Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Order Odrodzenia Polski dla instruktora Hufca Tarnów ZHP    -   10/12/2009
Hm T. Moskal nagrodzony
Podczas odbywającego się w dniach 3-6 grudnia br. XXXVI Zjazdu Związku Harcerstwa Polskiego, będącego najwyższą władzą ZHP, instruktor Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema, harcmistrz Tadeusz Moskal został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Harcmistrz Tadeusz Moskal otrzymał to jedno z najwyższych polskich odznaczeń (w precedencji polskich odznaczeń, występuje po Orderze Orła Białego i Orderze Wojennym Virtutti Militari) za swoją długoletnią pracę społeczną na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, tak w środowiskach harcerskich działających w ramach ruchu Nieprzetarty Szlak, jak i wśród dzieci i młodzieży nie zrzeszonej.

Posłuchaj wypowiedzi harcmistrza Tadeusza Moskala :

Ogloszenie
>

-Nieprzetarty Szlak to działalność harcerska w aspektach rewalidacji psychicznej, fizycznej i społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – mówi harcmistrz Tadeusz Moskal, członek Referatu Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Krakowskiej ZHP. –Obejmuje on swoją działalnością drużyny harcerskie skupiające dzieci i młodzież niepełnosprawną, w tym niewidome, upośledzone umysłowo, przewlekle chore, głuche, jak również dzieci i młodzież w ośrodkach wychowawczych.
Harcmistrz Tadeusz Moskal jako instruktor harcerski już od 1970 roku działa aktywnie w ramach Nieprzetartego Szlaku. Przez wiele lat wspierał działania drużyn i gromad Nieprzetartego Szlaku na terenie Chorągwi Krakowskiej ZHP, organizował liczne złazy, rajdy, obozy i zimowiska dla drużyn Nieprzetartego Szlaku oraz szkolił kadrę pracującą z osobami niepełnosprawnymi. Od 1986 roku, przez ponad 22 lata, był Kierownikiem Referatu Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Krakowskiej ZHP. Zawodowo pracował jako wychowawca i nauczyciel w ośrodkach dla dzieci niewidomych, głuchych i upośledzonych umysłowo. Aktualnie pracuje z dziećmi niewidomymi i niedowidzącymi w powiecie tarnowskim.
-Staram się każdego roku brać udział w obozach Nieprzetartego Szlaku czy to jako komendant czy instruktor komendy obozu – mówi harcmistrz Tadeusz Moskal. –Dotychczas organizowałem i brałem udział w 112 obozach harcerskich z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, co dla celów statystycznych można przyrównać do 3-4 lat ciągłego obozowania.

Nieprzetarty Szlak to ruch działający w ramach Związku Harcerstwa Polskiego skupiający dzieci i młodzież specjalnej troski. W 2008 roku Nieprzetarty Szlak obchodził 50-lecie swojego istnienia. W ramach obchodów rocznicowych w Tarnowie równolegle z odbywającym się we wrześniu 2008 roku Zlotem Chorągwi Krakowskiej ZHP zorganizowany został Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku Nieprzetartego Szlaku.
-Jesteśmy bardzo dumni z tego, że druh harcmistrz Tadeusz Moskal, instruktor Hufca Tarnów został wyróżniony za swoją pracę harcerską jednym z najwyższych państwowych odznaczeń, szczególnie, że odznaczenie to otrzymał, ze pracę na jednym z najbardziej wymagających odcinków harcerskiej służby jakim jest działalność wychowawcza dzieci i młodzieży niepełnosprawnych – mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP. –Obecnie w naszym hufcu wśród drużyn harcerskich mamy drużynę działającą w ramach Nieprzetartego Szlaku. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgłobicach działa, 18 Tarnowska Drużyna Starszoharcerska „Dżokeje”, której drużynową jest druhna Ewa Czerwińska-Biś.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce od blisko stu lat, skupiającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego będzie obchodzić 100-lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947