Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W pierwszej „jedenastce”    -   13/1/2010
Wieści z Borzęcina
Gmina Borzęcin została wysoko sklasyfikowana w kolejnym, ogłoszonym przed kilkoma dniami rankingu. Tym razem w „Rankingu Powiatów i Gmin” za rok 2009, w kategorii gminy wiejskie zajęła wysoką jedenastą lokatę w kraju i czwartą w Małopolsce. Borzęcin jest najwyżej sklasyfikowany z gmin regionu tarnowskiego, we właściwej sobie kategorii – czytamy w „Kurierze Borzęckim”.

Ogloszenie
>

-Po „Rankingu Dziesięciolecia”, to kolejne potwierdzenie dynamicznego rozwoju i wysokiej pozycji gminy Borzęcin – podkreśla wójt Janusz Kwaśniak. –Kolejny powód do satysfakcji, który mobilizuje do jeszcze większego wysiłku, tak aby efekty były jeszcze większe.
Jak podkreśla Przewodniczący Rady Gminy Czesław Małek, w ostatnich trzech kadencjach pracy samorządu gminy nastąpił istotny przełom, którego efektem jest nie tylko wzrost wskaźników i notowania w rankingach, zdobywane trofea i laury, ale przede wszystkim poprawa życia mieszkańców. Zrealizowane inwestycje w infrastrukturze nie tylko ułatwiły dostępność mieszkańców do określonych usług, ale również stworzyły warunki do tworzenia szerokiej oferty w zakresie możliwości rozwoju na rożnych płaszczyznach.
-Wiele osób podkreśla, że gmina zmieniła się nie do poznania. Szczególnie tych, którzy po latach wracają z zagranicznych wojaży – stwierdza Przewodniczący Małek.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Rankingu Powiatów i Gmin za rok 2009 odbędzie się podczas Kongresu Regionów, który będzie miał miejsce w dniach 19–22 maja br. w Świdnicy.
Ranking samorządów prowadzony jest przez Związku Powiatów Polskich wśród gmin, powiatów i miast na prawach powiatu z całej Polski. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów, a miejsce w klasyfikacji uzależnione jest od realizowanych projektów i wyników uzyskanych w ocenianych obszarach działalności. Warto wiedzieć, że również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojego samorządu zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatnie ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-01-2010) cierpliwy :
Ten gość(wójt) nie jest taki genialny.A ta klasyfikacja dotyczyła raczej strony informatycznej,współpracy kulturalnej z innymi gminami a nie inwestycjami.Taka klasyfikacja jest dobrze prowadzona przez Wspólnotę,RIO, i to jest miarodajne.Bez przesady panie wójcie nie rób się za cudotwórcę!!Jest wiele gmin koło tego pana co są lepsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Dociekliwy :
Ale jesteś upierdliwy. A wystarczyło zadać sobie trochę trudu i poczytać na stronie ZPP o rankingu. Ja znalazłem coś takiego, cyt: "Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności". Jak widać kompleksowo i wszechstronnie. Ten gość (wójt Kwaśniak), jednak jest GENIALNY!, a zarządzana prze niego gmina jest jedną z najlepszych w Polsce i Małopolsce, również wg. klasyfikacji prowadzonych przez RIO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) cola :
Jaka to paskudna, maleńka zawiść.Tylko z tego powodu, że komuś coś się udało. Tymczasem w naszym regionie Janusz Kwaśniak jest jednym z najlepszych wójtów. I tu nie idzie o " rankingi",bo według nich taki michnik czy inny tomasz lis byliby najbardziej wiarygodni, tu idzie o to,że ten człowiek, Janusz Kwaśniak, po prostu dobrze sobie radzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl