To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jedenasta kwesta   -   31/10/2003
Prezes Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem, Antoni Sypek, przypomina, iż 1 i 2 listopada, bez względu na pogodę, przed bramą Starego Cmentarza pojawią się z puszkami już po raz jedenasty znani tarnowianie, zbierając datki na odnowienie kolejnego pomnika. To dzięki nim i oczywiście ofiarodawcom można wypełnić wobec znanych tarnowian dług wdzięczności i zadbać o ich miejsce wiecznego spoczynku.

Ogloszenie
>

Przy bramie i w alejkach cmentarza spotkamy m.in.: Wiesława Kozioła, Józefa Bossowskiego, Andrzeja Gontaszewskiego, Zofię Hosaję, Krystynę Stąsiek-Baniowską, Tadeusza i Antoniego Sypków, Urszulę Hajek, Marka Sochackiego, Tadeusza Trzosa, Ryszarda Lisa, Zbigniewa Kostrzewskiego, Annę i Roberta Moździerzów, Grzegorza Światłowskiego, Macieja Dudka, Stanisława i Adama Olszówków, Jacka Janickiego, Piotra Burdzyńskiego, Dariusza Janusia, Włodzimierza Łabno, Jerzego Kosibę, Ryszarda Żądło, Barbarę Tokarzewską-Sypek. Tradycyjnie do kwesty włączą się aktorzy tarnowskiego teatru. Tegoroczna kwesta na Starym Cmentarzu będzie też wspomnieniem o zmarłym miesiąc temu artyście i pedagogu Piotrze Drobieckim, tak bardzo zaangażowanym w ratowanie nekropolii.
- Coraz częściej do kwesty włączają się ludzie młodzi, nieraz bardzo młodzi, przyprowadzani przez rodziców - członków Komitetu - podkreśla Antoni Sypek. Podczas ubiegłorocznej kwesty zebrano 11 tys. zł. Za pieniądze z ubiegłorocznej kwesty odrestaurowano grobowiec Kornela Dranka (1824-1871), znanego w Tarnowie w drugiej połowie XIX wieku, artysty-snycerza. Przypomnijmy, że Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem powstał z inicjatywy Jana Preissa na początku lat 80-tych i przetrwał do roku 1990. Reaktywowany przez Antoniego Sypka został ponownie zarejestrowany w 1992 r. Komitet liczy 30 osób, nie pobiera żadnych dotacji, jest jednym z nielicznych stowarzyszeń o charakterze społecznym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 3, 2022 19:20:07
IP     : 3.225.221.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html