To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konferencja „Jeśli nie in vitro, to co?”    -   03/12/2009
Czym jest naprotechnologia?
Od kilku lat obserwuje się lawinowy rozwój technik w dziedzinie biomedycyny. Także w naszej Ojczyźnie. Tymczasem w Polsce nie ma szczegółowych unormowań odnoszących się do eksperymentów na zarodkach, klonowania ludzi lub zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Konieczność regulacji prawnej wydaje się tutaj sprawą bardzo naglącą. Z drugiej strony w świadomości powszechnej pojawia się przekonanie (chyba coraz mocniej), iż Kościół jest przeciwny tym eksperymentom. Często tej powierzchownej świadomości przeciwstawiane są życiowe sytuacje graniczne – np. pragnienie dziecka przez małżeństwa borykające się z problemem bezpłodności. To u ludzi nie zgłębiających nauki Kościoła rodzą się niepokoje i dylematy moralne. Wychodząc niejako naprzeciw tym różnym niepokojom i dylematom, a zarazem podejmujący trud poszukiwania i pytania o drogę właściwą i godną człowieka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej postanowiło zorganizować Konferencję zatytułowaną „Jeśli nie in vitro, to co?”, która odbyła się wczoraj, 2 grudnia w tarnowskim oddziale Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Posłuchaj rozmowy z Agnieszką Juszczyk, instruktor-stażysty modelu Creightona. Pytałem m.in. o skuteczność metody i przyczyny wściekłego ataku medialnego niektórych środowisk na metody naprotechnologii :

Ogloszenie

NaProTECHNOLOGY (Natural Procreative Technoglogy) jest nową dyscypliną nauk medycznych w zakresie ginekologiczno-prokreacyjnego zdrowia kobiet, choć jak stwierdza Agnieszka Juszczyk, instruktor-starzysta tzw. „Modelu Creightona” (o czym poniżej), w USA metody naprotechnologii stosuje się od około 30 lat. Dyscyplina ta wykorzystuje leczenie farmakologiczne i chirurgiczne w ścisłym połączeniu z naturalnymi mechanizmami oraz funkcjami prokreacyjnymi organizmu ludzkiego. Tym samym szanuje normy etyczne zawarte w encyklice Pawła VI „Humanae Vitae”. Jak czytamy, jest pomocna m.in. w diagnostyce oraz leczeniu niepłodności przy jednoczesnym poszanowaniu godności kobiety i małżeństwa. Jest o pierwsza nauka, która łączy Naturalne Metody Rozpoznawania Płodności z monitorowaniem i podtrzymywaniem zdrowia rozrodczego kobiety.

Podstawą NaProTECHNOLOGY jest CREIGHTON MODEL FertilityCare ™ System (CrMS, Moedel Creighton-a) będący wystandaryzowaną modyfikacją metody owulacyjnej Billingsów. Dzięki obserwacji tzw. biomarkerów płodności (np. szczegółowej obserwacji śluzu szyjkowego na zewnętrznych narządach płciowych), ich rejestracji oraz standaryzacji, kobieta może prosto i obiektywnie nadzorować przebieg cyklu miesiączkowego i objawów jemu towarzyszących. Obserwacje te dostarczają ważnych informacji, których interpretacja, przez osoby do tego przeszkolone, daje podstawy do diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości i schorzeń. Pozwalają one również na określenie okresów naturalnej płodności i niepłodności, zarówno w przypadku planowania jak i odkładania poczęcia.

NaProTECHNOLOGY z dużym powodzeniem wykorzystywana jest przy rozwiązywaniu problemów związanych z:
-niepłodnością
-bolesnym miesiączkowaniem
-zespołem napięcia przedmiesiączkowego
-torbielami jajników (PCO)
-poronieniami nawykowymi
-depresją poporodową
-przedwczesnym porodem
-zaburzeniami hormonalnymi
-przewlekłą wydzieliną z dróg rodnych kobiety
-innymi zaburzeniami zdrowotnymi.

NaProTECHNOLOGY została opracowana przez lekarza ginekologoa-położnika, chirurga, prof. Thomasa Hilgers-a z Omaha (Nebraska, Stany Zjednoczone) na podstawie trzydziestu lat jego pracy, przy wsparciu sieci instruktorów Modelu Creightona, konsultantów medycznych oraz jego współpracowników.
Z powodzeniem leczone są również pary, które wcześniej nawet kilkakrotnie, bezskutecznie przystępowały do programu in vitro. NaProTECHNOLOGY jest dla wielu małżeństw szansą na godziwe, skuteczne leczenie zaburzeń organicznych u podstaw ich bezpłodności z równoczesnym poszanowaniem dla ich intymności i szczerej miłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: www.creightonmodel.com (ang), www.naprotechnology.com (ang), www.naprotechnology.pl i www.ecolife-newlifestyle.com/?p=colife/pl/menu3/1.
Kontakt: FertilityCare Practitioner Intern (Instruktor – stażysta Modelu Creightona) Agnieszka Juszczyk, 33-100 Tarnów, ul. Kolejowa 43, e-mail: agnieszka.juszczyk@naprocare.pl.
MP
Foto: Michał Gniadek
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 11:40:26
IP     : 44.212.94.18
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html