To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital im. Św. Łukasza przygotowany na wypadek pandemii    -   05/11/2009
W „Łukaszu” nie boją się grypy
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie nikt nie obawia się grypy. –Nasi pracownicy szkoleni są na wypadek pandemii już od kilku lat, a zapasy masek, rękawiczek i środków dezynfekujących wielokrotnie przekraczają normalne miesięcznie zapotrzebowanie – zapewnia Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie

Rygorystyczne zasady sanitarne obowiązują w szpitalu od lat. Specjalne przygotowanie na okoliczność pandemii rozpoczęto już w 2005 roku opracowując zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia pierwszy plan pandemiczny. W kolejnych latach przygotowano procedury postępowania na wypadek wystąpienia nie tylko grypy, ale w ogólne chorób zakaźnych. Skuteczność przyjętych zasad sprawdzana jest w praktyce na bieżąco i poddawana kontroli dwa razy do roku.
W ramach obowiązującego planu w szpitalu wydzielone są miejsca do izolacji chorych i kwarantanny. Na wyposażeniu szpitala są maseczki ochronne, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk i dezynfekcji powierzchniowej. W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym w magazynach zgromadzono wielokrotnie więcej tego rodzaju materiałów niż to wynika z normalnego zapotrzebowania miesięcznego.

Dodatkowo w związku z informacjami napływającymi z Ukrainy wznowiono szkolenia dla wszystkich grup zawodowych nie wyłączając pracowników administracji. Ochronnym szczepieniom poddano już większość pracowników, a pozostali są w trakcie szczepienia. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja w szpitalu, a informacja o ewentualnych przypadkach zachorowania ma być natychmiast przekazywana do inspekcji sanitarnej. W ostatnich tygodniach nie było takiej potrzeby, bo nie stwierdzono żadnego przypadku grypy pandemicznej ani grypy sezonowej wśród pacjentów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 18:05:59
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html