To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   30/11/2009
Chciał wysadzić budynek
Właściwie nasza cotygodniowa Kronika Policyjna mogłaby równie dobrze nosić tytuł „Na gorącym uczynku”, albowiem policjantom udało się zatrzymać kilku sprawców kradzieży – już to podczas próby jej popełnienia, już to wkrótce po. I tak złapana została osoba podejrzana o kradzież dokonaną na terenie posesji właściciela domu jednorodzinnego w Gosławicach – Policja odzyskała część mienia. Krótko cieszył się swoim łupem również złodziej telefonu komórkowego „zabranego” pokrzywdzonemu w Tarnowie, przy ul. Bitwy o Wał Pomorski. Z kolei przy ul. Sadowej w Tarnowie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się na teren jednej z firm. Próba kradzieży nie udała się także sprawcom, podającym się za pracowników wodociągów miejskich. Zostali oni wpuszczeni do jednego z mieszkań przy ul. Traugutta w Tarnowie przez właściciela. Do kradzieży nie doszło, złodziei spłoszyła żona pokrzywdzonego, która wróciła do domu. Jednak do szczególnie niebezpiecznego zdarzenia mogło dojść w Zgłobicach: 27-letni mieszkaniec jednego z domów, będąc pod wpływem alkoholu odkręcił zawór butli z gazem i usiłował zapalić trzymany w ręku materiał, chcąc w ten sposób wysadzić budynek...

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność właściciela domu jednorodzinnego w Gosławicach, ukradł w terenu posesji 35 metrów przewodów spawalniczych, przewody do kompresora, pistolet do pompowania kół i kanister z przepalonym olejem. Wartość start oszacowano na 500 złotych. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Zachód czynności zatrzymano osobę podejrzewaną o kradzież, 31-letniego miejscowego. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia.
W nocy z 24 na 25 listopada komisariat Tarnów Zachód został powiadomiony o podejrzanych osobach znajdujących się w rejonie jednej z firm przy ul. Sadowej w Tarnowie. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się na teren zakładu. 24- i 33-letni sprawcy zdążyli odciąć kłódkę w bramie prowadzącej na teren firmy, mieli ze sobą także nożyce do cięcia metalu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
W jednym z lokali przy ul. Bitwy o Wał Pomorski złodziej wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł pozostawiony na stoliku telefon komórkowy, wart 500 złotych. Nie cieszył się jednak długo swoim łupem - 28 letni tarnowianin został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum, którzy odzyskali także skradziony telefon.
Próba kradzieży nie udała się również sprawcom, podającym się za pracowników wodociągów miejskich. Zostali oni wpuszczeni do jednego z mieszkań przy ul. Traugutta w Tarnowie przez właściciela. Do kradzieży nie doszło, złodziei spłoszyła żona pokrzywdzonego, która wróciła do domu.
Nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie samochodu marki Nissan. Po siłowym podważeniu i otwarciu szyby w drzwiach pojazdu, ukradł radioodtwarzacz DVD oraz 40 złotych ze schowka. Straty na szkodę mieszkańca miasta wynoszą 640 złotych.

Za kółkiem
Na drodze W 975 w Radłowie kierujący Vw Golfem, 27-letni mieszkaniec Zabawy podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego potrącił 16-letniego mieszkańca Woli Radłowskiej. Pieszy szedł lewą krawędzią jezdni dla kierunku jazdy samochodu. Doznał złamania nogi i urazu głowy. Przebywa w szpitalu.
Po północy z 24 na 25 listopada na placu Dworcowym w Tarnowie zatrzymany został 34-letni mieszkaniec miasta poruszający się samochodem BMW. Miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
25 listopada wieczorem w Łęgu Tarnowskim zatrzymany został 47-letni miejscowy. Mężczyzna poruszał się drogą publiczną na rowerze, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W Wierzchosławicach na drodze nr 1346, kierujący Mercedesem 19-letni mieszkaniec Radłowa, jadąc w kierunku Ostrowa na łuku drogi w lewo utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni i zderzył się z jadącym w kierunku Wierzchosławic Fordem Galaxy. 19-latek, kierująca Fordem 35-letnia tarnowianka oraz troje jej dzieci w wieku 6, 11 i 15 lat przewiezieni zostali do szpitala celem wykonania badań. Kierujący Mercedesem doznał urazu jamy ustnej. Kobieta była trzeźwa. Mężczyźnie ze względu na uraz pobrano krew do badań.
29 listopada przed południem policjanci tarnowskiej „drogówki” zatrzymali w Woli Rzędzińskiej 23-letniego mieszkańca miejscowości. Mężczyzna kierując Nissanem Primerą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Narkotyki
Na ul. Wałowej w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 22- i 31-letniego mieszkańca miasta. Przy młodszym ujawniono 1,7 grama amfetaminy, starszy miał 0,03 grama narkotyku. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód podczas legitymowania osób znajdujących się w zaparkowanym przy budynku OSP w Wał Rudzie pojeździe marki WV, ujawnili u 16-latka z Zabawy woreczek foliowy z 1,73 gramami marihuany.

Różne
O tym pisaliśmy w osobnej wiadomości: w piątek 20 listopada po godz. 12:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odebrał anonimowy telefon. Na torach w rejonie ul. Studniarskiego w Tarnowie znajdować się miała ubrana w biały kożuch kobieta. Jej zachowanie wskazywało, że zamierza popełnić samobójstwo. Komunikat ten niezwłocznie przekazany został drogą radiową wszystkim podległym służbom. 4 minuty później we wskazane miejsce przybył dwuosobowy partol z komisariatu Tarnów w składzie : st. sierż. Konrad Gajewski i sierż. Jakub Wojtanowski. Na torach w rejonie wiaduktu stała kobieta ubrana na biało. Z daleka widać było jadący w jej kierunku, po torze na którym stała pociąg. By nie spłoszyć kobiety, policjanci pozostawili radiowóz za jednym z wagonów i pobiegli w jej kierunku. Nie chciała iść, powtarzała, że chce nie widzi sensu życia i chce ze sobą skończyć. Sprowadzili kobietę z torów. Wezwali także pogotowie ratunkowe i do czasu jego przyjazdu zaopiekowali się 66-letnią mieszkanką miasta. Decyzją lekarza przewieziona została ona do szpitala.
W godzinach popołudniowych w miniony piątek do mieszkańca Pogórskiej Woli zadzwonił nieznany sprawca i grożąc użyciem przemocy zażądał pieniędzy w kwocie 300 złotych, które pokrzywdzony miał przynieść do budki telefonicznej. O zdarzeniu poinformowano Policję. Zorganizowano zasadzkę, jednak sprawca nie zabrał pieniędzy. Trwają czynności zmierzające do jego ustalenia.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zapobiegli eksplozji gazu, do którego mogło dojść w domu jednorodzinnym w Zgłobicach. 27-letni mieszkaniec domu będąc pod wpływem alkoholu odkręcił zawór butli z gazem i usiłował zapalić trzymany w ręku materiał. Chciał wysadzić budynek. Interweniujący policjanci wytrącili mu zapalniczkę i materiał z ręki. Obecni na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Decyzją lekarza Pogotowia mężczyzna przewieziony został do szpitala.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:28:10
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html