Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koniec z opłatami za dowód osobisty    -   29/12/2009
Magistrat informuje...
Od 1 stycznia tarnowianie, podobnie jak mieszkańcy innych miast Polski, nie będą musieli płacić za wydanie dowodu osobistego. To duże ułatwienie dla osób, które z wielu powodów zmuszone są starać się o nowy dokument.

Ogloszenie
>

Od 2001 roku, czyli od momentu wprowadzenia tzw. „nowych dowodów”, Urząd Miasta wydał 105 340 dokumentów tożsamości. Do końca listopada roku bieżącego, wydano ich prawie 5600. Za nowe dowody w samym 2009 roku tarnowianie zmuszeni byli zapłacić łącznie ok. 186900 zł. Dzięki zniesieniu opłat oszczędności będzie więc sporo, z czego ucieszyć powinni się przede wszystkim mieszkańcy.

Autorzy przyjętego projektu podkreślają, że celem zmian jest ograniczenie nadmiernego fiskalizmu państwowego. Dotychczasowe opłaty za wydanie dokumentu nie znajdywały merytorycznego uzasadnienia, stąd krok ku ich całkowitej likwidacji. Usunięcie opłat ma jednak na celu przede wszystkim finansowo odciążyć najuboższych mieszkańców.
Zmiany wejdą w życie zgodnie z przyjętą korektą do ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych art. 36a (ustawa z dnia 9 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(29-12-2009) M. Poświatowski :
skoro dotychczas pobierana opłata \"nie znajdowała merytorycznego uzasadnienia\" to chyba stanowi to podstawę do ubiegania się o zwrot \"nie mających merytorycznego uzasadnienia\" opłat za wydanie wymuszonego nowego dowodu osobistego, choćby za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskich. A poza tym wkrótce czeka nas kolejna wymiana dowodów osobistych. Ciekawe, kto za to zapłaci...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2009) paso dobre :
Cóż za sarkazm, kazali wszystkim wymienić dowody, a jak już 99% społeczeństwa to zrobiło to nagle wielce nam panujący podjęli jakże hojny gest... kpina w żywe oczy. Inna sprawa, że jak za 2 lata znowu będziemy zmieniać dowody to pewnie połowa ludzi by to olała bo "kupowanie" sobie nowego dowodu w tak krótkim okresie to nonsens.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947