Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jedenasta kwesta   -   31/10/2003
Prezes Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem, Antoni Sypek, przypomina, iż 1 i 2 listopada, bez względu na pogodę, przed bramą Starego Cmentarza pojawią się z puszkami już po raz jedenasty znani tarnowianie, zbierając datki na odnowienie kolejnego pomnika. To dzięki nim i oczywiście ofiarodawcom można wypełnić wobec znanych tarnowian dług wdzięczności i zadbać o ich miejsce wiecznego spoczynku.

Ogloszenie

Przy bramie i w alejkach cmentarza spotkamy m.in.: Wiesława Kozioła, Józefa Bossowskiego, Andrzeja Gontaszewskiego, Zofię Hosaję, Krystynę Stąsiek-Baniowską, Tadeusza i Antoniego Sypków, Urszulę Hajek, Marka Sochackiego, Tadeusza Trzosa, Ryszarda Lisa, Zbigniewa Kostrzewskiego, Annę i Roberta Moździerzów, Grzegorza Światłowskiego, Macieja Dudka, Stanisława i Adama Olszówków, Jacka Janickiego, Piotra Burdzyńskiego, Dariusza Janusia, Włodzimierza Łabno, Jerzego Kosibę, Ryszarda Żądło, Barbarę Tokarzewską-Sypek. Tradycyjnie do kwesty włączą się aktorzy tarnowskiego teatru. Tegoroczna kwesta na Starym Cmentarzu będzie też wspomnieniem o zmarłym miesiąc temu artyście i pedagogu Piotrze Drobieckim, tak bardzo zaangażowanym w ratowanie nekropolii.
- Coraz częściej do kwesty włączają się ludzie młodzi, nieraz bardzo młodzi, przyprowadzani przez rodziców - członków Komitetu - podkreśla Antoni Sypek. Podczas ubiegłorocznej kwesty zebrano 11 tys. zł. Za pieniądze z ubiegłorocznej kwesty odrestaurowano grobowiec Kornela Dranka (1824-1871), znanego w Tarnowie w drugiej połowie XIX wieku, artysty-snycerza. Przypomnijmy, że Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem powstał z inicjatywy Jana Preissa na początku lat 80-tych i przetrwał do roku 1990. Reaktywowany przez Antoniego Sypka został ponownie zarejestrowany w 1992 r. Komitet liczy 30 osób, nie pobiera żadnych dotacji, jest jednym z nielicznych stowarzyszeń o charakterze społecznym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(31-10-2003) wijak :
Na pewno będę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-10-2003) poltar :
Wiadomo ktory tym razem grobowiec doczeka sie make-up ? Ciekaw jestem :) Szkoda ze nie ma wiecej okazji do takich zbiorek, Stary Cmentarz jest naprawde wart takich dzialan. Mam nadzieje ze kwesta bedzie owocna :) Sam tez postaram sie byc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-10-2003) LeszekK :
Skoro tylu znanych mi i szanowanych wolontariuszy sprawować będzie kwestę, to trzeba będzie zabrać ze sobą nie jeden, ale kilka "papierków".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947