Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Podsumowanie akcji kolędniczej    -   11/1/2010
Spotkanie kolędników misyjnych
Dwa i pół tysiąca dzieci wzięło udział w XII spotkaniu kolędników misyjnych w Tarnowie. Było to podsumowanie ostatniej akcji kolędniczej. Do parafii pw. bł. Karoliny w sobotę 9 stycznia, przyjechały dzieci z całej diecezji. Były przebrane m.in. za mieszkańców Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Ogloszenie
>

Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Wiesława Lechowicza. Podziękował on dzieciom i opiekunom za trud kolędowania. Uczestnicy spotkania zobaczyli też film o realizacji projektów kolędniczych oraz wzięli udział w konkursie na najładniejsze stroje.

  Dziś jest jeszcze za wcześnie na podsumowanie tegorocznej akcji. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na 20 projektów. O pomoc proszą tarnowscy misjonarze pracujący w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Brazylii. Są projekty sióstr misjonarek z Zambii oraz projekt papieski dla Pakistanu w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

  W poprzedniej kolędzie misyjnej wzięło udział ponad 16 tys. dzieci z 367 parafii. „Mali misjonarze” odwiedzili 130 tys. rodzin. Dzieciom i młodzieży udało się zebrać ponad 1 milion 64 tys. zł. To najwyższa suma w skali całego kraju.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947