LCD, o wartości 2 tysiące złotych. Sprawca wszedł do lokalu otwierając drzwi balkonowe wcześniej skradzionym kluczem. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Zniszczenie mienia
26 października wieczorem dwóch nieznanych sprawców uszkodziło elewację budynku jednej z firmy przy ul. Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie, malując po niej żółtą farbą. Straty na szkodę właściciela wyniosły 300 złotych. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymano dwóch sprawców: 16- i 18-letnich mieszkańców miasta. Starszy trafił do policyjnego aresztu, młodszy do Policyjnej Izby Dziecka.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 27-letniego tarnowianina. Mężczyzna uszkodził stojący na ul. Jana Pawła II samochód Vw Passat. Kopiąc w drzwi pasażera uszkodził karoserię i wybił szybę, której odłamki zraniły siedzącą wewnątrz pojazdu 32 letnią mieszkankę Tarnowa. Doznane obrażenia wymagały interwencji chirurgicznej. Mężczyzna był nietrzeźwy.
W ręce policjantów z KP Tarnów Centrum wpadli także dwaj chłopcy, 14-letni oraz 15-latek z Tarnowa, którzy uszkodzili garaże przy ul. Brandstaettera malując po nich farbą. Policjanci ujawnili przy nich puszki z farbą w sprayu. Chłopcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Rozboje
29 października godzinach popołudniowych do stojącego w rejonie bloku przy ul. 3 Maja w Tarnowie 16-latka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zażądał wydania telefonu komórkowego. Kiedy spotkał się z odmową użył gazu pieprzowego, po czym obaj napastnicy zbiegli. Pokrzywdzony doznał urazu oczu, po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Zachód ustalono i zatrzymano jednego ze sprawców. 20-letni mieszkaniec miasta spędził noc w areszcie.

Za kółkiem
26 października popołudniu na drodze nr 980 w Kończyskach, w gminie Zakliczyn, 22-letni mieszkaniec Gromnika jadąc w kierunku miejscowości zamieszkania potrącił w niewyjaśnionych okolicznościach pieszego, który szedł w tym samym kierunku prawą stroną drogi. W wyniku potrącenia 46-letni mieszkaniec Faściszowej poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Rankiem w Tarnowie na ul. Romanowicza 19-letni mieszkaniec miasta został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przez jadący od strony ul. Piłsudskiego Vw Golf, którym poruszał się 67-letni tarnowianin. Pieszy doznał złamania kości nadgarstka i licznych potłuczeń ciała. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
W godzinach popołudniowych 27 października w Wesołowie 74-letnia kierująca Daewoo Matiz wyjeżdżając z terenu swojej posesji, z zamiarem skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą K 1408 25-letniemu motocykliście jadącemu w kierunku miejscowości Stróże. Motocyklista doznał złamania kończyny dolnej i ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Obydwie osoby były trzeźwe.
Do potrącenia pieszej doszło tuż po godz. 17:00, 27 października w Tarnowcu. 58-letni mieszkaniec Pleśnej jadący Toyotą Yaris w stronę Tarnowa, w ostatniej chwili zauważył 76-letnią mieszkankę Tarnowa. Kobieta przebiegała przez oznakowane przejście dla pieszych po ukosie. Doznała ona złamania ręki, kości ramienia, żeber i urazu śródczaszkowego. Przebywa w szpitalu. Kierujący był trzeźwy.
W Ładnej na krajowej „czwórce” kierujący samochodem marki Honda Accord, 29-letni mieszkaniec Robczyc jadąc od strony Rzeszowa, w kierunku Krakowa zderzył się z rowerzystą, który wyjechał z drogi podporządkowanej, z prawej strony bezpośrednio przed pojazd. Kierujący jednośladem, został przewieziony w stanie nieprzytomnym do szpitala. Doznał urazu śródczaszkowego. Kierujący samochodem był trzeźwy.
29 października po godzinie 18:00 kierujący Volvo 58-letni tarnowianin wyjeżdżał z ul. Jastruna w ul. Elektryczną. Jadący za nim Chryslerem 37-letni mieszkaniec miasta, ominął Volvo z prawej strony wjeżdżając na ul. Elektryczną i zatrzymał pojazd w poprzek ulicy. W momencie kiedy wychodził z samochodu został uderzony przez Volvo, które uderzyło w przednie lewe drzwi jego pojazdu. Doznał złamania podudzia. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.
Na ul. Sikorskiego w Tarnowie Vw Passata potrącił 16-letnią mieszkankę Złotej. Do zdarzenia doszło gdy dziewczyna przebiegała przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Doznała urazu głowy i kończyny dolnej. W stanie nieprzytomnym trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem, 19-letni mieszkaniec Bochni był trzeźwy.
Do potrącenia 70-letniej kobiety doszło także w Olszynach na drodze K 1403. Kierujący Vw Passatem, 49-letni mieszkaniec miejscowości Libusza wykonując manewr cofania z drogi dojazdowej do cmentarza na drogę K 1403, potrącił przechodzącą przez jezdnię miejscową. Kobieta doznała złamania kości przedramienia. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Różne
Tarnowska policja została powiadomiona o pożarze domu w budowie przy ul. Hanusek w Tarnowie. Nieznany sprawca po dostaniu się do środka przez niezabezpieczoną podbitkę dachową, prawdopodobnie podpalił wnętrze domu nieustaloną substancją łatwopalną. W wyniku pożaru spaleniu uległa więźba dachowa i wnętrze budynku. Starty oszacowano na 500 tysięcy złotych.
Dzielnicowy z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał na placu targowym przy ul. Powstańców Warszawy w Tarnowie 32-letniego tarnowianina handlującego wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczył przy nim 10 paczek nielegalnych papierosów.
W okresie Święta Zmarłych, do 30 października do 2 listopada Policja realizowała kolejną akcję znicz, o której informowaliśmy podając również komunikacyjne zmiany w tym okresie. Policjanci zajmowali się regulacją ruchu oraz kontrolami mającymi na celu zatrzymanie nietrzeźwych kierujących.
Jak informowaliśmy, policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 59-letniego bezdomnego, który włamał się do dwóch sąsiadujących domów przy ul. Rynek w Ciężkowicach. Zastali mężczyznę śpiącego w łóżku pod kołdrą w jednym z domów. Był nietrzeźwy. Wcześniej upił się koniakiem znalezionym w domu. Włamywacz wszedł do domów wybijając szybę w oknie. Z jednego ukradł kilka konserw i słoików z przetworami, wino i puszkę piwa. W domu, w którym został zatrzymany opróżnił właścicielowi butelkę koniaku, po czym ułożył się do snu w jego łóżku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Tarnów udowodnili mężczyźnie dokonanie innych przestępstw. Końcem sierpnia włamał się do prywatnego domu w miejscowości Bruśnik. Wykorzystując nieobecność właścicielki ukradł 680 złotych, artykuły spożywcze i butelkę alkoholu. Zatrzymany jest także sprawcą usiłowań kradzieży z włamaniem do pięciu altanek przy ul. Dwernickiego w Tarnowie. Nie ukradł z nich niczego, ale straty jakie poczynił oszacowano na co najmniej 500 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem warunkach recydywy, do których się przyznał. W przeszłości karany był za podobne czyny. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawiania wolności. Sąd Rejonowy na wniosek tarnowskiej Prokuratury postanowił o umieszczeniu podejrzanego w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 00:58:39
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html