Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: zdolni uczniowie odebrali stypendia    -   14/12/2009
Stypendia rozdane
Młodzi, zdolni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali stypendia przyznane przez powiat tarnowski. Samorząd docenił uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniów wybitnych – finalistów i laureatów olimpiad i konkursów.

Ogloszenie

Na powiatowe stypendia przyznano w tym roku aż 70 tys. zł. To najwyższa z kwot, którymi dotychczas wspierano najlepszych uczniów i studentów. Także zainteresowanie stypendiami było w tym roku rekordowe. –Wybraliśmy najlepszych uczniów - finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych oraz konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Ich zainteresowania były różne – od naukowych, poprzez kulturę, sztukę, na sporcie skończywszy. Stypendia otrzymali także uczniowie z wysokimi średnimi ocen – 5.0 i więcej. Rekordziści mieli średnią 5,5 co na poziomie ponadgimnazjalnym jest bardzo dużym osiągnięciem – podkreśla przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Gostek.
W sumie stypendia odebrało ponad 80 osób. Wspólnie z przewodniczącym rady wręczali je starosta Mieczysław Kras i wicestarosta Mirosław Banach, którzy gratulowali najzdolniejszym uczniom, mieszkającym na terenie powiatu tarnowskiego. Wysokość pomocy dla uczniów wynosiła od 400 do nawet tysiąca złotych. Na co przeznaczą pieniądze ? Na książki, pomoce naukowe ale również na przyjemności, bo – jak podkreślali stypendyści – nie samą nauką żyje człowiek…

Stypendia powiatu tarnowskiego odbiorą jeszcze w dniu 23 grudnia zdolni studenci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947