Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PO o aferach z komisją hazardową: „do wyborów to wszystko zwietrzeje”    -   13/1/2010
PiS w natarciu
Za nami kolejna konferencja prasowa PiS, które od dłuższego czasu nie daje się wyprzedzić w tej konkurencji żadnemu innemu ugrupowaniu, co jest o tyle łatwe, że pozostałe ugrupowania nie przejawiają od dawna niemalże żadnej aktywności, nie tylko w tym względzie. Przypomina to sytuację z czasów, gdy to Prawo i Sprawiedliwość sprawowało władzę, a na odcinku konferencji prasowych dwoiła się i troiła tarnowska PO, wytykając błędy przeciwnikowi. Jednak nawet dokonując takiego porównania, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Platforma oddaje pola, bojąc się trudnych pytań i na kilka miesięcy przed wyborami lekceważąc wyborców. Jeśli tendencja drastycznego spadku notowań ugrupowania Donalda Tuska się utrwali, to byli wyborcy PO zagłosować mogą na PiS nie tyle z sympatii, ile na złość Platformie, i to nawet biorąc pod uwagę fakt, że Prawo i Sprawiedliwość zraziło już do siebie swój elektorat wszędzie tam, gdzie tylko mogło – od przeciwników „Lizbony” i eurosceptyków, po „Kresowiaków” i środowiska patriotyczne. Ale oddajmy głos naszym posłom, by dowiedzieć się, z jakiego powodu tym razem krytykują rządzące ugrupowanie...

Posłuchaj wypowiedzi posłów PiS :

Ogloszenie

Poseł Edward Czesak podczas poniedziałkowej konferencji zwrócił uwagę na nasilające się różnice w koalicji rządzącej, czego przykładem było głosowanie PSL, dzięki któremu Beata Kempa i Zbigniew Waserman mogą podjąć pracę w komisji hazardowej. Głosami PSL udało się również wprowadzić poprawkę PiS do projektu ustawy dotyczącej transportu drogowego, która to ustawa, w kształcie proponowanym przez PO sprawiłaby, że warunki do przeprowadzania szkoleń dla kierowców samochodów ciężarowych spełniałoby jedynie kilka ośrodków w kraju. Koszt takiego szkolenia to 1.700 zł.

Z kolei Józef Rojek, przywołując słynną wypowiedź ministra Sławomira Nowaka - „szachu machu”, przywołał jego wypowiedź z 4 stycznia b.r., gdy odnośnie Komisji Hazardowej stwierdził on iż „do wyborów to wszystko zwietrzeje”. -Taką politykę prowadzi Platforma. To jest niebezpieczeństwo, jakie dla Polaków rodzi ten rząd. Mamy z jednej strony zobojętnienie ludzi, z drugiej klajstrowanie tego co jest „sukcesami” tworzonymi przez ideologów - mówi Józef Rojek. -Profesor Zdzisław Krasnodębski wprost napisał, że to najgorszy rząd od 1989 roku, wyzwalający w Polakach najgorsze cechy, pełen pychy i indolencji, stwierdzając wręcz że „Donald Tusk jest niebezpieczny dla Polski”.
Poseł stwierdził też, że zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, który zapadł trzy tygodnie temu, pomoc publiczna dla spółek skarbu państwa jest jednak możliwa. Józef Rojek przypomniał w tym miejscu sytuację z zamykanymi stoczniami, i to w czasie gdy rządy innych państw wydatkowały ogromne pieniądze nawet dla firm prywatnych.

Posłowi wtórował Edward Czesak mówią, iż w sytuacji w której działacze samorządowi PO na niższych szczeblach przejmą sposób myślenia władz Platformy i w sytuacji w której wygraliby wybory samorządowe, mielibyśmy w Polsce do czynienia ze swego rodzaju totalitaryzmem. -Również niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej są przerażeni działaniami swoich kolegów w partii- powiedział E. Czesak.
Kilka słów posłowie poświęcili również umowie na dostawy gazu, która nie jest podpisana z Gazpromem w kształcie, który by gwarantował bezpieczeństwo energetyczne kraju, a PO unika tego tematu jak może. Okazuje się, że jeśli mrozy będą się utrzymywać przez dłuższy czas, w pierwszej kolejności nastąpią ograniczenia dostaw dla zakładów chemicznych i Orlenu, a w następnej kolejność ograniczenia dotkną szersze obszary działalności gospodarczej.

Parlamentarzyści PiS mówili również o stanie polskich kolei – poseł Michał Wojtkiewicz odwołując się do własnych doświadczeń stwierdził m.in. że zgodnie z obietnicami „jeździmy szybciej, ale tylko na rozkładzie”– o tym jednak napiszemy w kolejnej wiadomości.
M. Wojtkiewicz wiele uwag poświęcił także likwidacji stadniny koni w Klikowej – pisaliśmy o tym w osobnej wiadomości, odwołując się do publikacji w „Ekstra Galicja”.
Kolejny poruszony przez niego temat dotyczył służby zdrowia. ”W nowy rok weszliśmy z odkrywaniem prawdy i to bardzo bolesnej, szczególnie dla osób cierpiących na choroby nowotworowe, odbierającej im prawo do leczenia. Rząd dał wyraz swej arogancji i lekceważenia. Minister Zdrowia, pani Ewa Kopacz, zamiast podać się do dymisji, zwolniła rzecznika prasowego za to, że nie potrafił kłamać i część prawdy została ujawniona. A co zrobił Premier? – wpisał się swoimi wypowiedziami w serię kłamstw” - stwierdził Michał Wojtkiewicz.

