To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Międzynarodowy projekt w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych    -   30/11/2009
Commenius w ZSEG
Program „Uczenie się przez całe życie” COMENIUS Partnerskie Projekty Szkół pt. „Chcę opowiedzieć ci bajkę…” to kolejny projekt realizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. W projekcie bierze udział 6 szkół z 5 krajów: Grecji, Bułgarii, Turcji, Rumunii (2 szkoły) i Polski.

Ogloszenie

Działania, podejmowane w ramach międzynarodowej współpracy, mają na celu aktywizację młodzieży uczącej się w ZSEG poprzez stworzenie jej odpowiednich warunków do realizacji, często ukrywanych, artystycznych ambicji, rozwoju posiadanych talentów, wyrażenia w artystycznej formie własnej diagnozy otaczającego świata, wypowiedzenia lęków związanych ze współczesnymi zjawiskami w społeczeństwie.
Każdy kraj biorący udział w projekcie opracowuje w nowoczesnej formie uaktualnioną w stosunku do realiów XXI wieku wersję bajki, bazując na tekstach z narodowej lub międzynarodowej literatury i tradycji. Na początku projektu cała praca odbywa się w mowie ojczystej każdego uczestnika projektu, a następnie zostanie przetłumaczona na język angielski. Końcowym produktem, który przedstawi każdy partner, będzie cyfrowy dysk wizualny – płyta DVD (dramatyzacja bajki), dysk dźwiękowy – płyta CD (narracja bajki) i wielojęzyczna książka.

Szkoły partnerskie mają już za sobą pierwsze spotkanie o charakterze ściśle organizacyjnym - odbyło się ono w Turcji w dniach od 9 do 13 listopada br., w dwustutysięcznym mieście Kocaeli nad Morzem Marmara. W czasie spotkania przedyskutowano m.in. metody współpracy, sposoby kontaktowania się i stworzono logo projektu. Omówione zostały także szczegóły kolejnego zjazdu, który odbędzie się już w kwietniu w Tarnowie. Realizowano równocześnie główne założenia projektu – m.in. wymieniano się spostrzeżeniami na temat problemów życia codziennego młodzieży w odmiennych kulturowo ośrodkach miejskich. Dzięki wycieczce do Stambułu zapoznano się także z kulturą i zabytkami Turcji.
Takie spotkania przynoszą interesujące wnioski, dotyczące problemów młodzieży w różnych krajach, a równocześnie pozwalają dokonać bardziej obiektywnej oceny sytuacji, problemów i wzorców zachowań młodych ludzi w ich własnym kraju i środowisku.
Przedstawicielami ZSEG w spotkaniu byli nauczyciele języka angielskiego pani Małgorzata Krzemińska i Anna Srebro, a społeczność uczniowską reprezentowały uczennice Kinga Serwin (klasa 2TM) oraz Beata Imiołek (klasa 3TN).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:05:15
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html