Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ważny zakup dla stacji dializ Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie    -   11/1/2010
Sztuczne nerki dla „Łukasza”
Trzy nowe sztuczne nerki zakupiono dla stacji dializ Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie. –Dzieki temu zwiększamy bezpieczeństwo pacjentów i poprawiamy komfort dializowania – komentuje Antoni Sydor, ordynator oddziału nefrologii.

Ogloszenie
>

Każda z nerek kosztuje ponad 30 tysięcy złotych, ale pieniądze warto było wydać. Nowy sprzęt zastąpił nerki, które były już mocno wyeksploatowane, a w konsekwencji bardziej podatne na awarie. Tymczasem dla dializowanych pacjentów bezawaryjność sprzętu ma duże znaczenie, bo daje gwarancje bezpieczeństwa.
W ciągu ostatnich kilku lat to już kolejna wymiana sztucznych nerek. Wcześniej kupiono pięć nowych urządzeń. -Dzięki temu wyposażenie stacji dializ spełnia dziś wysokie standardy i powoduje, że pacjenci lepiej znoszą dializowanie – dodaje Anna Czech, dyrektor szpitala.

Działająca w szpitalu stacja pracuje na trzy zmiany, a z dializ korzysta tu 72 pacjentów. Do ich dyspozycji jest czterech nefrologów. Oddział prowadzi także tzw. dializy ostre w przypadkach ciężkiej niewydolności nerek. Należąca do szpitala stacja dializ jest jedną z nielicznych, które wciąż działają w strukturach szpitala. Większość stacji dializ jest dziś prowadzona przez firmy prywatne.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947