Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski wspiera Centrum Jana Pawła II    -   14/12/2009
10 tys. na Centrum JPII
Powiat tarnowski wspiera budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Na konto powstającej instytucji, której celem jest zachowanie myśli Papieża - Polaka i bogactwa Jego nauczania, wpłynie 10 tys. zł – zdecydował Zarząd Powiatu Tarnowskiego.

Ogloszenie

W Krakowie trwają obecnie intensywne prace budowlane przy powstającym ośrodku „Nie lękajcie się”. Widać już mury Centrum Wolontariatu (miejsca spotkań dla młodzieży) oraz Instytutu Jana Pawła II (ośrodka edukacyjno-naukowego). W najbliższym czasie rozpocznie się budowa „dolnego” kościoła.
Zarząd Powiatu Tarnowskiego, odpowiadając na prośbę ks. Jana Kabzińskiego, który zwrócił się do małopolskich samorządów o wsparcie inicjatywy, zdecydował jako jeden pierwszych w Małopolsce, że przekaże na budowę kwotę 10 tys. zł.
–To bardzo cenna inicjatywa, która powinna uzyskać szerokie wsparcie. Nikomu nie trzeba chyba mówić o tym, jak wiele zawdzięczamy Janowi Pawłowi II – podkreśla starosta tarnowski. Mieczysław Kras zwraca się również do wójtów i burmistrzów powiatu tarnowskiego oraz innych instytucji działających w regionie, aby pomogli w budowie Centrum „Nie lękajcie się”. Deklaruje, że samorząd powiatowy w przyszłym roku również wesprze inicjatywę, aby dzieło przypominając o Papieżu-Polaku zostało ukończone jak najszybciej.

Foto: Projekt Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie-Łagiewnikach na terenie tzw. „Białych Mórz” (poeksploatacyjne tereny dawnych zakładów Solvay) - autorstwa architekta Andrzeja Mikulskiego
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947