To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejna społeczna akcja uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej    -   09/11/2009
Niepełnosprawni porządkowali cmentarz wojskowy
Przed Świętem Niepodległości i z racji listopadowego wspomnienia zmarłych, niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie odwiedzili cmentarz wojskowy w Chyszowie. Młodzież upośledzona umysłowo uporządkowała nekropolię, a na grobach zapaliła znicze.

Ogloszenie

Cmentarz wojskowy w dzielnicy Chyszów nosi numer 200 i powstał w 1915 r. Pochowano na nim ponad 1,6 tys. żołnierzy różnych narodowości. Spoczywają tam Polacy, Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy, Włosi, Austriacy, Węgrzy i Serbowie. Terapeuci wraz z niepełnosprawną młodzieżą przeprowadzili specjalne zajęcia dla swoich podopiecznych. Osoby o obniżonym stopniu rozwoju intelektualnego samodzielnie oczyściły alejki, groby, a następnie zapaliły znicze.
Cmentarz jest położony blisko warsztatu, obok trasy kolejowej Tarnów-Szczucin. Powstał w 1915 r. początkowo jako cmentarz komunalny, drugi po cmentarzu na Zabłociu. Jednak teren był podmokły i mieszkańcy nie chcieli grzebać tam swoich krewnych. Cmentarz pozostał jedynie nekropolią wojskową. Jest podzielony na cztery kwatery wyznaczone ścieżkami i żywopłotami. Nagrobki znajdują się w kwaterze północno-zachodniej.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy u. Hodowlanej 6 już czwarty rok prowadzi Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro". Do placówki – największej tego typu w mieście - uczęszcza 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej i samodzielnego życia. Nowoczesne metody terapeutyczne przynoszą efekty w postaci trwałego zatrudnienia osób z niepełną sprawnością intelektualną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:23:30
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html