Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Centralne obchody XIII Dnia Judaizmu w Tarnowie    -   08/1/2010
Wkrótce „Dni Judaizmu”
W niedzielę, 17 stycznia odbędą się w Tarnowie centralne obchody XIII Dnia Judaizmu. Jak czytamy w nadesłanym z magistratu komunikacie, to bardzo prestiżowe spotkanie, Kościół w Polsce należy bowiem do niewielu w Europie, w których obchodzony jest Dzień Judaizmu. W Tarnowie będzie to możliwe wskutek decyzji Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. Organizatorem święta w Tarnowie są biskup tarnowski oraz Kuria Diecezjalna przy współudziale prezydenta miasta. Celem jest natomiast rozwój dialogu chrześcijańsko – żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Bogaty program „Dnia Judaizmu” zaprezentujemy wkrótce.

Ogloszenie
>

Na zdjęciu: pierwsze po 70 latach obchody żydowskiego święta Purim w Tarnowie, marzec 2009. Foto: Grzegorz Golec.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(08-01-2010) katolik :
a ludzie mi nie wierza jak mowie ze doktryna kosciola katolickiego jest sluzebna wobec judaizmu, jedni poteznym aparatem zakazuja lichwy, nakazuja milosc blizniego oraz nadstawianie drugiego policzka, zeby drudzy ciagneli procenty i w ten policzek ludu napierdalac mogli, a kasa sie w kurii diecezjalnej podziela....... przeciez to kosciol katolicki jest sila napedowa judaizmu, bo po upadku komunizmu pozornym co prawda nie maja skrystalizowanego hipotetycznego "wroga" z ktorym sie mozna po cichu dogadac, widzicie jak w atomie rownowaga energetyczna jest zaklocona to od razu jakies fotony, prady stany niestabilne ... a po co tak?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2010) eradycator :
:] doprawdy ... brak słów . Kosmologowie zadają sobie pytanie , pytając co było pierwsze, jajko czy kura, dręczy wiele osób, w tym astrofizyków. Dla nich jajkiem i kurą są galaktyki i czarne dziury. Najnowsze obserwacje wskazują, że pierwsza mogła być czarna dziura, która "wybudowała" sobie galaktykę. Jeśli tak jest w rzeczywistości to zyskujemy również odpowiedź na pytanie, dlaczego czarne dziury są bardziej masywne gdy znajdują się wewnątrz bardziej masywnych galaktyk.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2010) rabi :
a ja w sobotę świętuję! nie pracuję, interesantów zapraszam w niedzielę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) do katolika :
Nikt nigdy nie kazał Ci się dawać oszukiwać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) do katolika. :
Bardzo mi się podoba Twoja analiza tematu. Szalom!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) Legalny Banita :
Chyba slalom. Ostatni raz dałem na składkę. Dobrze , że nie było jeszcze księdza po kolędzie - zaproszę mułłę oni przynajmniej wierza w to co mówią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) czytelniczka :
jakie Dni Judaizmu? Dzień Judaizmu, jeden dzień...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) eradycator :
zostało mi trochę poświęconej przez księdza KREDY ( kadzidło już wykorzystałem ) , czy z okazji tego dnia " Judaizmu " powinienem namalować jakiś symbol na drzwiach skrzydłe lub futrynie ? czy może to być kreda poświęcona przez księdza katolickiego czy raczej powinna być to kreda koszerna ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) kurdebalans :
Nie dałem tym czarnym pasibrzuchom nic po kolędzie - hhhhhhuuuuuurrrrrrraaaaaaaaaa. Kto jeszcze odstawił ich od swej kasy ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) kynia :
A czy rabini w Izraelu organizują Dni Chrzescijaństwa,czy tylko my tak, Bóg raczy wiedziec po co ...?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2010) eradycator :
