Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akcja tarnowskiej Policji    -   13/1/2010
Bezpieczne Ferie
Zbliża się okres zimowego wypoczynku. W tym roku dzieci i młodzież z województwa małopolskiego rozpoczną ferie jako pierwsze w kraju. Jak czytamy w komunikacie rzecznika prasowego KMP Tarnów, tarnowska Policja czuwać będzie, by okres ten przebiegł bezpiecznie i zapisał się w pamięci dzieci jako czas beztroskiej zabawy i wypoczynku. ”Zadbamy także o bezpieczeństwo wypoczywającym na naszym terenie turystów.” - pisze Olga Żabińska.

Ogloszenie

”Pamiętajmy, że nie wszystkie dzieci wyjadą, czy skorzystają ze zorganizowanej formy wypoczynku. Część z nich spędzi ferie w domu, a nadmiar wolnego czasu połączony z brawurą czy brakiem należytej opieki ze strony dorosłych, sprzyjać niestety nieszczęśliwym zdarzeniom i wypadkom. Postarajmy się więc zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę.
W okresie zimowych wakacji Policja prowadzić będzie działania „Bezpieczne ferie”. Przygotowujemy wcześniej dzieci do ferii spotykając się z najmłodszymi w szkołach. Podczas tych spotkań uświadamiamy zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w czasie wolnym od zajęć i jak postępować, by uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Uczymy najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze, w czasie podróży i w miejscu wypoczynku. Podobne spotkania będą organizowane na półkoloniach.
W czasie trwania ferii zwrócimy baczniejszą uwagę na miejsca zabaw dzieci, niestrzeżone akweny wodne, niebezpieczne tory saneczkowe i narciarskie. Kontrolą obejmiemy miejsca, gdzie może dochodzić do dystrybucji i posiadania środków odurzających oraz punkty sprzedaży alkoholu pod katem dostępu do nich osób niepełnoletnich.
W ramach działań współpracujemy także z innymi podmiotami, wypracowując wspólne przedsięwzięcia zapewniające bezpieczny wypoczynek.

Ferie to także pracowity czas dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. W sposób szczególny przyglądać się oni będą zorganizowanym przewozom grup dzieci i młodzieży oraz ich podróży w pojazdach osobowych.
Zostaną nasilone kontrole autobusów, zarówno podczas przejazdu tranzytowego, jak też przed wyruszeniem autobusu na trasę. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierującego oraz dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób, dokumenty pojazdu, a przede wszystkim jego stan techniczny. Interesuje nas prawidłowe oznakowanie i wyposażenie autobusu, oświetlenie, stan ogumienia, układu kierowniczego oraz hamulcowego.
Rodziców i opiekunów zainteresowanych kontrolą autobusu, prosimy o zgłoszenie z wyprzedzeniem minimum jednego dnia, pod numerem tel. 014 6282225 w godzinach 7.30-15.30 lub całodobowo pod numerem alarmowym 997. Prosimy podać dokładny czas odjazdu autobusu. Punkt kontroli autobusów znajduje się w Tarnowie przy ul. Bandrowskiego. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podróżnych policjanci podejmą interwencję także poza tym punktem.
Kierujący przewożący w sposób indywidualny swoje pociechy także powinni spodziewać się kontroli. Dotyczy to przede wszystkim tranzytowych dróg krajowych i wojewódzkich. Rutynowej kontroli drogowej towarzyszyć będzie sprawdzenie stosowania fotelików dla dzieci, czy też sposobu przewożenia bagaży. Będziemy eliminować z dróg kierujących na "podwójnym gazie" lub pod wpływem narkotyków. Każda kontrola drogowa wiązać się będzie z badaniem stanu trzeźwości kierowcy. Na taryfę ulgową nie mogą sprawcy wykroczeń drogowych zwłaszcza przekraczający dozwoloną prędkość.
U progu ferii Policja przypomina wszystkim dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
-podczas zabaw na śniegu, jazdy na sankach czy nartach unikajcie miejsc położonych w pobliżu dróg i ulic
-nie chodźcie i nie ślizgajcie po oczkach wodnych, sadzawkach, stawach, jeziorach czy innych, niestrzeżonych akwenach
-korzystajcie wyłącznie z profesjonalnych, bezpiecznych lodowisk
-bądźcie ostrożni w kontaktach z osobami obcymi, jeżeli spędzacie czas ferii w domu, nie otwierajcie drzwi mieszkań obcym pod nieobecność opiekunów, nie zapraszajcie ich do domu, nie podawajcie adresu zamieszkania, nie wsiadajcie do samochodu osób nieznajomych
Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych i bezpiecznych ferii !
- czytamy w policyjnym komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl