To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   09/11/2009
Chciał okraść Katedrę
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, nie tylko z udziałem pijanych kierowców. M.in. do tragicznego zdarzenia doszło w Zaborowicach, kiedy na drodze W977, kierująca samochodem Mitsubishi, 37-letnia mieszkanka Gorlic, jadąc w kierunku Ciężkowic, na prostym odcinku drogi najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 20 letni mieszkaniec Siedlisk, znajdujący się na jej pasie ruchu poniósł śmierć na miejscu. Nie brakowało również kradzieży – kolejny raz okazało się, że powodzeniem cieszą się różnego rodzaju „podmianki” w sklepach; np. 60-letnia kobieta została przyłapana na oszustwie, gdy do kompletu zabawek, dorzuciła zabawkę z innego zestawu, próbując w ten sposób obniżyć wartość zakupu o 15 zł. Z kolei policjanci z Ciężkowic zatrzymali młodzieńca, który ukradł z domu swojego wujostwa 260 zł oraz złotą biżuterię. Do niecodziennego zdarzenia doszło natomiast w samym Tarnowie – 38-letni mieszkaniec miasta usiłował dokonać kradzieży krzyża z Bazyliki Katedralnej...

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 30-latka z Brzeźnicy, 18-latka z Radłowa i 42-letniego mieszkańca Borzęcina. Mężczyźni są podejrzewani o wycięcie drzew i kradzież 4 wałków drewna sosnowego na szkodę Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska.
W Radlnej policjanci z KP Tarnów Centrum zatrzymali 10- i 12-letnich chłopców, którzy włamali się do altanki letniskowej, nie zabierając z wnętrza żadnych przedmiotów.
Personel jednego ze sklepów odzieżowych przy ul. Krakowskiej w Tarnowie zatrzymał 22-letnią mieszkankę Zalasowej. Kobieta usiłowała dokonać kradzieży damskiej bluzki o wartości 450 złotych.
Nieznany sprawca zakradł się do szatni hali sportowej przy ul. Krupniczej w Tarnowie, skąd zabrał telefon komórkowy o wartości 1000 złotych i 10 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
W jednym z marketów przy ul. Lwowskiej w Tarnowie zatrzymana została 60 letnia mieszkanka miasta przyłapana na oszustwie. Do kompletu zabawek, który zamierzała zakupić dołożyła zabawkę z innego zestawu. W ten sposób próbowała zaniżyć wartość zakupu o 15 złotych.
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 20-letniego mieszkańca miejscowości, który ukradł z domu wujostwa 260 złotych oraz złotą biżuterię w postaci pierścionków, obrączki, kolczyków i łańcuszków. Łączna wartość start wynosi 2160 złotych. Sprawca przyznał się do kradzieży.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 38-letniego mieszkańca Tarnowa, który usiłował dokonać kradzieży krzyża z Bazyliki Katedralnej, powodując straty w wysokości 500 złotych na szkodę parafii przy ul. Kapitulnej.
Jak informowaliśmy, policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Policji Tarnów Centrum zatrzymali dwóch 41-letnich mieszkańców Tarnowa. Mężczyźni będąc pracownikami jednej ze spółek przy ul. Elektrycznej w Tarnowie, kradli miedź wykorzystywaną do produkcji w zakładzie. Zatrzymani są sprawcami kradzieży 520 kilogramów miedzianego drutu, o wartości 12 tysięcy złotych, który wywieźli z zakładowego magazynu. Pocięli go na mniejsze kawałki i zamierzali spieniężyć. W drodze do punktu skupu złomu czekali jednak na nich „kryminalni”. Złodzieje przyznali się także do 9 innych kradzieży. Od początku 2009 roku regularnie, raz w miesiącu okradali swojego pracodawcę, wywożąc z zakładu miedziany drut, stanowiący poprodukcyjny odpad. Zdarzenia te nie były zgłaszane Policji. Obecnie trwa ustalanie i szacownie strat. Policjanci zabezpieczyli skradzione 520 kg miedzi. Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Do wszystkiego się przyznali, wyrazili także wolę dobrowolnego poddania się karze. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali trzech 18-letnich tarnowian, którzy pomalowali farbami elewację budynku jednej z firm przy ul. Krakowskiej, powodując straty na szkodę jej właściciela w wysokości 800 złotych. Ci sami sprawcy dokonali uszkodzeń innych obiektów na terenie Tarnowa. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonych i wysokości strat tych zniszczeń.

