Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wszyscy rodzimy się do służby – Betlejemskie Światło Pokoju 2009    -   15/12/2009
Betlejemskie Światło Pokoju
Już po raz dziewiętnasty tarnowscy harcerze z Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema odebrali w imieniu mieszkańców Tarnowa Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą Światło do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają je skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Światła, brzmi: „Wszyscy rodzimy się do służby”.

Posłuchaj wypowiedzi hm Maksyma Pękosza :

Ogloszenie
>

-Jak co roku tarnowscy harcerze biorą udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie, gdzie reprezentanci wszystkich środowiska harcerskich z całej Polski udają się na mszę świętą do Kościoła Mariackiego – mówi komendant tarnowskiego hufca ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. –Po zakończeniu mszy, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest harcerzom, którzy zabierają je do swoich miast.
Podobnie jak w latach ubiegłych harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi RP, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów i instytucji. Tarnowscy harcerze przekażą w najbliższych dniach Betlejemskie Światło Pokoju do wielu instytucji i organizacji zarówno w Tarnowie jak i na terenie powiatów: tarnowskiego i dąbrowskiego.
Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać również w siedzibie komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tarnowie, ul. Konarskiego 17, do dnia 21 grudnia br. włącznie w godzinach dyżuru hufca. Więcej informacji dotyczących możliwości odebrania Światła w tarnowskim hufcu można znaleźć na stronie www.tarnow.zhp.pl

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce od blisko stu lat, skupiającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego będzie obchodzić 100-lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl