Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezent dla niepełnosprawnych    -   07/1/2010
WTZ jeszcze większy
Noworoczny prezent otrzymali niepełnosprawni od władz Tarnowa. Decyzją prezydenta Ryszarda Ścigały, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 został powiększony o cztery dodatkowe miejsca dla osób z niepełną sprawnością intelektualną. Teraz placówka świadczy bezpłatną pomoc dla 40 niepełnosprawnych.

Ogloszenie

-Środki na pokrycie kosztu pobytu dziennego nowych uczestników w 90 proc. przekaże PFRON, a w 10 proc. miasto Tarnów – informuje kierownik Warsztatu Tomasz E. Wardzała. Jeszcze w styczniu rozpoczną się zajęcia w nowej pracowni, zajmującej się wykonywaniem biżuterii, a w ciągu roku zostanie uruchomiona pracownia ceramiki artystycznej. Tym samym Warsztat przy Hodowlanej będzie dysponował dziesięcioma nowoczesnymi pracowniami, w których będą rehabilitowani niepełnosprawni z Tarnowa i okolic.
Do tej pory osoby upośledzone korzystały z ciekawych zajęć w pracowni gospodarstwa domowego, komputerowo-internetowej, rehabilitacji układu ruchu, terapii logopedycznej, terapii psychologicznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu.

Dla niepełnosprawnych są organizowane wycieczki, także do miejsc związanych z życiem i działalnością patrona wtz – Jana Pawła II. Niepełnosprawni byli do tej pory w Rzymie, Warszawie, Krakowie, Starym Sączu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem i Wadowicach. Uczestnicy wtz co tydzień biorą udział w ćwiczeniach na basenie, w rehabilitacji ruchowej w hali sportowej, a co miesiąc otrzymują trening ekonomiczny, który przeznaczają na swoje potrzeby. Raz w miesiącu idą do kina lub do teatru, do baru lub do restauracji.

Aby zostać uczestnikiem wtz przy ul. Hodowlanej wystarczy posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do warsztatu. Takie dokumenty wydają zespoły do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności przy ul. Okrężnej i Szujskiego w Tarnowie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 014 627 35 03 oraz w internecie na stronie www.wtzjp2.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947