Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prawo i Sprawiedliwość nadal będzie wspierać dobre inicjatywy prezydenta    -   10/12/2009
PiS w sprawie odwołania wiceprezydenta
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Tarnowie wydał specjalne oświadczenie w sprawie decyzji o odwołaniu przez prezydenta Ryszarda Ścigałę pana Kazimierza Koprowskiego z funkcji wiceprezydenta Miasta Tarnowa. Przypomnijmy, że decyzję swą prezydent uzasadniał m.in. brakiem poparcia dla pana Koprowskiego ze strony PiS. W oświadczeniu opozycyjnych radnych czytamy, iż K. Koprowski dobrze wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków, natomiast radni Prawa i Sprawiedliwości nie podpisali z R. Ścigałą umowy koalicyjnej „ani innego lojalnościowego porozumienia”. Radni traktują decyzję prezydenta jako polityczną, podyktowaną rozpoczęciem przez przez niego kampanii wyborczej, jednak „pomimo zaistniałych wydarzeń” Klub będzie nadal wspierał wszystkie dobre dla miasta i jego mieszkańców inicjatywy Ryszarda Ścigały.

Posłuchaj fragmentów nagrania z konferencji prasowej – mówią: poseł Józef Rojek, poseł Edward Czesak i radny Jacek Łabno :

Ogloszenie
>

Klub Radnych PiS określając decyzję prezydenta jako polityczną, jednocześnie zauważa, iż Pan Kazimierz Koprowski zawsze dobrze wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków, co wielokrotnie potwierdzał w wypowiedziach Pan Prezydent Ryszard Ścigała nie mając do Jego pracy żadnych zastrzeżeń merytorycznych. Nigdy radni z Klubu (…) nie podpisali z Prezydentem Tarnowa umowy koalicyjnej ani innego lojalnościowego porozumienia. Udzielone poparcie dla Pana Kazimierza Koprowskiego przez część radnych z Klubu (…) dotyczyło wyłącznie Jego osoby a nie Prezydenta Ryszarda Ścigały. W ciągu trzech lat obecnej kadencji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość zawsze popierali dobre, przemyślane projekty dla Miasta i mieszkańców Tarnowa. Tylko nieliczne były odrzucane. Nie wyrażaliśmy zgody na projekty sprzeczne z naszymi przekonaniami i naszym programem wyborczym np. na drastyczną sięgającą kilkudziesięciu procent podwyżkę podatków, znaczny wzrost różnych opłat wyznaczanych przez samorząd Tarnowa dla mieszkańców, zwiększenie ilości punktów sprzedaży alkoholu w Naszym Mieście, niekorzystne dla mieszkańców i nieakceptowane przez nich ustalenie w planach przestrzennych Miasta Tarnowa. Będąc zdecydowanie największym Klubem Radnych Rady Miejskiej w Tarnowie, pomimo zaistniałych wydarzeń, jak dotychczas będziemy dbali o rozwój Miasta Tarnowa i dobro jego mieszkańców i popierali wszystkie uchwały Rady Miejskiej w Tarnowie, które czytelnie to potwierdzają, bacznie obserwując i oceniając merytoryczne działania Pana Prezydenta Ryszarda Ścigały.”


Jednak jak podczas konferencji prasowej stwierdził poseł PiS Józef Rojek, gra prezydenta R. Ścigały „od samego początku była nie fair”, albowiem Kazimierz Koprowski miał zajmować się tym, na czym najlepiej się zna, czyli edukacją. Prezydentowi był pan Koprowski potrzebny do tego, żeby pan Ryszard Ścigała mógł się pokazać jako mąż opatrznościowy, który jednoczy różne opcje” - stwierdził poseł.
Z kolej poseł Edward Czesak podkreślał, że władze okręgu PiS nie ingerowały w działania radnych i nie sterowały ich decyzjami. Poseł, na moją uwagę, iż trudno dziwić się decyzji prezydenta, skoro radni PiS niejednokrotnie głosowali przeciwko jego propozycjom, zauważa, że o żadnej szerokiej koalicji nigdy nie było mowy, a osoba pana Kazimierza Koprowskiego miała być łącznikiem zapewniającym dobry kontakt między marszałkiem a wojewodą. -Wzięliśmy pod uwagę dobro mieszkańców, rozwoju miasta i pomimo odwołana wiceprezydenta dalej klub deklaruje wspieranie dobrych inicjatyw Ryszarda Ścigały. Proszę zwrócić uwagę, że nie zawszy wszyscy radni PiS głosowali przeciw czy za propozycjami prezydenta, nie było dyscyplinowania, osobiście nawet nie brałem udziału w spotkaniu klubu przed sesją na której głosowano absolutorium i radni samodzielnie zdecydowali, aby wstrzymać się wówczas od głosu - podkreśla E. Czesak.