Biedny jest naród żydowski, bo odrzuca wciąż Chrystusa i bez Niego chce budować Nowy Świat Pokoju i Sprawiedliwości Społecznej (program Bundu), którego Unia Europejska ma być głównym elementem. Ale współczucie dla Żydów nie może oznaczać aprobaty dla ich strasznej polityki, a przede wszystkim dla ich żądania, aby katolicy wyparli się wiary. „Dopóki chrześcijanie będą uważać Chrystusa za Boga, dopóty pozostaną antysemitami” (rabin dr Pinchas Hayman w „Australian Jewish News” 26. 07.1996, za „Naszym Dziennikiem” 2.03.2001).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2010) szansa :
ten dzien to wielka szansa promocyjna dla tarnowa. ogromna@! nie dajmy plamy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2010) eradycator :
Warto też przypomnieć incydent w Boże Narodzenie kiedy kobieta rzuciła się na Benedykta XVI i nawet go przewróciła, bo podobno tak bardzo chciała go dotknąć pokazuje, jakie niebezpieczeństwa, jakie ryzyka wiążą się z pragnieniem zbyt gwałtownego zbliżenia, zwanego niekiedy „pojednaniem”. Świat opanowało gusło, że wszyscy muszą się ze wszystkimi przyjaźnić, a wiadomo, że jak ktoś pragnie przyjaźnić się ze wszystkimi, to prędzej czy później wpadnie w złe towarzystwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2010) kynia :
Jakaż to szansa promocyjna dla Tarnowa?Świat sie dowie( dowie się?) o tym Dniu Judaizmu- i co dalej?Jutro zapomna o wsyzstkim.Nie łudźmy sie- tak tylko się mówi::"wielka szansa promocyjna dla Tarnowa".Ale nic z tego nio wynika i nie wyniknie.Zresztą, wkróce się o tym przekonamy.I, niestety, to ja będę miała rację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) Tarnowianin :
W ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Judaizmu 17 stycznia zostanie na żywo wyemitowany z tarnowskiego rynku niedzielny magazyn TVP "Między ziemią a niebem" W magazynie zostaną przybliżone żydowskie korzenie Tarnowa oraz ciekawostki związane z wieloletnim współistnieniem katolików i Żydów w galicyjskim mieście. Gościem magazynu będzie były SBek Kazimierz Bańburski.Obecnie kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie. "Gdy w roku 1976 ZOMO torturowało robotników w Radomiu i Ursusie, dzisiejszy tarnowski ?autorytet historyczny i moralny" wstępował w szeregi esbeckie. 3 września tego właśnie roku przyrzekał przed pułkownikiem Edwardem Kubrakiem w Tarnowie: ?...ślubuję zwalczać wrogów (Polski Ludowej)...", a 13 września dzisiejszy kustosz muzeum tarnowskiego został inspektorem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Po ukończeniu studiów historycznych (!) Bańburski sam prosił o przyjęcie go do PRL-owskiego aparatu bezpieczeństwa takimi oto słowy: ?Prośbę swą motywuję zamiłowaniem do charakteru pracy"(sic!). Od 21 marca do 21 kwietnia 1977 roku, w Gródku nad Dunajcem dzisiejszy ?autorytet historyczny" przeszedł specjalny kurs dla funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Do roku 1980 ?dorobił się" stopnia podporucznika i stanowiska starszego inspektora w tarnowskiej esbecji." .http://interia360. pl/artykul/byly-esbek-autoryte tem-historycznym-w-tarnowie,15305

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2010) maj :
do Tarnowianina - a wlasciwie pewnie do Ciesielczyka: oj, Panie Doktorze, jak dlugo Panu starcza tematu, by nim sycic swe kompleksy! I tak Pan nigdy nie dorosnie Banburskiemu do piet. Niech Pan zyje z opluwania i rozpamietywania, a facet swoje robi lepiej od innych. Wiadomo, ze reka swierzbi by autorytetowi dowalic, zwlaszcza jak sie marzy byc autorytetem, a ma sie do tego daleko, jak stad do Brnia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947