To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Buskerzy na ulicach Tarnowa   -   30/6/2004
Ulicę Wałową i plac Sobieskiego zajęli od godziny 11.00 w środę buskerzy - wędrowni artyści, którzy zjechali do Tarnowa w ramach VIII Festiwalu BuskerBus 2004. Dziś i w czwartek od godziny 18.00 do 22.00 przybyli z całego świata kuglarze, clowni, szczudlarze, ludzie-gumy, muzycy, wokaliści, aktorzy i cyrkowcy prezentują swoje umiejętności i swoją sztukę na czterech przystankach wokół tarnowskiego Ratusza. Zapraszamy wszystkich inTARnautów na te niecodzienne, lekkie, pełne emocji ale i bezpretensjonalnego humoru przedstawienia.

Ogloszenie
>

To jedyna okazja zobaczenia w naszym mieście tylu "zakręconych" artystów, którzy na ogół omijają Tarnów, szukając zarobku (żyją z datków od przechodniów) raczej w większych aglomeracjach.
Dziś i jutro w Tarnowie prezentują się artyści z Polski, Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Francji, Ukrainy, Hiszpanii, Australii, Południowej Afryki, Danii, Mołdawii i Mongolii.
"Teatr Stepowy" z tego ostatniego kraju, prezentujący swój egzotyczny, kolorowy program, bardzo urozmaicony i podszyty azjatyckim folklorem robił dziś na placu Sobieskiego największą furorę. Buskerzy utrzymują się z datków od przygodnej publiczności, artyści z Mongolii zebrali dziś "do kapelusza" prawdopodobnie największą sumę.
Zainteresowanie przechodniów wzbudzali też m.in. duet klezmerski, ukraiński bard, musicalowy parodysta z Anglii.
Wieczorem na Rynku zaprezentowali się cyrkowcy, m.in. Opus Furore z Niemiec i Circus Klomp z Holandii. Nie zabrakło człowieka - orkiestry, clownów, parodystów a także przebranych za bajkowe postaci szczudlarzy. Bardzo podobał się publiczności występ australijskiego tria muzyczno-kabaretowego Trolley Trio. Nieco wcześniej bardziej wyszukaną muzykę prezentowało na jednym z festiwalowych przystanków wokół Ratusza - Duo Resonante z Danii. W pewnym momencie do duńskiego duetu dołączył flecista z zespołu mongolskiego. Muzycy osiągneli w tym eksperymentalnym składzie bardzo ciekawy muzyczny rezultat.
Po zapadnięciu zmierzchu swoje wizualno-muzyczne, multimedialne programy zaprezentowały teatry ognia - Mindspinners z Austrii i Anglii oraz Cabiria z Polski. Ich przedstawienia zakończyły ten zupełnie niezwykły, pierwszy wieczór festiwalowy na Rynku. W czwartek - kolejna odsłona festiwalowych występów na tarnowskich ulicach. A od 18.00 - kolejny, niezwykle atrakcyjnie zapowiadajacy się wieczór na Rynku, który zakończy "tarnowską" częśc festiwalu.
Zapraszamy z całymi rodzinami. Naprawdę warto !

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:21:02
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html