Na decyzję o zadeklarowaniu wspierania prezydenta w niektórych kwestiach w kontekście odwołania Kazimierza Koprowskiego, pewne światło rzuca odpowiedź udzielona podczas konferencji prasowej do mojego komentarza, w którym stwierdziłem, że w rzeczonym oświadczeniu znajduje się bardzo sprytne sformułowanie będące przykładem na to, „jak zjeść ciastko i mieć ciastko”: „Udzielone poparcie dla Pana Kazimierza Koprowskiego przez część radnych z Klubu przy obejmowaniu przez Niego funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa dotyczyło wyłącznie jego osoby a nie prezydenta Ryszarda Ścigały.” Wydawałoby się bowiem, że osoba która zostaje wiceprezydentem, automatycznie przyjmuje na siebie również pewne odium odpowiedzialności związanej z decyzjami prezydenta. (Pan Kazimierz Koprowski był więc niejako przez cały ten czas wiceprezydentem „w rozkroku”, bo wyłonionym z „szerokiej koalicji” która „jest w opozycji”). Na takie stwierdzenie poseł E. Czesak odpowiada: ”Nie wszyscy byli zwolennikami takiego rozwiązania, by PiS miał swojego wiceprezydenta. Ale powiem tak: dobre inicjatywy, jak współpraca przy powołaniu Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego, gdzie prezesem jest pan senator Kazimierz Wiatr, a wiceprezesem prezydent Ryszard Ścigała, przynoszą dla miasta wartość dodaną i my za wartościami dodanymi dla miasta zawsze będziemy”.
Natomiast radny Jacek Łabno zapytany, czy nie poczucia, że to on swoim głosowaniem na sesjach, swoimi wątpliwościami i licznymi pytaniami, odwołał pana Kazimierza z zajmowanego stanowiska odpowiada: ”Niejednemu spodobałoby się ubezwłasnowolnienie radnych PiS, my jednak jesteśmy ludźmi, którzy głosują zgodnie z własnymi przekonaniami”.

Posłowi PiS pytani, czy możliwa jest szeroka koalicja tego ugrupowania z innymi, mniejszymi, tak na szczeblu lokalnych stowarzyszeń, jak i na poziomie szerszym (np. partia Marka Jurka), odpowiadali, że tego rodzaju decyzje zapadną w centrali. Prawdopodobnie do ostatniej chwili będzie również ważyć się kwestia kto ostatecznie zostanie kandydatem PiS na fotel prezydenta Miasta Tarnowa. Pan Kazimierz Koprowski ponoć „na chwilę obecną” nie wyraził chęci ubiegania się o to stanowisko, natomiast zamiar taki mają”: dyrektor szpitala im. św. Łukasza Anna Czech, poseł Jacek Pilch (obecny na konferencji prasowej) i dyrektor Marian Iwaniec. W najbliższym czasie na „giełdzie” z pewnością pojawią się kolejne nazwiska. Jednak, jak zauważą poseł E. Czesak, w kontekście toczącej się dyskusji o ewentualnych zmianach w ordynacji wyborczej, w sytuacji ograniczenia liczby mandatów w parlamencie, niektórzy parlamentarzyści mogą zechcieć „ubiegać się o możliwość funkcjonowania w życiu publicznym na szczeblu nie państwowym, ale samorządowym”.
M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(10-12-2009) kolec :
buhaaaa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2009) piotrek :
takie brednie to tylko mędrcy z pisu mogą pisać - bełkot

