Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Taki będzie tegoroczny tarnowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy    -   06/1/2010
XVIII Finał WOŚP
Znamy już program, jaki tarnowski sztab WOŚP oraz sztab przy Szkole Szczepanika opracowały na tegoroczną „Orkiestrę”. Dyskoteki, zawody pływackie, „serduszkowe lodowisko”, bardzo ciekawie zapowiadający się koncert plenerowy, 4 Tarnowska Moto-orkiestra, spektakl dla dzieci, licytacje RDN i MTK – to tylko niektóre propozycje, przygotowane we współpracy m.in. z Tarnowskim Teatrem, TOSIR-em czy tarnowskimi pubami i klubami. Ze szczególnych „atrakcji” możliwych do wylicytowania warto wymienić możliwość towarzyszenia kierowcy rajdowemu podczas wykonywania pewnego, prezentowanego w Polsce po raz pierwszy skoku samochodem, a nawet... przejażdżkę z prezydentem Tarnowa w charakterze szofera. Z uwagi na liczne grono sympatyków, jak i osób nie darzących sympatią osoby Ryszarda Ścigały, szczególnie w tym drugim przypadku licytacja ta może okazać się prawdziwym hitem – z pożytkiem dla dzieci z chorobami onkologicznymi, dla których WOŚP gra po raz drugi w swojej osiemnastoletniej historii.

Posłuchaj fragmentó z konferencji prasowej :

Ogloszenie
>

”Kiedy rok temu mówiliśmy o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że „dotknęliśmy” niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Zebrana kwota podczas XVII Finału okazała się niewystarczająca. Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej, postanowiliśmy poświęcić mu jeszcze jeden Finał. (...)” - pisze Jurek Owsiak.

Podczas tegorocznej WOŚP w Tarnowie funkcjonują dwa sztaby: w Pałacu Młodzieży i przy Szkole Szczepanika. 10 stycznia w teren ruszy 700 wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami. W przypadku Sztabu Szczepanika będzie to 250 wolontariuszy, głównie z gimnazjów nr 1, 2, 4, 6, 7, 11, Gimnazjum Dwujęzycznego, ale też z gimnazjów w Wierzchosławicach i Skrzyszowie – no i oczywiście młodzież ZSOiT im. J. Szczepanika w Tarnowie, przy ul. Brodzińskiego 9. Z kolei tarnowski sztab, działający przy Pałacu Młodzieży, mieści się przy ul. Piłsudskiego 24.
Kontakt: wosp_tarnow@interia.pl, strona: www.wosp.prv.pl,

W chwili obecnej nie wiemy, jakie przedmioty będą licytowane podczas aukcji, ale interesująco zapowiadają się licytacje przygotowane przez magistrat (RDN Małopolska i MTK) – są to: bezpłatne, półroczne parkowanie na miejskich parkingach dla dwóch osób, bezpłatny półroczny bilet na wszystkich liniach autobusowych obsługiwanych przez MPK, komplet bezpłatnych wejściówek na 10 dowolnie wybranych imprez organizowanych przez TCK w ciągu roku, karnet żużlowy na nowy sezon oraz – możliwość zostania podwiezionym przez prezydenta samochodem służbowym w dowolne miejsce.

Program tarnowskiego XVIII Finału WOŚP – 10 stycznia 2010

Sobota, 9 stycznia
-Zawody pływackie dla najmłodszych – Basen Miejski Dom Sportu, ul. Traugutta 5a, godz. 12:00
-Rozpoczęcie Moto-Orkiestry – Galeria Tarnovia, koncert grupy Sen-Zu, spotkanie z publicznością: Maciej Wisławski, Andy Mancin – godz. 17:00-19:00
-Lychee WOŚP – ul. Mościckiego 8, godz. 20:00 – wstęp „do puchy”
-Dyskoteka w Klubie Alfa, ul. Staszica 3, godz. 20:00
-Dyskoteka w Klubie Blue, ul. Krakowska 8, godz. 20:00
-Dyskoteka w Klubie Blue Max, ul. Mościckiego 8, godz. 20:00
-Dyskoteka w Klubie Wall Street Bull, plac Więźniów Oświęcimia 1, godz. 20:00

Niedziela, 10 stycznia
-Zbiórka pieniędzy na ulicach miasta
-Żurek z Radiem RDN, Plac Sobieskiego, od godz. 9:00 do wykończenia zapasów. W miejscu tym pojawią się również tarnowscy sportowcy, Tarnowska Konfederacja Motocyklistów Wataha
-Zbiórka krwi, Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Szpitalna 13, godz. 9:00-14:00
-Serduszkowe Lodowisko, Lodowisko TOSIR, ul. Piłsudskiego 24, godz. 9:00-20:00
-MOTO ORKIESTRA:
-9:00 – 4 Super Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa
-11:00 – Koncert Rekordzisty Guinnessa – Alex Rok
-12:00 – Z Los Angeles do Tarnowa – popisowy skok samochodem – wykonuje Andi Mancin
-17:00 – Zakończenie Moto-Orkiestry – wręczenie nagród, Galeria Tarnovia
Koncert Plenerowy – Sztab przy Szkole Szczepanika, ul. Brodzińskiego -14:00-16:00 – część przeznaczona dla dzieci: występ grupy tanecznej, klaun-czarodziej Taperini, „Bajkolandia”, „Nevodrom”, grupa Kreatorów Mody Szkoły Szczepanika, zespół rockowy „Prodżekt”.
-16:00-20:00 – część przeznaczona dla wszystkich: występ finalistów „Talent Szkoły Szczepanika”, koncert zespołu „New View”, grupa artystyczna „Wodzireje”, coverowy zespół „Ramolski” (przeboje lat 70-tych i 80-tych), koncert zespołu „Wanda i Banda”.
-20:00 – Światełko do Nieba – pokaz sztucznych ogni
Na ul. Brodzińskiego zobaczyć będzie można również pokazy Tarnowskiego Klubu Przyjaciół VW Garbusa, udzielania pierwszej pomocy, grupy SPAT, skorzystać z Kawiarenki Orkiestrowej i Sklepiku Orkiestrowego.
Ponadto:
-Klub Studencki Przepraszam – koncerty i licytacje
-Małopolska Telewizja Kablowa licytuje dla WOŚP, antena MTK, godz. 17:00-21:00
-Zbiór Utworów Wybranych Chillout Lychee, ul. Mościckiego 8, godz. 20:00 – wstęp „do puchy”.

