To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   17-18 VII : Dni Ziemi Dąbrowskiej   -   06/7/2004
Tradycyjne lipcowe spotkanie z kulturą ludową w Dąbrowie Tarnowskiej w tym roku będzie przebiegać w innej formie niż dotychczas. Nie będzie zespołów polonijnych, wystąpią ludowi artyści z Małopolski i Podkarpacia, a "Spotkania z Folklorem" będą częścią zaplanowanych na tydzień Dni Ziemi Dąbrowskiej. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 lipca.

Ogloszenie

Wystąpią zespoły: "Ziemia Niepołomicka", "Łużnianie", "Żegocina", "Porębowianie" oraz zespół "Beskidy" z Gorlic. Zaprezentują się one najpierw nad zalewem w Narożnikach w gminie Radgoszcz, a następnie na koncercie galowym na placu przez C.H. "Dąbrowiak" w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tradycyjnie już zespoły i kapele biorące udział w spotkaniach otrzymają pamiątkowe odlewy metalowe przedstawiające tańczącą parę w strojach ludowych. To odpowiednik "zarezerwowanych" dla festiwali polonijnych statuetek grajka.

- Dzięki pomocy sponsorów udało się sfinansować koncert popularnego zespołu "Łzy", który będzie gwiazdą wieczoru - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, organizator imprezy. - Impreza będzie więc urozmaicona, mieszkańcy będą mogli posłuchać muzyki ludowej i współczesnej.

Dąbrowa nie chce zupełnie rezygnować z organizowania festiwali z udziałem zespołów polonijnych, ale są to imprezy bardzo kosztowne. Do tej pory były one przygotowywane wspólnie z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". - Jeśli w następnych latach uda się zdobyć pieniądze, to chcemy wrócić do festiwali - mówi dyrektor.

Nowością w tym roku będą także Dni Ziemi Dąbrowskiej rozpoczynające się tydzień przed imprezą folklorystyczną, która będzie ich finałem. Od 11 lipca w Dąbrowie organizowane będą imprezy sportowe i rekreacyjne oraz poświęcone miastu wystawy. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:01:52
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html