Innym poruszonym podczas konferencji tematem, wynikłym z Rady Politycznej PiS która miała miejsce w minioną sobotę, był najbliższy kongres partii – odbędzie się on w dniach 6-7 marca, najprawdopodobniej w Poznaniu. Do tego czasu poszczególne struktury wybiorą nowych delegatów – zjazd okręgowy PiS odbędzie się 6 lutego w Tarnowie.
Natomiast nieco wcześniej, bo 2 lutego, najprawdopodobniej w naszym mieście zagości prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na moją ironiczną uwagę, wynikającą z poprzednich doświadczeń z „ustawianymi” „spontanicznymi” konferencjami „władców” Prawa i Sprawiedliwości, gdy np. mimo wcześniejszych obietnic moja podniesiona ręka pozostała niezauważona i nie pozwolono mi zadać ani jednego pytania, jeden z posłów zauważył: ”niech się pan nie martwi, następnym razem posadzimy pana w pierwszy rzędzie”.

M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(13-01-2010) kilof :
Im więcej PISu a zwłaszcza Jarka i Lecha w TV i innych mediach, tym mniejsze dla nich poparcie. To wszyscy wiedzą, chyba tylko prócz głownych zainteresowanych. Ale jak dla mnie i myślę że dla Polski również to znacznie lepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) ooo :
czyżby szykowała się następna afer w PO że szuka się dziury w pis-ie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) aaa :
Dziwię się Panu Poświatowskiemu, ze sie tak cieszy z ironii posłów PIS. Jak PIS dojdzie do wladzy to ja i cala rzesza moich znajomych wyjedzie z tego pisowskiego kraju. Już raz przerabialiśmy rzady Jarusia. To dopiero bedzie zaścianek w podwójnym tego słowa znaczeniu. Mieli swoje pięc minut i nawet nie potrafili istniec przez swoją kadencję. Tym Panom już raz podziękowaliśmy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) realny :
Pan Poświatowski przedstawia pewną sytuację polityczną w naszym okręgu, a nie jest orędownikiem jakiejkolwiek partii. Jest wyłącznie dziennikarzem, do tego rzetelnym, a jak partyjniaków to boli to ich problem jest bardzo wstydliwy. Panie Poswiatowski pisz Pan , my czytamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2010) do realnego :
Przecież to trzeba być ślepym, albo z PiSu żeby tego nie widzieć... że Poświatowskiemu, jak zresztą całemu Intarnetowi zdecydowanie z PiS-em po drodze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) bbb :
Tuskowi też już raz podziękowaliśmy razem z PO na czele i hydra wróciła z twarzą pełną krwi i spermy (by Janusz Palikot). I nic się takiego wielkiego nie stanie jak Jarek wróci, bo choć aaa i rzesza jego znajomych wyjedzie z pisowskiego kraju to za to ja i cała rzesza moich znajomych wróci, bo teraz, w tym powskim kraju żyć się nie da (chyba, że ktoś umie lody kręcić... p.s. pewnie dzięki temu ta sperma na twarzy polityków PO).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) ja :
tylko LPR gwarancją dla Polski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) sip :
PiS jest przewrotne - co innego mówi, co innego robi. Poza tym moralnie jest dwuznaczne, ludzie pamietają poważne wpadki i kompromitacje. Dyskfalifikacja jest zasłużona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) zdziwiony inaczej :
czegoś tu nie rozumiem PiS rządzi w powiecie z PO-a tu taki łomot na PO i na samorządowców z ramienia PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) do zdziwionego inaczej :
a gdzie tu masz jakąś krytykę działań zarządu powiatu albo nawet samorządowców z PO czy innych partii? Krytykują rząd PO i PSL, bo są opozycją. Współrządzenie w powiecie to zupełnie inny szczebel i bajka, dlatego wypada tak modelowo, że krytykować (prawie) nie ma czego . w pewnym tylko stopniu oddając, że POPiS to nie było wcale takie złe rozwiązanie dla kraju/ Ale zarówno Kaczyńscy jak i Tusk to spieprzyli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) kiedy? :
W Polsce i w Tarnowie bedzie lepiej,kiedy prezydentrm Polski zostanie Tusk, wojewopdą Grad, włascicielem "jednorękiego bandyty " na dworcu PKP w Tarnowi szetyna,stróżem boiska na Tarnovii Miro D., a magister Marek magistrem Markiem i doradcą KGB. PIS w takiej sytuacji trzeba spisać na stratru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) nan :
gwoli ścisłości KGB już nie ma :-) FSB przejęło tradycje :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl