Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital im. Św. Łukasza przoduje pod względem przeszczepów    -   05/1/2010
„Łukasz” na pierwszym miejscu
Pierwsze miejsce w województwie małopolskim zajął w ubiegłym roku Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza pod względem liczby pacjentów przygotowywanych do przeszczepu nerki. -Miejsce to nie jest zaskoczeniem, ponieważ pod tym względem od lat nasz szpital znajduje się w czołówce wojewódzkiej – tłumaczy Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie

Zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia przynajmniej 7 procent pacjentów z niewydolnością nerek powinno być kwalifikowanych do przeszczepu. W przypadku oddziału nefrologicznego Szpitala wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie odsetek ten wynosi nawet 15 procent. To sytuuje oddział od lat w czołówce wojewódzkiej, a w ostatnim roku pozwoliło nawet na zajęcie pierwszego miejsca. -Jest to możliwe dzięki prowadzonym systematycznie szczegółowym badaniom pacjentów, na podstawie których kwalifikuje się osoby do przeszczepu – podkreśla Antoni Sydor, ordynator oddziału. W tym roku spośród 16 osób zgłoszonych do przeszczepu transplantacji zostały poddane cztery.

Na zdjęciu: przeszczep nerki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(05-01-2010) czytelnik :
Że też na zdjęciu nie ma Pani Dyrektor Czech?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2010) Czarek :
Tytuł wymowny PRZESZCZEP ;-] Ciekawe kto by chciał taki implant...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2010) vanila :
Pozdrowienia i podziekowania dla lekarzy i wszystkich ludzi ze sw. Łukasza! PS. Trzymam kciuki Pani Aniu! Tylko prosze obiecac, ze nie wyda Pani zadnego "Alfabetu..." .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2010) uważny :
PIERWSZY szpital św. Łukasza to jest na tym portalu. Od dawna, a zwłaszcza ostatnio ze względu na kandydatkę, którą portal lubi i permanentnie zamieszcza. A może by tak towarzysze redaktorzy napisać coś o tym, że w tym szpitalu to od wielu, wielu już lat, pacjenci to na korytarzach leżą i nic sie nie da z tym zrobić. Sorry, da się. Zawsze mogą dostać kromkę chleba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2010) scetyk :
a mnie sie wydaje że portal zamieszcza informacje nie dlatego że lubi Czechowa ale dlatego ze jej ludzie dbaja o to aby przysyłac takie informacje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl