Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozpoczęła się likwidacja Stada Ogierów w Klikowej    -   11/1/2010
W obronie Klikowej
Jeszcze pod koniec ubiegłego roku wszystko było na dobrej drodze, przynajmniej w sferze deklaracji. Decydenci zapewniali, że Klikowa jako ośrodek hodowli koni i szeroko pojętego jeździectwa nie przestanie istnieć. Tymczasem na początku stycznia br. do Klikowej dotarła wiadomość, że stado ogierów będzie likwidowane. Był to jeden z tematów, poruszonych na dzisiejszej (11 stycznia) konferencji prasowej PiS. Szeroko na ten bulwersujący temat pisze Wiesław Szczupak w najnowszym numerze „EKSTRA GALICJA”, który ukaże się w najbliższy czwartek.

Ogloszenie
>

Jak pisze W. Szczupak ”gdy ukaże się ta gazeta prawdopodobnie dwa dni wcześniej grupa likwidatorów rozdysponuje majątek ruchomy w postaci zabytkowych powozów i bryczek. W ten sposób druga kolekcja w Polsce pojazdów konnych po zbiorach w Łańcucie przestanie istnieć. Na wieść o rozbiorze wiele osób w tym poseł Michał Wojtkiewicz i starosta tarnowski Mieczysław Kras od razu zaangażowali się w obronę tej tak bardzo potrzebnej instytucji.(...)
Stado Ogierów Klikowa zostało założone w 1955 roku, a swym zasięgiem obejmuje teren woj. małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Według danych statystycznych na tym obszarze utrzymywanych jest około 24% wszystkich koni w Polsce.”


