Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   10 lat Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieżowej    -   17/12/2009
Rocznica tarnowskiej Kany
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie ma 10 lat. Inicjatorem i założycielem placówki był biskup tarnowski Wiktor Skworc. Kana pomaga młodym ludziom organizując m.in. kursy językowe i komputerowe. W ciągu 10 lat przeszkolono ponad 7 tys. osób.

Posłuchaj wypowiedzi Jakuba Drwala, dyrektora Kany :

Ogloszenie

Obchody 10. rocznicy powstania Kany rozpoczną się w piątek (18 grudnia) Mszą św. o godzinie 9:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Po jej zakończeniu odbędzie się konferencja edukacyjna.
Wykład „Kana miejscem tarnowskiej edukacji” wygłosi ks. Artur Urban prezes KCEM Kana. Prelekcję „Myślenie nie ma przyszłości - prawda czy fałsz” przedstawi ks. Janusz Królikowski wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Wykład „Nikodem Dyzma czy Albert Einstein, kim być by „mieć?” wygłosi Jakub Drwal dyrektor Kany.

Dzięki funduszom od biskupa tarnowskiego oraz środkom unijnym i krajowym Kana prowadzi bezpłatne szkolenia i warsztaty dla uczniów, osób pracujących, bezrobotnych oraz niepełnosprawnych.
-Pomagamy młodym ludziom dając im „wędkę a nie rybę”. Kursy, spotkania z doradcami zawodowymi mają rozwijać uczniów i zachęcać do działania. Stawiamy na edukację, sport, turystykę i pomoc bezrobotnym - mówi Jakub Drwal dyrektor Kany.

Najnowsza propozycja Centrum, (o której już pisaliśmy – przyp. red.) związana jest w feriami. Wzorem ubiegłych lat KCEM Kana przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa organizuje bezpłatne zajęcia edukacyjno-rekreacyjne pod nazwą Kana Winter 2010 od 18 stycznia do 22 stycznia.
Zgłoszenia są przyjmowane w sekretariacie Centrum od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00- 16.00 do 13 stycznia.
W drugim tygodniu ferii od 23 do 30 stycznia 2010 r. Kana organizuje edukacyjno – rekreacyjny obóz narciarski. Miejscem wypoczynku będzie Muszyna Złockie. Oprócz nauki jazdy na nartach i snowboardzie zaplanowana jest edukacyjna konwersacja z lektorami w języku angielskim.

Więcej o Kanie i ofercie na ferie można przeczytać na stronie www.kana.pl.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: z archiwum Kany
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947