To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Szpitalu im. św. Łukasza też będzie rezonans magnetyczny    -   26/11/2009
Rezonans w Nowym Szpitalu
Ponad 3 mln zł kosztować będzie rezonans magnetyczny, który już wkrótce będzie służył pacjentom i lekarzom naszego szpitala. Umowa na dostawę nowoczesnego urządzenia została już podpisana i w ciągu najbliższych trzech miesięcy dostawa wraz z montażem sprzętu powinna być zrealizowana.

Ogloszenie

Rezonans uzupełni wyposażenie pracowni radiodiagnostycznej szpitala i pozwoli na poszerzenie badań diagnostycznych oferowanych w szpitalu pacjentom. W przetargu spośród kilku złożonych ofert wybrano najkorzystniejszą. Umowa na dostawę i montaż rezonansu, który wymaga przygotowania odpowiedniego pomieszczenia, została już podpisana. Zgodnie z nią pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z nowoczesnej diagnostyki najdalej za trzy miesiące. – To ważna wiadomość, ponieważ zyskujemy możliwości bardziej szczegółowej diagnostyki, a to warunek skutecznego leczenia – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala.
Sprzęt, który wkrótce trafi do szpitala, umożliwia stosowanie nieinwazyjnej metody uzyskiwania obrazów odpowiadających przekrojowi przez określoną strukturę ciała żyjącego człowieka. Pozwala ona zidentyfikować nieprawidłowości w zakresie tkanek i narządów. Największe zastosowania ma w badaniach głowy a zwłaszcza mózgu.

Kredyt na zakup rezonansu poręczony został przez Zarząd Województwa Małopolskiego.
Szpital Św. Łukasza nie posiadał dotychczas własnego wysokospecjalistycznego sprzętu do rezonansu magnetycznego, dlatego transportował chorych do innych szpitali celem wykonania badania, podejmując ryzyko transportu i powikłań okołotransportowych pacjentów w ciężkim stanie. Niektórzy pacjenci byli przewożeni do szpitali w Rzeszowie i w Krakowie, ponieważ najbliższy tarnowski Szpital im. E. Szczeklika dysponuje rezonansem o mocy 0,5 tesla, natomiast do wysokospecjalistycznej diagnostyki jest potrzebny sprzęt o mocy 1,5 tesla. Miesięczny koszt wykonywania tych badań i transportu to około 40,000 zł, nie wliczając czasu wydłużającej się z tego powodu hospitalizacji.

Po uzyskaniu kontraktu z NFZ rezonans będzie również służył do wykonywania badań w systemie ambulatoryjnym tzn. dla pacjentów nie hospitalizowanych, którzy posiadają skierowania od lekarzy POZ i poradni specjalistycznych. Będzie to zarazem główne źródło finansowania rezonansu z uwagi na to, iż pacjenci na dzień dzisiejszy oczekują na wykonanie badań w kilku miesięcznych kolejkach. Udział pacjentów ambulatoryjnych to około 70% wszystkich badań. Sąsiedni Szpital im. E. Szczeklika wykonuje ich około 800-900 miesięcznie, w tym dla potrzeb hospitalizacji w sąsiednim szpitalu św. Łukasza - 80 badań. (GP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 16:27:13
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html