W artykule Wiesława Szczupaka przeczytamy o tegorocznych, pokrętnych, zabiegach i podchodach pod obiekt rozmaitych instytucji; w niektórych przypadkach w tle tych zainteresowań majaczą duże pokłady żwiru, znajdujące się na tym terenie... Natomiast na dzień dzisiejszy wiadomo, że gdyby Klikowa poszła pod młotek, pierwszeństwo zakupu miałaby rodzina Sanguszków.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze „Ekstra-Galicja”, który ukaże się w czwartek, 14 stycznia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(12-01-2010) sasasa :
Z tego co wiem, to majątek ruchomy - konie i te niby zabytkowe, a rozwalone i niekonserwowane bryczki - zakupiła stadnina z Białki, więc jest to jej prawowita własność. Była przecież prywatyzacja. Te słynne bryczki to kupa zdezelowanego złomu, który leży na kupie w jednym z magazynów. Pan który przyrównuje zbiór do Łańcuta wielce się wygłupił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2010) cola :
Z cytowanego tekstu tego pana wynika, że Stado Ogierów to "tak bardzo potrzebna instytucja". Komu? Klaczom,bo ogiery z Klikowej jeżdża po Polsce i "pracuja",czyli zapładniają klacze.T o samo beda robiły w Białce. Co do powozów,zgadzam się z poprzednikiem: to kupa szmelcu,byc może " druga po Łańcucie". Ale w Łańcucie od dawna o nie dbano,wypielęgnowano i sa piekną wartością muzealna. W Klikowej od tylu lat nie było komu o nie zadbać. Nigdy nie były ani nalezycie konserwowane, ani eksponowane,w takim sensie jak to jest w Łancucie, więc dajmy sobie spokój z takimi porównywnaniami. A teraz,gdy zostaną rozparcelowane, podnosi się larum i znajdują sie prominenci, którzy nagle się obudzili i będa protestowąc.To gdzie byliście panowie wcześniej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2010) Tarnowianka :
jeżeli to prawda z tym żwirem , to znowu jacyś kolesie dorobią się tanim kosztem, a potem zamiast rekultywacji terenu ( zalesiania, zadrzewiania)będą kolejne "stawy rybne " jak w Bobrownikach... tylko co z nich będzie miał statystyczny Tarnowianin?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2010) as :
szkoda tylko tej dyscypliny sportu, która w jakimś stopniu wzbogacała miasto i dawała możliwość uprawiania jej.Chyba,że dążeniem jest do osiągnięcia poziomu - Tarnó-żdrój i miasto emeryckie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2010) cola :
Przecież sport jeździecki można uprawiac w okolicach Tarnowa, w stadninach np. w tej w Żukowicach Starych.A skoro Stado Ogierów, w sposb zupełnie legalny( no, chyba że Olek Grad maczał w tym swoje paluszki) na Lubelszczyznę, to teraz Białka- własciciel tym rządzi.I nie ma się co obrazać ani protestować.Trzeba było wczasniej coś zrobic, żeby Stado kyupione zostało przez tutejszych- pewnie by wtedy zostało w Klikowej.Ale tutejsi też mogliby z nim zrobić,jako właściciele,co im się podoba.Takie jest prawio własności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) mirjam :
Jakiś cola laik i ignorant , któremu wszystko jedno czy coś w Tarnowie zostanie czy nie próbuje wciskać ciemnote ludziom że wszystko i wszędzie można ćwiczyć i trenować. Pewno jest pracownikiem z Zukowic i zależy mu na reklamie swoich paru kobył. Kiedy coś się zaczęło robić pojawili się w tym miejscu honorowi Sanguszkowie którzy mają prawo pierwokupu tych terenów . Zrobili już porządek z Górą Marcina to teraz zrobią porządek w Klikowej/ oczywiście finansowy/ W tym miejscu powinno się podnieśc larum kto i za co przyznawał Sanguszkowi honorowe obywatelstwo Tarnowa . Cola to chyba nawet nie wie gdzie mieści się Klikowa ale w sprawach stadniny jest najmądrzejszy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) jotes11 :
Temat jest o wiele szerszy i zawierający więcej wątków. Jako wieloletni sąsiad Stada w Klikowej obserwuję, co w tym zakładzie się dzieje. Z łezką w oku wspominam dawne dzieje i poprzednich dyrektorów (szczególnie - p. Niedziałkowskiego) - prawdziwych gospodarzy, dbających o majątek zakładu i o zatrudnionych tu ludzi. Nie chcę wnikać czy dawniej zakład był dotowany ale wiem (bo sam to widziałem) że działalność, zarówno hodowlana jak i rolnicza (tak, zakład dążąc do samowystarczalności uprawiał również wiele roślin potrzebnych do hodowli) kwitła, ludzie mieli pracę i niezłe zarobki. Starczało nawet na inwestycje (stodoły, budynek biurowy, rozpoczęcie budowy budynku mieszkalnego). A potem zaczęło się psuć i z biegiem czasu było coraz gorzej. Za rządów p.Gorausa było już dno: zwijanie produkcji i hodowli, wyprzedaż (czy rozkradanie?) majątku... A przy tym (jakby wszystko było w najlepszym porządku) - nieustające imprezy z udziałem bonzów miejscowych i nietylko. Ile to wszystko kosztowało i kto za to płacił? Nie uwierzę że uczestnicy tych imprez! Dużo by o tym pisać, chociaż myślę że sprawami tymi powinny zająć się organy ścigania. Na zakończenie - kilka pytań do zarządzających obiektem: 1) Co stało się z maszynami rolniczymi, które kiedyś pracowały na polach stada (np. kombajnem do zbóż)? 2) Kto odpowiada za kompletną dewastację nieukończonego budynku mieszkalnego? Można go przecież było dokończyć (choćby na kredyt) i następnie sprzedać mieszkania (oczywiście - po cenach rzetelnie skalkulowanych a nie takich jakie ustalono dla mieszkań jak w pytaniach 3 i 4). 3) Kto i po jakich cenach wykupił mieszkania w budynku biurowym? Kto płaci w nim za ogrzewanie i inne media, zużywane m.in. przez lokatorów? 4) Po jakich cenach umożliwiono wykup mieszkań pracownikom (i chyba - nietylko) w budynkach w rejonie ul. Konnej. Pytania możnaby mnożyć ale po co dobijać winnych? Niech to uczyni szczegółowe dochodzenie (jeżeli do niego dojdzie...). Jeżeli ktoś zastanawia się, dlaczego zakład \"padł\", to proponuję dotrzeć do odpowiedzi na te pytania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) cola :
ak widaą z wypowiedzi poprzednika,mirjam wyskocyzł tu jak filip z konopi.Myląc na dodatek Stado Ogierow ze stadniną,taką jak ta Żukowicach. Hucpa,jaką teraz uprawiają samorządowcy i posłwiew obronie Stada Ogierów w Klikowej to działania spóźnione. Majetnośc ta została spfrzedsna zgodnie z obowiązującyum prawenm.Trzeba było pilnowac tego wtedy, gdy to sprzedawano,a nie płakac teraz, ze mleko się rozlało. A Sanguszce honorowe obywtaelstwo przyznano na swjiosek radnych KPN(Konfederacja Polski Niepodległej) na czele z Leszkiem Golbą i Nałęcz -Sadowskim, szefem Straży Prsezdenckiej za czasów prezydneta Bienia. Pamięta ktoś tych chłopaków i taką partię?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl