Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Złodziejowi wszystko się przyda    -   14/12/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, m.in. z udziałem pieszych. Do rekordzistów należał mieszkaniec Chojnika, kierujący samochodem marki Opel Astra, który w chwili zatrzymania miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Nie próżnowali również złodzieje – swoich amatorów znajdowały zarówno pilarki, szlifierki, wiertarki itp. „zawsze przydający się” sprzęt, jak też prąd, fiat 126p o wartości 500 zł, czy kasetka z pieniędzmi – ten, bardziej bezpośredni bo nie wymagający wymiany towaru łup złodzieje buchnęli przez okno z fermy drobiu w Biskupicach Radłowskich. W środku było 800 zł. Nieznani sprawy zerwali również czujnik otwierający drzwi wejściowe jednego z marketów w Tarnowie przy ul. Jana Pawła II (strata właściciela 1000 zł) – jednak z nadesłanej informacji nie wynika, czy czujnik zabrali ze sobą, czy też zadowolili się „jedynie” jego zniszczeniem. Do najpoważniejszej kradzieży doszło w Ładnej – z zaparkowanego na jednej z posesji Forda Transita, z jego części ładownej ukradziono towar (spodnie, swetry, bluzy itp.) o wartości 32 tys. zł.

Ogloszenie

Kradzieże
W Woli Radłowskiej nieznany sprawca ukradł z nie zamkniętego garażu, znajdującego się na prywatnej posesji dwie pilarki łańcuchowe - elektryczną i spalinową. Wartość start wyliczona została na 600 złotych.
W nocy z poniedziałku na wtorek w Szczepanowicach nieznany sprawca ukradł z terenu parkingu cmentarnego samochód marki Fiat 126p, o wartości 500 złotych na szkodę mieszkańca Dąbrówki Szczepanowskiej.
W nocy z 9 na 10 grudnia nieznany sprawca wszedł przez otwarte okno do budynku fermy drobiu w Biskupicach Radłowskich i ukradł kasetkę z pieniędzmi w kwocie 800 złotych. Starty oszacowano na 1000 złotych.
Dzielnicowy z komisariatu Tarnów Centrum ujawnił w domu przy ul. Klikowskiej w Tarnowie nielegalny pobór energii elektrycznej przez 48-letniego właściciela domu. Trwa szacowanie start. Kradzież energii elektrycznej zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.
W Niwce z nie zamkniętego garażu nieznani sprawcy ukradli elektronarzędzia w postaci: szlifierki do drewna, 2 szlifierek kątowych, wiertarkę udarową oraz 2 wyrzynarki do drewna. Łączna wartość start na szkodę mieszkańca miejscowości wyniosłą 1600 złotych.
Nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego na jednej z posesji w Ładnej Forda Transita. Z części ładownej pojazdu ukradł towar w postaci spodni typu sztruksy i dżinsy, a także swetry, podkoszulki oraz bluzy. Łączna wartość skradzionego mienia oszacowana została na 32 tysiące złotych. Poszkodowanym jest na prywatna firma.

Zniszczenie mienia
Nieznani sprawcy zerwali czujnik otwierający drzwi wejściowe jednego z marketów w Tarnowie przy ul. Jana Pawła II. Starty na szkodę właściciela wynoszą 1000 złotych.

Za kółkiem
Kierujący Mercedesem Sprinterem, 53-letni mieszkaniec Łowczówka, wykonując manewr cofania z pod jednego ze sklepów przy ul. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie potrącił 71-letnią pieszą. Kobieta doznała m.in. złamania kości miednicy. Przebywa w tarnowskim szpitalu. Kierujący i poszkodowana byli trzeźwi.
W Tuchowie na ul. Kolejowej policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Burzyna, który jechał rowerem, wbrew orzeczonemu przez sąd zakazu poruszania się jednośladami.
68-letni mieszkaniec Bobrownik Wielkich został zatrzymany 8 grudnia wieczorem w miejscowości zamieszkania, kiedy jechał rowerem drogą publiczną, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Jak już informowaliśmy, 10 grudnia o 19:45 na drodze K73 w Lisiej Górze, kierujący pojazdem Daf z naczepą, 48-letni mieszkaniec Wierzbicy jadąc w kierunku Lisiej Góry, został wyprzedzany przez samochód marki Audi koloru srebrnego, w wyniku czego kierujący Fiatem Seicento 21-letni mieszkaniec Tarnowa, nadjeżdżający z przeciwnego kierunku chcąc uniknąć zderzenia, został zmuszony do zjechania na pobocze, a następnie odbijając w lewo, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ciągnik siodłowy Daf. Kierujący Fiatem i dwie pasażerki trafiły do szpitala. Jedna z nich, 71-letnia tarnowianka w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kierowca i druga kobieta odnieśli urazy głowy. Badania wykazały, że obydwoje kierujący byli trzeźwi. Kierowca Audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja prosi ewentualnych świadków wypadku lub osoby, które posiadają informacje na jego temat o kontakt pod numerem 997. Wiadomo, że samochód Audi posiadał charakterystyczną cechę -  jasno niebieskie diody otaczające tylną tablicę rejestracyjną, umieszczone na narożach tablicy oraz na środku jej długości. Był to prawdopodobnie model Audi 80.
Kierujący Citroenem Berlingo 23-letni mieszkaniec Gromnika, wykonując manewr skrętu w prawo z ul. Powstańców Warszawy w ul. Szujskiego w Tarnowie potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. W wyniku uderzenia 23-latka z Kowalowej doznała urazu kończyny dolnej. Po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
W sobotę rano, w Łękawce na drodze W 977 kierujący Daewoo Lanos, 40-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc od Tuchowa w kierunku Tarnowa, na łuku drogi w lewo utracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu Nissanem Primerą, którym poruszał się mieszkaniec Ciężkowic. Ten ostatni doznał złamania ręki i ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Badanie wykazało, że obydwaj kierujący byli trzeźwi.
2,9 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany w Chojniku do kontroli drogowej 45-letni mieszkaniec miejscowości. W tym stanie jechał samochodem marki Opel Astra.

Różne
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości – 9 grudnia w KMP w Tarnowie przy ul. Traugutta odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu ufundowanego przez Urząd Miasta Tarnowa - Gminę Miasta Tarnowa tarnowskiej Policji. Prezydent Miasta Tarnowa dr Ryszard Ścigała przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji insp. Zbigniewa Ostrowskiego sprzęt w postaci: przyrządu do nawigacji oraz sprzętu informatycznego – Notebooka, a także multimedialnego projektora z laptopem. Sprzęt nawigacyjny i notebook trafi do Wydziału Kryminalnego KMP Tarnów. Laptop z projektorem wykorzystywany będzie przez Zespół ds. Nieletnich i Patologii KMP, do prowadzonej przez tę komórkę działalności profilaktycznej (m.in. spotkania w szkołach z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami). Wartość darowizny magistratu wynosi 8200 złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947