Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium Studio w styczniu aktualizacja   -   23/12/2009
Zdobyć Woodstock
Lato, 1969 roku. Elliot Tiber, młody chłopak, który razem ze swoimi rodzicami prowadzi motel niedaleko Woodstock nieoczekiwanie przyczynia się do zorganizowania kultowego koncertu. Staje się częścią imprezy, w czasie której artyści i hippisowska widownia protestowali przeciwko wojnie w Wietnamie i zapoczątkowali rewolucję obyczajową. Na jednorazową projekcję tego filmu w ramach cyklu „Millennium Studio” mościckie kino zaprasza w poniedziałek 25 stycznia o godz. 20:00 (a nie jak wcześniej informowaliśmy - 24 stycznia).

Ogloszenie

Elliot pracuje jako dekorator wnętrz w Greenwich Village. Jednocześnie związany jest mocno z rodzicami, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork. Latem 1969 roku Elliot odwiedza rodziców; chce pomóc im uratować motel, który wkrótce ma zostać przejęty za długi. Gdy dowiaduje się, że pomysłodawcy planowanego rockowego festiwalu muzycznego stracili pozwolenie na jego organizację w pobliskim miasteczku Wallkill, proponuje głównemu producentowi Michaelowi Langowi El Monaco jako bazę; poznaje go też z sąsiadem, Maxem Yasgurem, który zgadza się wynająć swą ziemię na teren festiwalowy. Wraz z liderem grupy teatralnej Devonem, byłym weteranem z Wietnamu Billym oraz dawnym marine, transwestytą Vilmą, Elliot wpada w wir przygotowań do koncertów. Festiwal, który przejdzie do historii jako Woodstock, zmieni nie tylko oblicze kultury popularnej, ale także i jego własne losy…

”Lee znany jest z perfekcyjnego przygotowywania swych filmów pod względem faktograficznym i ikonograficznym. Także i tym razem dążył do pełnej wiarygodności detali z epoki – zwłaszcza języka, jakim posługiwali się hipisi, ich ubiorów i zwyczajów. (…) Ang Lee zrobił melancholijną komedię o legendarnym karnawale hipisowskim sprzed 40 lat. Ani nie podważył legendy, ani jej nie uległ. (…) 40 lat minęło od tamtego legendarnego zdarzenia. Na pastwiskach w Bethel, niedaleko Woodstock, 90 mil od Nowego Jorku odbyło się największe święto dzieci kwiatów - trzydniowa "manifestacja muzyki i pokoju", utrwalona w pamiętnym dokumencie. Gwiazdami gigantycznego muzycznego maratonu byli: Joan Baez, Janis Joplin, Jimi Hendrix, który na koniec sparodiował amerykański hymn, zamieniając go w song antywojenny. (…)
Matka Elliotta przeciwstawiona jest hipisowskiej, wolnościowej nawale. Wydaje się, jakby sama jedna mogła ją powstrzymać. Chiński reżyser - świadomie grając stereotypami - okrutnie pastwi się nad postacią tej żydowskiej mamy, którą gra na granicy komediowej szarży brytyjska aktorka Imelda Staunton, pamiętna z filmu Mikea Leigh "Vera Drake". Ta groźna baba ma zawsze na swoją obronę argument: ile wycierpiała, wędrując do Ameryki "pieszo aż z Syberii", przechodząc kolejne pogromy. W amerykańskim Kaczym Dole nie brak też lokalnych nazistów. Inną postacią, jakby wyjętą z dawnych amerykańskich filmów rozliczeniowych, jest kolega Elliotta, młody kombatant z Wietnamu z pokiereszowaną świadomością, który buszuje po okolicznych krzakach jak po dżungli, dalej przeżywając wojnę. Wszystkie te stereotypowo ujęte figury zostają porwane i wytrącone ze swoich ról przez karnawał Woodstock. (...)”
- pisał w „Gazecie Wyborczej” Tadeusz Sobolewski.

Reżyseria: Ang Lee, scenariusz: James Schamus, zdjęcia: Eric Gautier ; obsada: Demetri Martin, Emile Hirsch, Liev Schreiber. Komedia-muzyczny, USA, 2009, 110 min.
Cena biletu: 10 zł.

Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 25 stycznia godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947