Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Prawie milion na ścieżki rowerowe   -   06/7/2004
Samorząd Tarnowa otrzymał preferencyjną pożyczkę na budowę drugiego etapu ścieżek dla cyklistów. Nie rozwiąże to problemu korków w centrum, ale powinno się przyczynić do tego, że na ulicach będzie nieco luźniej – spodziewa się miejski inżynier ruchu Zdzisław Musiał. W sumie za 920 tysięcy złotych ma powstać osiem kilometrów ścieżek i tak zwanych ciągów rowerowo – pieszych.

Ogloszenie

Będą zlokalizowane w trzech regionach miasta : wokół Góry św. Marcina , w Mościcach oraz w rejonie Piaskówki. Nowe ścieżki mają być gotowe w listopadzie.
W pierwszym etapie ich budowy w roku ubiegłym powstało ponad 12 kilometrów dróg dla rowerów. Trasy połączyły lasek Lipie z terenami nad Dunajcem oraz ulicę Czerwoną z Czarną Drogą. W przyszłym roku, jeżeli uda się zdobyć pieniądze ma być realizowany etap trzeci – określany jako najtrudniejszy. Zakłada on wyznaczenie ciągów dla cyklistów w ścisłym centrum na ulicach Krakowskiej i Lwowskiej oraz w Krzyżu na Wiśnowej , Nowodąbrowskiej i Krzyskiej. Pożyczka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ma korzystne oprocentowanie. Po spłacie 60 % można się starać o umorzenie 35 % jej wartości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(06-07-2004) gandolf :
Korzystne oprocentowanie, czyli jakie?? Jest to opinia autora wypowiedzi, że oprocentowanie jest korzystne, a być może mieszkańcy będą mieli odmienne zdanie. Wypadało autorowi postarać się i podać tę ważną - jakby nie było - informację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2004) Weiss :
Hahaha.Mają rozwiązać problemy komunikacyjne w mieście budując ścieżki rowerowe w takich miejscach jak Marcinka czy piaskówka.Hehe dobre sobie, przecież tam prawie w ogóle nie ma natężenia ruchu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2004) Ola :
A gdzie jest ten lasek Lipie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2004) row :
Teraz ważne zeby policja(lub Straż Miejska) zabrała sie za kierowców którzy robią sobie parkingi z ścieżek rowerowych !!! ( np.aleje tarnowskie) przeciez to jest tragedia, czeba w końcu coś z tym zrobić !! bo jest to coraz bardziej bezkarne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2004) kasia :
no super ścieżki rowerowe, świetnie. Tylko powiedzcie rowerzystom żeby po nich jeździli! Po co komu ścieżki jak oni i tak jadą środkiem ulicy?? Ciągle sie spotykam z taką sytuacją. Jest sciezka w związku z tym pas ruchu dla samochodów jest węższy a rowerzysta nie zjedzie bo po co? On i tak jest panem i władcą szosy i można sie za nim wlec autem bo nie ma jak wyprzedzić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2004) qwerty :
Gdzie mozna zobaczyc mapke aktualnych sciezek rowerowych dla Tarnowa i okolic??? Re:Ola Lasek Lipie jest na przedluzeniu ulicy Błonie (HYPERNOVA) http://www.okay.p l/mapa/tar3e.html http://www. okay.pl/mapa/tar3f.html na mapce: http://www.okay.pl/map a/tar3f.html ten zielony teren z prawej strony Re:Kasia Jezdze samochodem i rowerem.Jak jade samochodem to denerwuje sie na rowerzestow-bo jezdza zle, a jak jade rowerem to przeszkadzaja mi samochody-oczywiscie tam gdzie nie ma wyznaczonych sciezek :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947