Poniedziałek, 11 stycznia
-RDN Małopolska licytuje dla WOŚP, antena RDN, godz. 10:00-15:00.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będzie Policja oraz Straż Miejska. W mieście i powiecie tarnowskim pracować będzie dodatkowo 100 policjantów pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych, także po cywilnemu, a wszystko po to, by kwesta przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca zbiórek pieniędzy oraz trasy przemieszczania się kwestujących. Po zakończeniu zbiórki policjanci pomagać będą w konwojowaniu zebranych pieniędzy i bezpiecznym dotarciu wolontariuszy do sztabów WOŚP.
Jak czytamy w komunikacie KMP Tarnów, ”już teraz nasi policjanci organizują spotkania z wolontariuszami i organizatorami tarnowskiego finału WOŚP, podczas których omawiane są kwestie bezpieczeństwa i zachowania środków ostrożności podczas niedzielnej kwesty. Pamiętajmy, że każdy wolontariusz zbierający pieniądze na rzecz WOŚP wyposażony zostanie w imienny identyfikator ze zdjęciem oraz zaplombowaną puszkę. Zorganizowanie zbiórek pieniędzy przewiedziano w miejscach publicznych.”
Osoby kwestujące na rzecz WOŚP tarnowska Policja prosi o:
-unikanie miejsc najbardziej zagrożonych, a więc mało uczęszczanych, nieoświetlonych, parków, bram itp. Należy zachować wzmożoną ostrożność zwłaszcza po zapadnięciu zmroku;
- zbieranie datków w towarzystwie innych osób. Osoby nieletnie winny mieć dorosłego opiekuna
- w przypadku stania się ofiarą przestępstwa należy natychmiastowo powiadomić Policję.

Zapraszamy do wysłuchania, co o WOŚP mówią: Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Agata Grudzień, zastępca szefa tarnowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Pałacu Młodzieży, Łukasz Stąsiek z Auto-Moto-Klubu Tarnowskiego, Piotr Kukułka, wicedyrektor Szkoły im. J. Szczepanika oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KMP Tarnów.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(06-01-2010) Irek :
Przedmiotem licytacji m.in. ma być "możliwość zostania podwiezionym przez prezydenta samochodem służbowym w dowolne miejsce". Kto to wymyślił?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2010) tak z uczciwosci :
A ja sie pytam za jakie pieniadze kupiono ten samochod i kto zatankuje do tego czy prezydent nie pobierze wynagrodzenia za czas pracy w ktorym bedzie wozil kogos tam ? Bo jesli za to wszystko znow zaplacimy my podatnicy a prezydent bedzie sie pokazywal za nasze podatki to mimo ze cel jest ok ja dziekuje za takie bujanie sie na spoleczenstwie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2010) luk :
Uczciwy bałwanie śnieżny, gdzie pisze, że zakupiono na tę okazję jakiś samochód??? Naucz się najpierw czytać i kumać co czytasz aby potem komentować. Poza tym przypuszczam, że jak każdy krzykacz nie oddajesz do kasy zbyt obfitych podatków (bo tobie się NALEŻY), więc za twoje grosiwo ten samochód służbowy nawet z miejsca by nie ruszył. miłego nakręcania się

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2010) hi hi :
Horbacewicz powinien wylicytować przejażdżkę z prezydentem w roli szofera

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2010) do luka :
a no tak samochod tez kupiony za nasze pieniadze a sluzy panu prez do robienia sobie twarzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2010) wacuś :
w pleśnej kierownikem sztabu jest niedoszły ksiądz hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2010) 5Y42 :
Datek na WOŚP stał się tym samym czym składka na tacę na wsi. Nie dasz to wielkie halo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2010) pitos :
Jakie wielkie halo, siedź w domu i miej wszystko w dupie nikt ci nie broni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2010) ku maj :
Guru Owsiak nachalnie od lat deprawuje polską młodzież przy aprobacie wszelkiej maści lewych dostojników życia publicznego i antykultury, żerując na dobroduszności prostych ludzi. Zwiastuję początek wielkiej bessy popularności wrzaskliwej, ubabranej w błocie, chamskiej sekty. Siła intelektu Narodu zwycięża. Lekarze, nauczyciele, dostrzegają manipulację przewrotnych, obłudnych belzebubów, corocznie drepczących i żebrzących nachalnie wokół polskich kościołów. Tfuuu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2010) 5Y42 :
Oczywiście pitos. Mam się ukryć w domu. O moją dupę też się nie martw. Mohery od Owsiaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) konstanty konstantynopolitańczyk :
Jak zwykle PiSowy elektorat musiał wylać litry jadu, dostają bladej gorączki na nazwisko Owsiak.... Każe Wam ktoś dawać? Każdy daje na co chce, jeden na Caritas, drugi na tace, trzeci na WOŚP - a najwięcej ujadają ci co nic nie dają, a najchętniej to by chcieli za nic rente i mieszkanie od Państwa. Ć-W0KI!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl