Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Początek Odpustu w Tuchowie   -   01/7/2004
Rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zgromadzą blikso 200 tys. pielgrzymów- to jeden z największych odpustów w Małopolsce. W tym roku będzie on szczególny. Sanktuarium przeżywa bowiem jubileusz stulecia koronacji cudownego obrazu. Hasłem tegorocznego odpustu są słowa "Z Tobą Maryjo idziemy za Chrystusem".

Ogloszenie

Każdy dzień trwających w sumie 9 dni uroczystości rozpoczyna odsłonięcie cudownego obrazu. Codziennie odprawiane są specjalne nabożeństwa m.in. dla strażaków, rolników, pszczelarzy, dzieci, a także osób bezrobotnych,samotnych, chorych i cierpiących.

Kult Matki Bożej Tuchowskiej wciąż się rozszerza. Na tuchowski odpust przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski, a także z zagranicy. W ubiegłym roku przed cudowynym wizerunkiem Matki Bożej łaski wypraszali pielgrzymi ze Słowacji, a także ze Stanów Zjednoczonych.

Obraz zasłynał ze swoich cudownych łask już w XVI wieku. Wiara w jego "cudowność" przyciąga rzesze pielgrzymów. W ciągu roku Sanktuarium odwiedza średnio ponad 300 tysięcy pielgrzymów.

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczyna się w czwartek, tradycyjnie od pielgrzymki strażaków i orkiestr dętych.

RDN Małopolska transmitować będzie niedzielną mszę świętą o godzinie 11.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(02-07-2004) pol :
a program odpustu i zdjęcia są na www.tarnow.net.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2004) peter :
Tarnow.net.pl zirytował mnie dziś okrutnie. Jacyś niepoważni ludzie nim administrują . rano ukazała się na tamtejszej stronie informacja ,że podobno pobili jakiś rekord, i to o 170 unikalnych użytkowników wiecej niż ostatni (nie wiadomo czy rekord, czy dzień ?), i ze bardzo się cieszą. Nic nie napisali o tym z jakiego konkretnie faktu , i ile ostatecznie to ludzi ich odwiedza, na co zwróciłem uwagę w komentarzu pytając : po co taka informacja, skoro - nie podając konkretnych odniesień statystycznych -mówi w zasadzie o niczym. Reakcja tamtejszych "władz" była błyskawiczna - informacji już nie ma na stronie (oczywiście wraz z moim komentarzem-pytaniem). Tak szybko przestali się cieszyć ? DUUUUUUUUŻY MINUS !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2004) Nowy :hajzi@op.pl 
Czy ktos moze wie o której godzinie wyrusza pielgrzymka spod katedry z Tarnowa jutro tzn w niedziele 4.07.04? Jezeli ktos wie to prosze o odpowiedz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947