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2009) wyborca :
to jest wiarygodne i logiczne. ścigała to wyrafinowany cwaniak i nic więcej, a pis z koprowskimi i klimkiem i jeszcze innymi dał się nabrać na jego rzekomo szczere intencje. popełnili błąd i to jest fakt i sygnał dla wyborcy jak ma głosować , ale ten błąd nie powinien ich eliminować z głównego rozdania. Dlatego że nie kierowali się wyrachowaniem i złą wolą, którą jak wynika z artykułu mógł się kierować obecny prezydent. Przynajmniej w kluczowym momencie jasno okreslili swoją rolę zachowując się etycznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2009) do wyborcy :
och, cóż za zachowanie etyczne, ależ wyrafinowane... ciekawe, że akurat dla Ciebie oni nie są wyrachowani, gratuluję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2009) tarnowianka :
Ach jako elokwencja i kwiecista wypowiedź \"Frajera Roku\". Działka i działka,Moze dla dziadka wyłącznie działka:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2009) WYBORCA DO WYBORCY :
Na pewno nie są w swoim postępowaniu w pełni szczerzy. To fakt który jest oczywisty, ale proszę Cię znajdź mi pośród obecnych radnych w pełni szczerych i nie wyrachowanych. W tym środowisku ze wzgledu na jego atrakcyjność, wyrafinowana i wyrachowana postawa jest powszechna. A więc starajmy się wybrać najmniej skażonych ta przypadłością. Szukajmy nowego rozdania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) Brawo :
Brawo Panie Prezydencie, słuszna decyzja... Dobro miasta jest najważniejsze, a nie układy polityczne. Nie dać się moherowym beretom! Tak trzymać!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) Obiektywnie :
Koprowski zawsze stoi w rozkroku i postawi nogę tam, gdzie mu pasuje. Dał tego dowody wielokrotnie, od kiedy zaistniał w Tarnowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) super :
Jeszcze Pana Klimka odwolac z przew. rady. tylko swoje sprawy zalatwia, blok w ktorym mieszka na Os. Zielonym ocieplony, wytynkowany. Wspolpracuje glownie z biskupem ordynariuszem, i lize rece proboszczowi z kosciolaKaroliny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) Do: Obiektywnie :
Jesli takijestes obiektywny to dlaczego - tak mówił prezydent- gdy mu proponował dobdze płatne i lukratywne stanowiska w spólkach P. Koprowski ich nie przyjął? Dla mnie to klasa człowiek. Takich nam trzeba co nie pójdą na układy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) DO DO OBIEKTWNEGO :
Bo ON juz jest w układzie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) Obiektywnie :
Oczywiście, że jest w układzie, parę miesięcy w domku posiedzi, pensyjkę prezydencką dostanie, odprawę też, więc po co mu lukratywne :) stanowisko w spółkach. Jak się darmowe pieniążki skończą, układzik pomoże.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) TWbolek :
Teraz jeszcze kasa ale jest jak się skończy...będzie krucho...ma czas...poukłada i przeczyata dokładnie to co pozabierał z szuflad, potem pójdzie do prezia i powie. no stary mam papiry dajesz coś albo je wyciągam ...to stara pisowska metoda (podobno).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) Tadek :
Jak tak czytam te wypociny to się zastanawiam i nie wiem czy tacy jesteście tępi czy z SLD że wam do władzy spieszno - po drodze są wyborcy. Ja by chciał skorzystać z propozycji ciepłego stołeczka to by sie dawno dogadała z prezydentem, zastanówcie sie po co taki rozgłoś, przeciez to nikomu nie służy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2009) pisowiec :
klimka, koprowskiego, ścigałę ktgóry wspirał relikt przeszłości czyli aparatczyków pzpr powinno się spakować w jeden worek. To towarzystwo już dawno czytelnie zaakcentowało swoje wzajemne wsparcie. Trzeba o tym powiadomić Jarka by przerwał ten choholi taniec.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2009) trzynastka :
aa..... fortuna kołem się toczy.. :-) zaczekajmy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2009) prawda :
do super! chyba jednak nie wiesz gdzie Klimek mieszka:-) zrobiona jest 5 ( na 5)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947