Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   21/12/2009
Dramatyczny tydzień
Najpierw był pożar w jednej z altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Kasali w Tarnowie – na pogorzelisku ujawniono zwłoki kobiety, zaś 50-letni, pijany mężczyzna uległ podtruciu dymem. Tej samej nocy, 14 grudnia, kilka godzin później doszło do pożaru piwnicy w bloku przy ul. Osiedle w Niedomicach – również i tu znaleziono zwłoki 51-letniego mieszkańca bloku. O tych dramatycznych wydarzeniach już pisaliśmy. Jednak kolejne dni przyniosły następne tragedie – 15 grudnia z balkonu jednego z mieszkań przy ul. Długiej w Tarnowie wyskoczyła 28-letnia kobieta; w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Z kolei w piątek późnym wieczorem w jednym z domów w Bobrownikach Małych doszło do eksplozji gazu. Z nieustalonych przyczyn 50-letni mężczyzna przebywając w domu swej matki odkręcił zawór gazu i użył ognia. Poniósł śmierć na miejscu.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 20-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który wykorzystując chwilową nieobecność urzędniczki, w pomieszczeniu biurowym gminnej spółdzielni w Ciężkowicach, ukradł kobiecie z torebki portfel z pieniędzmi w kwocie 630 złotych.
Złodziej wykorzystał nieuwagę pracowników stacji paliw w miejscowości Łopoń. Zatankował ponad 280 litrów oleju napędowego, po czym odjechał samochodem nie uiszczając opłaty w wysokości 1035 złotych.
W Ołpinach nieznany sprawca włamał się do kontenera przy miejscowym sklepie. Po odcięciu kłódki z wnętrza zabrał 6 butli gazowych, o wartości blisko 1000 złotych, na szkodę spółdzielni.
Nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Szynwałdzie, wyłamując kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe. Z wnętrza wynieśli artykuły spożywcze i przemysłowe, piwo i papierosy, o łącznej wartości 7 tysięcy złotych.
Do kradzieży na tzw. „wyrwę” doszło w Tarnowie w piątkowy wieczór, na ulicy Kościuszki. Nieznany sprawca podbiegł do 19-letniej mieszkanki miasta i wyrwał kobiecie torebkę z 60 złotymi, telefonem komórkowym, dowodem osobistym, legitymacją szkolną, okularami, kosmetykami i bluzą. Wartość strat wynosi 410 złotych.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził szybę wyświetlacza bankomatu znajdującego się przy Placu Kazimierza w Tarnowie. Straty na szkodę jednego z banków wynoszą 1600 złotych.

Za kółkiem
W nocy z 15 na 16 grudnia na ul. Mościckiego w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 24-letniego tarnowianina, który jechał Fiatem Punto mając 0,84 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany jest także osobą poszukiwaną przez organy prokuratury w celu ustalenia miejsca jego pobytu.
16 grudnia w godzinach popołudniowych w Roztoce, na drodze W 980 kierujący samochodem Fiat Seicento, 84-letni mieszkaniec Szczucina, podczas manewru hamowania na łuku drogi w prawo, utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Vw Golfem, 19-letnim mieszkańcem Tworkowej. Kierowca Fiata doznał złamania żeber i ogólnych potłuczeń, przebywa w tarnowskim szpitalu. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
W Tarnowie na ul. Mościckiego kierujący Vw Polo 52-letni mieszkaniec Tarnowa utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka Oplem Omegą, który prowadził 26-letni mieszkaniec Łukanowic. Obydwaj uczestnicy wypadku trafili do szpitala. Kierujący Vw doznał urazu głowy i ogólnych potłuczeń, drugi z podejrzeniem urazu kręgosłupa pozostał w szpitalu na dalsze badania.

Różne
O tych dwóch tragicznych pożarach już informowaliśmy - 14 grudnia o godz.21:30 na terenie ogródków działkowych przy ul. Kasali w Tarnowie, z nieustalonych jeszcze przyczyn zaistniał pożar jednej z altan. Podczas akcji gaśniczej w pogorzelisku ujawniono zwłoki kobiety. W wyniku pożaru przebywający na miejscu 50-letni mieszkaniec miasta uległ podtruciu dymem i trafił do szpitala, gdzie został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 2,16 promila. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn pożaru.
W nocy z 14 na 15 grudnia po godz. 24 doszło także do pożaru piwnicy w bloku przy ul. Osiedle w Niedomicach. Podczas gaszenia ognia w jednym z boksów piwnicy ujawniono zwłoki 51-letniego mieszkańca bloku, który najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia uległ zaczadzeniu. Wykonane na miejscu czynności procesowe wstępnie wykluczyły, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Zwłoki denata zabezpieczono do badania sekcyjnego.
W piątek późnym wieczorem, w jednym z domów w Bobrownikach Małych doszło do eksplozji gazu. Z nieustalonych przyczyn 50-letni mężczyzna przebywając w domu swej matki odkręcił zawór gazu i użył ognia. Poniósł śmierć na miejscu. Wstępne czynności procesowe wykluczyły w zdarzeniu udział osób trzecich.
15 grudnia wieczorem z balkonu jednego z mieszkań przy ul. Długiej w Tarnowie wyskoczyła 28-letnia kobieta. Z licznymi obrażeniami ciała, w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Wykluczono, by do zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie. Najprawdopodobniej przyczyną desperackiego kroku były problemy osobiste.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, rusza policyjna akcja „Święta 2009”. ”Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia tarnowska Policja organizuje działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa podczas świąt i w okresie je poprzedzającym. Działania obejmują teren miasta i całego powiatu tarnowskiego. Weźmie w nich udział 400 policjantów sił prewencji i służb kryminalnych. Aby wyeliminować przypadki kradzieży, włamań i napadów, większa niż zazwyczaj ilość patroli umundurowanych i „po cywilnemu” pracować będzie w centrum miasta i na osiedlach mieszkaniowych. Kontrolować będziemy także place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzimy czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych. W działaniach tych współpracujemy ze Strażą Miejską i Strażą Graniczną. Dołożymy wszelkich starań by święta przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Niezależnie jednak od działań naszych służb warto w ferworze świątecznych przygotowań i zakupów zachować czujność i ostrożność. Uważajcie Państwo zwłaszcza podczas robienia przedświątecznych zakupów, podróży w środkami komunikacji miejskiej i koleją. Wyjeżdżając na święta poza miejsce zamieszkania zabezpieczcie domostwa. Nie stwarzajcie przestępcom dogodnych sytuacji do wzbogacenia się waszym kosztem.” - czytaliśmy w komunikacie rzecznika prasowego KMP Tarnów Olgi Żabińskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947