To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa siedziba redakcji TVP Kraków w Tarnowie    -   23/11/2009
TVP Kraków przy Rynku 9
Od 19 listopada tarnowska redakcja TVP Kraków działa w nowej siedzibie przy Rynku 9 – w miejscu, gdzie do niedawna mieścił się oddział Radia Kraków. Tego samego dnia w Galerii Miejskiej BWA odbyło się Otwarcie Salonu Jesiennego Związku Polskich Artystów Plastyków, podczas którego została przyznana nagroda Dyrektora TVP Kraków.

Posłuchaj wypowiedzi: tarnowskiego korespondenta TVP Kraków Pawła Sroki, szefowej „Kroniki” Urszuli Drukały oraz dyrektora TVP Kraków Bogdana Wasztyla :

Ogloszenie
>

Korespondent TVP w Tarnowie Paweł Sroka nie ukrywa, iż jedną z przyczyn zmiany siedziby redakcji były względy ekonomiczne, w trudnych czasach jakie nastały dla mediów publicznych w związku z mizernymi wpływami z abonamentu. Złożyły się na to jednak również względy techniczne, jak również chęć uratowania miejsca, przez które przewinęło się tylu dziennikarzy.

Redakcja TVP w Tarnowie dostarcza informacje filmowe, które emitowane są  w programie informacyjnym „Kronika” TVP Kraków, a także w ogólnopolskich programach informacyjnych np. „Wiadomościach”. Przygotowuje również cykliczny magazyn tarnowski „W ciepłym mieście”. Zwykle do krakowskiej „Kroniki” trafiają dwa materiały dziennie – do głównego lub wieczornego wydania i do porannego. Często też z Tarnowa pochodzą materiały wykorzystywane przez innych reporterów, np. do zilustrowania określonego zjawiska. Raz w tygodniu, w każdą środę o godz. 8:45 i 19:20 emitowany jest ośmiominutowy magazyn „W ciepłym mieście”. -To nie jest magazyn służący promocji władz miasta. To jest najbardziej wartościowa rzecz – oczywiście w sensie telewizyjnym – która zrodziła się w magistrackim biurze promocji. Oczywiście od czasu do czasu większe zadęcie w mediach ogólnopolskich też jest potrzebne, ale ważna jest pewna systematyczność - stwierdza Paweł Sroka. Do wspomnianych programów należałoby jeszcze dodać koncerty i inne imprezy nagrywane przez TVP Kraków oraz półgodzinny film dokumentalny.

Bardzo wysoko poziom przygotowywanych w Tarnowie materiałów ocenia szefowa „Kroniki” Urszula Drukała. Z kolei dyrektora ośrodka Telewizji Polskiej w Krakowie Bogdana Wasztyla pytałem o przyszłość ośrodków regionalnych TVP w kontekście braku środków z abonamentu. Dyrektor skrytykował również pomysły przekazania telewizji samorządom, gdyż oznaczałoby to koniec niezależności. Z kolei mówiąc o telewizji regionalnej, B. Wasztyl podkreśla, że w ich realizacji nie chodzi o „pi-ar” lokalnych władz, ale o „dokumentację aktywności środowisk lokalnych”.

TVP Kraków jest jedynym ośrodkiem regionalnym telewizji w Polsce, który posiada cztery redakcje terenowe. Tarnowskim korespondentem jest Paweł Sroka, tel. 14 621 88 30.
MP

Foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 02:49:13
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html