To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Opieka zdrowotna w Tarnowie. Konflikty i ... porozumienie   -   29/6/2004
Zaostrza się konflikt Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka przy ul. Curie - Skłodowskiej grozi nawet wstrzymaniem udzielania porad. Natomiast dzięki współpracy szpitala Św. Łukasza z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Caritas Diecezji Tarnowskiej i hospicjum domowym powstaje Tarnowska Opieka Domowa.

Ogloszenie

Poradnia przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie domaga się od NFZ korekty pięciu umów w zakresie świadczeń medycznych. Mowa o chirurgii stomatologicznej, gdzie przekroczenia w stosunku do kontraktu po połowie roku finansowego wyniosły 13%, poradni zdrowia psychicznego dzieci, gdzie nadwykonania oszacowano na 50% oraz poradni uzależnień, w której nadwyżki świadczeń sięgnęły 40%. Kiepsko jest także z rehabilitacją, tu kontrakt przekroczony został o 10%, chirurgią jednego dnia, gdzie nadwykonania opiewają na 6% a pacjenci zapisują się już na koniec września, a także ze specjalistyką. Pogarszająca się sytuacja finansowa przychodni powoduje, że rozważa się zaprzestanie udzielania niektórych porad – mówi zastępca dyrektora Jan Lazar. Dyrekcja zespołu przychodni wystosowała do funduszu specjalne pismo w tej sprawie. Zwraca w nim uwagę także na fakt, że na przykład w alergologii kontrakt przekroczono już o 22%, w dermatologii o 40%, w poradni leczenia bólu o 50%, pulmonologii o 11% i endokrynologii dzieci o 21%. A tymczasem w przychodni tłok. Pacjenci narzekają na długie kolejki i wyczekiwanie na przyjęcie do lekarza. Przychodnia boryka się ze stratami finansowymi jeszcze za rok ubiegły. Fundusz wciąż nie zapłacił przeszło miliona złotych za nadwykonania w 2003 roku. Tymczasem od początku tego roku straty finansowe wyniosły już ponad 300 tysięcy złotych.

Powstaje tymczasem Tarnowska Opieka Domowa. Porozumienie w sprawie pomocy terminalnie chorym, dyrekcja szpitala Św. Łukasza zawarła właśnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Caritas Diecezji Tarnowskiej i hospicjum domowym w Tarnowie. Założenie jest takie, by skoordynować działania wszystkich funkcjonujących w mieście instytucji na rzecz najbardziej pokrzywdzonych przez los. Na początek planowane jest wydanie specjalnego informatora, z którego będzie się można dowiedzieć gdzie i od kogo poszukiwać pomocy – mówi szefowa szpitala Św. Łukasza Anna Czech. Inicjatorzy Tarnowskiej Opieki Domowej oszacowali, że terminalnie chorych wymagających opieki w miejscach zamieszkania jest nawet pięćset osób. W myśl założeń ich domy odwiedzałyby pielęgniarki środowiskowe.
Chorzy, których sytuacja materialna na to pozwala, mieliby uiszczać niewielkie opłaty. Dla pozostałych opieka byłaby darmowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:25:32
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html