Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   50 tys. zł od Fundacji PZU    -   16/12/2009
Dobry start – lepsze jutro
Tarnowskie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jurto” jeszcze skuteczniej będzie pomagać niepełnosprawnym dzieciom. Organizacja wygrała konkurs dotacyjny Fundacji PZU i otrzymała 50 tys. zł na realizację półrocznego projektu „Dobry start – lepsze jutro”. Dzięki temu dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym, autyzmem i zespołem Aspergera za darmo wezmą udział w specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez najlepszych tarnowskich terapeutów.

Ogloszenie

Program „Dobry start – lepsze jutro” jest kierowany do blisko 50 dzieci uszkodzonych okołoporodowo lub urodzonych z wadami genetycznymi, zdiagnozowanych i oczekujących specjalistycznej pomocy. Są to dzieci w wieku od 0 do 15 lat. Dla nich odbędą się zajęcia z logopedą, rehabilitantem, psychologiem oraz do nich jest kierowana profesjonalna pomoc w postaci ćwiczeń z udziałem psów i zastosowaniem stymulacji polisensorycznej.
-Ponieważ skuteczność działań zależy od wiedzy na temat etapów rozwoju dziecka, konieczne jest przeprowadzenie szkolenia dla rodziców i uświadomienia problemów, jakie niesie wychowywanie dziecka z niepełną sprawnością oraz sposoby pokonywania codziennych trudności – uważa Krzysztof Drwal, prezes stowarzyszenia. -Projekt zakłada też konsultacje z doradcą zawodowym, lekarzem, przedstawicielem wyższej uczelni, aby rozbudzić w rodzicach potrzebę podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych i asertywności w poruszaniu się po otwartym rynku pracy. Aby zapisać się na zajęcia, nie trzeba być członkiem stowarzyszenia i nie trzeba opłacać składek członkowskich.

To już trzeci wniosek Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro” nagrodzony w konkursie dotacyjnym Fundacji PZU. W 2006 r. i 2007 r. organizacja otrzymała na utworzenie i prowadzenie Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej dla dzieci w sumie 80 tys. zł.
Placówka utrzymywana jest głównie z pieniędzy podatników, którzy przekazują Stowarzyszeniu 1 proc. swojego podatku. Będzie to można również uczynić w nowym roku podatkowym. Wystarczy w zeznaniu podatkowym podać nazwę: Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” i wpisać nr KRS 0000237677. Podatnicy, którzy ujawnili swoje dane osobowe, otrzymali w tym roku podziękowania ręcznie wykonane przez niepełnosprawne dzieci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(17-12-2009) kiki :
panie Drwalu, przeciez najlepszych terapeutów wywaliłeś hurtowo z pracy. Przyznajcie sobie lepiej wielotysięczne premie z Eliaszem. Buzia, pa laleczki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2010) do kiki :
Szkoda słów na polemikę z Tobą. Nie ten poziom. Najlepszych... jasne. Nie mierz wszystkich swoją miarą. K.Drwal

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947