To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Szpitalu Św. Łukasza zakupiono nowy sprzęt endoskopowy    -   10/11/2009
Nowoczesna endoskopia w „Łukaszu”
Około100 tys. zł kosztował nowy sprzęt endoskopowy, który trafił na oddział urologii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. –Dzięki temu badanie będzie dla pacjentów bardziej komfortowe, a dokładniejsza diagnoza pozwoli na skuteczniejsze leczenie – mówi Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie

Lekarze oddziału otrzymali do dyspozycji zestaw do zabiegów laparoskopowych wraz z nowoczesnym torem wizyjnym, który po raz pierwszy będzie wykorzystany w drugiej połowie listopada. To sprzęt wysokiej klasy, który zastąpi wysłużone już urządzenia i umożliwi znacznie dokładniejszą diagnozę. Wszystko to dzięki zaawansowanej technice pozwalającej uzyskać bardzo szczegółowy i wyraźny obraz na monitorze.
Dla pacjentów nie bez znaczenia będzie zapewne wiadomość, że nowe urządzenie umożliwi także skrócić czas badania. Mniej inwazyjny zabieg pozwoli ponadto pacjentom szybciej opuścić szpital. Na poprawę wyposażenie właśnie tego oddziału zdecydowano się nieprzypadkowo. W ubiegłorocznym rankingu szpitalnych oddziałów urologicznych przygotowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia zajął on drugie miejsce w Małopolsce. Oddział okazał się przy tym liderem województwa pod względem liczby wykonywanych tutaj operacji przeskórnego usuwania kamieni nerkowych będących odpowiednikiem laparoskopii w chirurgii. Umożliwia ona usuwanie kamienia niemal bez żadnego nacięcia. -Nasz oddział jako jedyny w Małopolsce wprowadził jako standard usuwanie kamieni z nerki i z moczowodów metodą endoskopową – podkreśla ordynator Marek Worek. Od 2002 roku na oddziale wykonano ponad 2 tysiące takich zabiegów. Tylko w tym roku przeprowadzono 200 zabiegów usuwania kamieni z nerki i 300 z moczowodów, i w żadnym przypadku nie było powikłań. Wysoka jakość leczenia powoduje, że z oferty oddziału korzystają także pacjenci z Nowego Sącza i Krakowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, June 13, 2024 05:17:45
IP     : 44.220.44.148
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html