Za kółkiem
W Wierzchosławicach 50-letni mieszkaniec Tarnowa, kierujący Mitsubishi jadąc w kierunku Radłowa, na nieoświetlonym odcinku drogi W 975, potrącił 68-letniego miejscowego jadącego rowerem. Rowerzysta doznał urazu mózgowo-czaszkowego. Kierowca pojazdu był trzeźwy.
3 listopada późnym popołudniem na ul. Tarnowskiej w Łęgu Tarnowskim, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych potrącona została 16-letnia mieszkanka miejscowości. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że uderzył w nią jadący w kierunku Tarnowa samochód marki Polonez. Dziewczyna doznała skręcenia stawu skokowego.
Policjanci tarnowskiej „drogówki” zatrzymali 4 listopada wieczorem w Rychwałdzie 43-letniego miejscowego poruszającego się po drodze K 1389 rolniczym ciągnikiem. Po przebadaniu na zwartość alkoholu okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu.
W stanie nietrzeźwości znajdował się także kierujący Vw Golfem 65-letni mieszkaniec miejscowości Święcany. W Czermnej, w gminie Szerzyny wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zastali go kiedy próbował wyjechać z rowu. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że posiada również orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
5 listopada wieczorem w Tarnowie, jadący Daewoo Lanos 56 letni-tarnowianin wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie ulic Solidarności z Klikowską, doprowadzając do zderzenia z Fiatem Cinquecento, który prowadził 54-letni mieszkaniec miasta. W wyniku zderzenia ogólnych potłuczeń ciała doznał 26-letni pasażer Fiata. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.
W Zaborowicach na drodze W977, kierująca samochodem Mitsubishi, 37-letnia mieszkanka Gorlic, jadąc w kierunku Ciężkowic, na prostym odcinku drogi najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 20 letni mieszkaniec Siedlisk, znajdujący się na jej pasie ruchu poniósł śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Różne
Jak informowaliśmy, mamy nowego zastępcę komendanta komisariatu Policji Tarnów Centrum. Podinspektor Jarosław Wołowiec, bo o nim mowa odebrał z rąk Komendanta Miejskiego insp. Zbigniewa Ostrowskiego rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko. Nowy komendant będzie nadzorował pracę pionu kryminalnego w KP Tarnów Centrum - największym komisariacie w mieście. Został wyłoniony w drodze konkursu. W jego powitaniu wzięło udział kierownictwo komisariatu Centrum, Naczelnik Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Tarnów oraz policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KPTC. Podinsp. Jarosław Wołowiec z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filia w Rzeszowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentem studium oficerskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w resorcie rozpoczął w 1992 roku jako śledczy w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Tarnowie. Przez 3 lata był zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KP Tarnów Centrum. Od 2002r. kierował Zespołem Kontroli KMP w Tarnowie. Jest żonaty, ma syna. Interesuje się turystyką i sportem. Nowy komendant zastąpił na stanowisku komisarza Mariana Marszałka, który po przeszło 30 latach pracy w Policji odszedł w połowie października na emeryturę. Stanowisko zastępcy komendanta KP Tarnów Centrum piastował on od czerwca 2007 roku.
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości: odpowiadając na apel Księdza Biskupa Wiktora Skorca tarnowska Policja włączyła się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach osób pieszych. Wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Starostwem Powiatowym (naszymi partnerami, którzy przekazali środki finansowe) rozpoczęła się akcja profilaktyczna „Odblask dla seniora””. Polega ona na wręczaniu elementów odblaskowych pieszym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja skierowana jest w szczególności do osób starszych, ale odblaski rozdawane są również dzieciom, a także innym chętnym do korzystania z nich. Na terenie wytypowanych kościołów, po zakończeniu wieczornych nabożeństw policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie oraz dzielnicowi uświadamiają pieszym czyhające o tej porze roku na drogach zagrożenia. Wręczają elementy odblaskowe, instruują i zachęcają do ich zakładania po zmroku. Jak czytaliśmy w komunikacie, musimy mieć świadomość, że zastosowanie odblasków sprawia, że idący nieoświetlonym odcinkiem drogi pieszy może zostać dostrzeżony przez kierującego nawet z odległości 150–200m, co kilkakrotnie zwiększa szansę na uniknięcie potrącenia go przez samochód lub inny pojazd.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:29:43
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html